Корвалол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Корвалол
Виробник:
Фармак, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Этиловый эфир aльфа-бромизовалериановой кислоты (Ethyl ester of α-bromoisovaleric acid)
мяты перечной масло
Фенобарбитал (Phenobarbitalum)
ATX-класифікація:

N05CB02 - Барбитураты в комбинации с препаратами других групп

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Корвалол – заспокійливий і спазмолітичний засіб, дія якого визначається компонентами, що входять до його складу.

Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти чинить рефлекторну заспокійливу та спазмолітичну дію, зумовлену подразненням переважно рецепторів ротової порожнини та носоглотки, зниженням рефлекторної збудливості в центральних відділах нервової системи, посиленням явищ гальмування в нейронах кори та підкіркових структурах головного мозку, а також зниженням активності центральних судинорухових центрів та прямою місцевою спазмолітиною дією на гладку мускулатуру судин.

Фенобарбітал пригнічує активувальні впливи центрів ретикулярної формації середнього і довгастого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючи потоки збуджувальних впливів на кору головного мозку і підкіркові структури. Зменшення активуючих впливів спричиняє, залежно від дози, заспокійливий, транквілізуючий або снодійний ефекти. Корвалол зменшує збуджувальні впливи на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижуючи загальний артеріальний тиск, знімаючи та попереджуючи спазми судин, особливо серцевих.

Олія м'яти містить велику кількість ефірних олій, зокрема близько 50 % ментолу і 4 – 9 % ефірів ментолу. Вони здатні подразнювати "холодові" рецептори ротової порожнини і рефлекторно розширювати переважно судини серця і мозку, знімаючи спазми гладкої мускулатури, спричиняти заспокійливу і легку жовчогінну дію. Олія м'яти перцевої має антисептичну і спазмолітичну дію, здатність усувати явища метеоризму. Подразнюючи рецептори слизової оболонки шлунку та кишечнику, посилює перистальтику кишечнику.

Склад і форма випуску

Корвалол випускається в краплях і таблетках. Препарат містить етиловий ефір альфа-бромізовалеріанової кислоти і фенобарбітал.

Показання

Корвалол може використовуватися як заспокійливий і судинорозширювальний засіб, що застосовується при лікуванні:

  • функціональних розладів серцево-судинної системи;

  • безсоння і порушення засинання;

  • неврозоподібних станів, які супроводжуються підвищеною дратівливістю;

  • порушення серцевого ритму;

  • станів, що супроводжуються вираженим збудженням і вегетативними розладами.

Крім цього, препарат може використовуватися як спазмолітичний засіб при кишкових коліках.

Протипоказання

Корвалол не призначають у разі гіперчутливості до інгредієнтів препарату, печінкової порфірії, запального ураження органів травлення, виражених функціональних порушень у роботі печінки та нирок.

При тривалому прийомі Корвалолу у хворого може розвинутися лікарська залежність або отруєння бромом.

Препарат містить 75 об'ємних відсотків етанолу і фенобарбітал, тому пацієнтам, які приймають Корвалол, не рекомендується займатися діяльністю, пов'язаною з підвищеною увагою і такою, що вимагає швидкості психічних і рухових реакцій.

Препарати центрального пригнічувального типу дії посилюють дію Корвалолу®, можливе взаємне посилення седативно-снодійного ефекту, яке може супроводжуватися пригніченням дихання. Дія препарату посилюється на тлі застосування препаратів вальпроєвої кислоти. Алкоголь посилює дію препарату і може збільшувати його токсичність.

Фенобарбітал індукує ферменти печінки і, відповідно, може прискорювати метаболізм деяких ліків, що метаболізуються ферментами печінки (наприклад, похідних кумарину, антибіотиків, сульфаніламідів, противірусних, пероральних цукрознижувальних, гормональних, імуносупресивних, цитостатичних, антиаритмічних, антигіпертензивних лікарських засобів). Фенобарбітал знижує дію парацетамолу, непрямих антикоагулянтів, метронідазолу, трициклічних антидепресантів, саліцилатів, серцевих глікозидів (дигоксину). Фенобарбітал посилює дію аналгетиків, анестетиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів. Можливий вплив на концентрацію фенітоїну в крові, а також карбамазепіну та клоназепаму.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату Корвалол при вагітності та в період грудного вигодовування протипоказано, оскільки препарат містить фенобарбітал, який проникає крізь плаценту і має тератогенну дію, чинить негативний вплив на формування і подальше функціонування центральної нервової системи плода і новонародженого. Проникає у грудне молоко, можливий розвиток фізичної залежності у новонародженого.

У разі необхідності застосування в період грудного вигодовування слід вирішити питання про припинення годування грудним молоком.

Спосіб застосування та дози

Корвалол приймають внутрішньо. Вибір дози препарату і тривалість курсу лікування здійснюється індивідуально, виходячи з тяжкості та симптомів захворювання. Дорослі приймають по 15 або 30 крапель 3 рази на день до прийому їжі. При лікуванні тахікардії можливе разове збільшення дози до 50 крапель. У педіатричній практиці Корвалол призначається від 3 до 15 крапель препарату на добу залежно від віку дитини та клінічних симптомів хвороби.

Передозування

Передозування Корвалолом може розвинутися при прийомі препарату в дозах, що значно перевищують терапевтичні, або при тривалому лікуванні. При передозуванні у хворих спостерігається пригнічення роботи серцево-судинної, центральної нервової та дихальної систем. Також у хворих може розвинутися порушення ритму серця, запаморочення, підвищена стомлюваність, гіпотермія та головні болі. Для стабілізації стану хворому призначають симптоматичне лікування і прийом енетеросорбентів.

Побічні ефекти

У деяких хворих під час прийому Корвалолу спостерігається розвиток болю в епігастральній ділянці, порушення роботи печінки і нирок, диспепсичні розлади, порушення координації, ністагм, сонливість, запаморочення, стомлюваність, алергічні реакції, анемія, утруднене дихання, порушення ритму серця, зниження артеріального тиску, депресія, атаксія, сльозотеча, акне.

Умови та терміни зберігання

Корвалол зберігають у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності лікарського засобу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії