Лактімак суспензія : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Лактімак суспензія
Виробник:
Маклеодс Фармасьютикалс Лтд, Индия
Діюча речовина:
Лактобактерий споры (Lactobacillus spores)
ATX-класифікація:

A07FA01 - Лактобактерии

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лактімак – препарат, який містить Bacillus clausii Spores HIS, що допомагають відновити нормальну мікрофлору кишківника, сприяють зміцненню та покращенню роботи імунітету.

Молочнокислі лактобактерії, присутні в складі препарату Лактимак, входять до складу природної мікрофлори кишківника людини та забезпечують його колонізаційну стійкість до патогенних чинників і патогенної мікрофлори, а також покращують імуностимулюючі, вітаміностимулюючі, детоксикаційні та травні функції організму.

Молочнокислі бактерії демонструють антимікробну активність щодо протей, ентеропатогенної кишкової палички, стафілококів, а також грибів роду Candida. Вони нормалізують рН кишечника, пригнічують ріст патогенної, а також умовно патогенної флори.

Мікрофлора, що входить до складу препарату, бере активну участь у метаболізмі жирів, вуглеводів і білків, а також жовчних і нуклеїнових кислот, підвищує якість роботи імунітету за допомогою активації вироблення імуноглобулінів, цитокінів та інтерферонів. Крім цього, лактобактрії беруть участь у створенні та поліпшенні роботи місцевого імунітету, вони стимулюють репарацію слизових оболонок і зменшують чутливість кишкового епітелію до патогенної бактеріальної мікрофлори.

Молочнокислі лактобактерії, присутні в складі препарату, також є природним біосорбентом, що нейтралізує дію токсинів, вони акумулюють токсичні речовини, а потім сприяють їхньому виведенню з організму, що значно знижує токсичне й алергенне навантаження організму.

Олігосахариди відносяться до класу пребіотиків і є селективним субстратом, що поліпшує ріст і розвиток бактерій, що сприяє більш швидкому і якісному заселенню кишечника корисною пробіотичною мікрофлорою.

Склад і форма випуску

Препарат виготовляється у формі суспензії. Кожен флакон містить: Bacillus clausii Spores HIS - 2 x 109 2 x 109.

Показання

Препарат Лактімак використовують для нормалізації та відновлення кишкової мікрофлори в разі:

  • дисбактеріозу кишківника;

  • діареї бактеріального та вірусного ґенезу;

  • діареї мандрівників;

  • діареї, асоційованої з прийомом антибіотиків;

  • псевдомембранозному коліті, а також захворюваннях, що виникли на тлі Clostridium difficile;

  • синдромі подразненого кишечнику;

  • діареї, що виникла на тлі тривалого ентерального, нерегулярного та нераціонального харчування;

  • зниженні імунітету, асоційованому з порушенням бактеріальної мікрофлори;

  • порушенні кишкової мікрофлори, що виникло на тлі тривалого стресу.

Перед початком прийому препарату Лактимак рекомендується звернутися на консультацію до лікаря. Незважаючи на те, що препарат Лактімак нетоксичний, його неконтрольований і некоректний прийом може завдати організму істотної шкоди.

Протипоказання

Препарат Лактімак не призначається, якщо у пацієнта є гіперчутливість до його компонентів. Категорично заборонено приймати препарату в дозах, що значно перевищують максимальні добові. Потрібно дотримуватися обережності при сумісному прийомі препарату Лактімак з імунодепресантами, такими як циклоспорин, азатіоприн та іншими, а також іншими хіміотерапевтичними лікарськими засобами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікарський засіб у зв'язку з не токсичністю може застосовуватися в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних жінок за рішенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Флакони препарату Лактімак призначені для перорального прийому. Вміст флакона слід ковтати цілим, перед відкриттям флакон слід ретельно струсити. Діти та дорослі пацієнти повинні приймати лікарський засіб по одному флакону від двох до трьох разів на день. Тривалість лікування препаратом Лактимак варіюється від десяти до п'ятнадцяти днів.

Препарат Лактімак може використовуватися в комплексному лікуванні з протигрибковими та антибактеріальними лікарськими засобами. Для отримання максимального терапевтичного ефекту від прийому препарату Лактімак рекомендується дотримуватися часового інтервалу між прийомом протигрибкових і антибактеріальних засобів не менше двох годин.

Прийом препарату Лактімак не рекомендується поєднувати з прийомом занадто гарячої або занадто холодної їжі, оскільки це може стати причиною зниження його ефективності.

Передозування

Наразі, зважаючи на низьку токсичність, випадки передозування препаратом Лактімак офіційно не зареєстровані, однак можна припустити, що при прийомі лікарського засобу в дозах, які значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта може виникнути посилення побічних ефектів.

У разі прийому препарату Лактімак у дозуванні, що перевищує максимальне добове, хворому слід провести промивання шлунку або індукувати блювання, а також призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Здебільшого препарат Лактімак добре переноситься пацієнтами, проте іноді в осіб з підвищеною чутливістю може відзначатися розвиток алергічних реакцій, діареї та надмірного газоутворення у кишечнику.

Якщо при прийомі препарату Лактімак відзначається розвиток будь-яких, неописаних в інструкції симптомів, то рекомендується звернутися на консультацію до лікаря для уточнення діагнозу або коригування схеми лікування.

Умови та терміни зберігання

Препарат Лактімак слід зберігати в оригінальній упаковці за температури довкілля не нижче 15, але й не вище 25 °С у сухих і захищених від світла місцях, недосяжних для дітей. Лікарський засіб Лактимак заборонено використовувати в терапевтичних цілях у тому разі, якщо він зберігався в невідповідних умовах, а також після закінчення терміну придатності, який вказаний на кожній упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії