Левофлоксацин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Львовтехнофарм, ООО, г.Львов, Украина
- Діюча речовина:
- Ломефлоксацин (Lomefloxacine)
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Левофлоксацин виготовляється у формі таблеток і розчину для інфузій. Головна діюча речовина лікарського засобу – гемігідрат левофлоксацину.
Показання
Левофлоксацин - антибактеріальний препарат, що відноситься до групи фторхінолонів. Використовується для усунення інфекційно-запальних захворювань, спричинених чутливою до левофлоксацину флорою, що дозволяє застосовувати його для лікування.
інфекційних уражень органів черевної порожнини;
загострень хронічного бронхіту;
позалікарняної форми пневмонії;
запалення передміхурової залози;
гострих синуситів;
неускладнених та ускладнених інфекційних уражень сечовивідних шляхів;
бактеріємії та септицемії;
інфекційних захворювань шкірних покривів та м'яких тканин.
Протипоказання
Левофлоксацин не призначається, якщо у пацієнта є ураження сухожильного апарату, спричинені прийомом інших препаратів фторхінолонового ряду. Також від призначення Левофлоксацину краще утриматись:
якщо хворий страждає на епілепсію;
вагітним;
жінкам на стадії лактації
особам молодше 18 років;
при індивідуальній непереносимості гемігідрату левофлоксацину.
З собою обережністю необхідно поставитися до призначення препарату, якщо у пацієнта був раніше виявлений дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Левофлоксацин не використовується в терапії годуючих та вагітних.
Спосіб застосування та дози
Левофлоксацин у розчині для інфузій може вводитися внутрішньовенно крапельно від 250 до 750 мг на добу. Тривалість введення від 60 до 90 хвилин. Надалі можливий перехід на лікування пероральною формою препарату із збереженням дозування. Тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів та чутливості збудника до антибіотика. Після зникнення симптомів лікування продовжують протягом 2 або 3 днів. Категорично заборонено самостійно достроково припиняти лікування Левофлоксацином.
Передозування
На даний момент немає відомостей про передозування Левофлоксацину у людей, але при проведенні вивчення впливу препарату на гризунах було встановлено, що він у високих дозах здатний викликати у мишей та щурів атаксію, зниження локомоторної активності, задишку, птоз, тремор та судоми.
При лікуванні передозування хворому рекомендується негайно провести промивання шлунку, призначити адекватну гідратацію та симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
При прийомі Левофлоксацину у деяких хворих спостерігалися свербіж та почервоніння шкірних покривів, ексудативна мультиформна еритема, раптове зниження артеріального тиску, набряк обличчя, токсичний епідермальний некроліз, запалення та болі в області введення препарату, посилене потовиділення, головний біль, запаморочення, підвищена втома, порушення смакової чутливості, порушення зору та слуху, зниження тактильної чутливості, погіршення концентрації уваги, порушення травлення, шлунково-кишкові кровотечі, порушення функції печінки, гемолітична анемія, тахікардія, ураження сухожильного апарату, рабдоміоліз, м'язова слабкість.
Умови та термін зберігання
Левофлоксацин слід зберігати у недоступному для дітей, прохолодному й темному місці. Термін придатності препарату – 2 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію