Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція застосування Тетрациклінової мазі повідомляє, що це препарат місцевої дії на основі антибактеріального фармацевтичного інгредієнта – тетрацикліну гідрохлориду.

Має широкий спектр впливу. Має також бактеріостатичний ефект завдяки здатності пригнічувати синтезування білків патогенів-збудників. Така дія можлива внаслідок порушення виникнення комплексу між РНК, що виконує транспортну функцію та рибосомами.

Впливає на грампозитивні бактерії, зокрема на стафілококи, стрептококи, листерії, антфрацис бацили, клостридії. Також ефективно бореться з грамнегативними мікроорганізмами, зокрема, з гемофільною інфекцією, бордетелла пертусис, ешхерія колі, енторобактеріями, ацинетобактеріями, клебсієллою, шигелою, сальмонелою, брецельозом, іншими подібними бактеріями.

При протипоказаннях до препаратів пеніцилінового ряду ефективний щодо клостридій, гонореї, хламідій, мікоплазми, трепонеми тощо.

Склад та форма випуску

Очна Тетрациклінова мазь випускається в тубах об'ємом по 3 або 10 грам. Являє собою мазь жовтуватого або жовтувато-бурого кольору.

В 1 г препарату міститься 10 мг основної діючої речовини - тетрацикліну гідрохлориду.

Як допоміжні компоненти виступають ланолін і вазелін.

Показання

Тетрациклінову мазь застосовують для лікування бактеріальних інфекційних уражень очей, у тому числі хламідійних.

Зокрема, при таких очних захворюваннях, як:

- блефарит;

- блефарокон'юнктивіт;

- кератит, кератокон'юнктивіт;

- мейбоміт (ячмінь);

- трахома.

Слід зазначити, що до тетрацикліну гідрохлориду виявляють стійкість такі збудники інфекцій, як Синьогнійна паличка, Протеуси, Серратія, а також переважна більшість штамів грамнегативних анаеробів Бактероїди фрагіліс, майже всі гриби, віруси, стрептококи піогеніс, а також стрептококи піогеніс, а також стрептококи фаецаліс.

При місцевому застосуванні, як у випадку з тетрацикліновою маззю, яка застосовується для лікування очей, відбувається накопичення тетрацикліну в тканинах ока в достатній концентрації. Однак при цьому активна речовина мало всмоктується у системний кровотік.

Препарат виводиться з організму за допомогою нирок та кишечника.

У разі пошкодження епітеліальних клітин рогівки досить ефективна концентрація тетрацикліну в рідині, що знаходиться в передній камері ока, настає через 30 хвилин після нанесення препарату.

Протипоказання

Тетрациклінову мазь не призначають, якщо у пацієнта є алергічна реакція щодо одного з компонентів препарату, у тому числі при непереносимості вазеліну або ланоліну, оскільки препарат містить їх як допоміжні компоненти.

Категорично протипоказано застосовувати у разі порушення роботи нирок.

Не застосовується у педіатрії до досягнення 8-річного віку.

Після нанесення мазі можлива короткочасна зміна якості зору. Зокрема, може виникнути затуманювання зору. З цієї причини не рекомендується керувати автотранспортом або здійснювати діяльність, пов'язану з роботою зі складними технічними пристроями або машинами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Тетрациклін не перевіряли на вагітних жінках. Як наслідок, немає даних, які говорять про те, яку шкоду може принести Тетрациклінова мазь, якщо її застосовуватиме вагітна жінка, і яка потенційна шкода може бути завдана плоду.

Таким чином, застосовувати його при вагітності не слід.

У той же час краще перервати грудне вигодовування на час застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Доза та частота застосування Тетрациклінової мазі встановлюються в індивідуальному порядку і залежать від конкретного захворювання, а також ефективності щодо даного пацієнта.

Залежно від ступеня тяжкості захворювання смужку мазі довжиною 1-1,5 см слід нанести на складку кон'юнктиви (від внутрішнього кута ока вздовж внутрішньої поверхні нижньої повіки).

Перед нанесенням препарату слід чисто вимити та висушити руки, зняти контактні лінзи (у разі їхнього носіння).

Після нанесення повіки закривають на 1-2 хвилини і за допомогою руху очного яблука в різні боки переносять ліки по всій внутрішній поверхні ока.

Потім за допомогою чистої серветки можна видалити зайву кількість мазі з повік та вій.

Іншою чистою серветкою потрібно протерти кінчик тюбика і ретельно його закрити, щоб уникнути попадання повітря. Таким чином, препарат наносять 3-4 рази на день. У тяжких випадках допускається нанесення до 6 разів на добу.

Тривалість лікування визначає лікар. Середня тривалість терапії тетрациклінової маззю – до 5 до 7 днів поспіль. Після полегшення симптоматики лікування важливо продовжити ще 2-3 дні.

При тяжких інфекційних ураженнях очей, зокрема, при гострій або хронічній трахомі курс лікування може тривати до 1-2 місяців. Для підвищення ефективності терапії необхідно комбінувати пероральним застосуванням тетрацикліну.

При одночасному прийомі з іншими офтальмологічними препаратами інтервал між нанесенням має бути не меншим за 10 хвилин. При цьому мазь наноситься в останню чергу після рідких форм ліків.

Потрібно дотримуватися гігієни при нанесенні очної мазі, тому не торкайтеся кінчиком тюбика поверхні ока.

Якщо протягом перших 3-5 днів лікування стан не покращується, пацієнту слід проконсультуватися з лікарем.

Передозування

Інформація про випадки передозування Тетрациклінової маззю у медицині відсутні.

Оскільки препарат застосовується місцево, його абсорбція вкрай низька.

У разі дуже частого нанесення може виникнути почервоніння повік, печіння. У цьому випадку слід припинити застосування, промити очі дистильованою водою, звернутися до лікаря за зміною лікування.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій.

У деяких випадках при алергії можливі реакції гіперчутливості.

У той же час виникали деякі побічні реакції помірного ступеня, які швидко проходять після закінчення лікування.

Найчастіші побічні ефекти:

- з боку органів зору – затуманювання зору, відчуття печіння, гострого болю та різі в очах, сверблячки в очах або повіках, гіперемія кон'юнктиви, сильна сльозотеча;

- з боку імунної системи – дерматит, висипання, свербіж, фотодерматит, набряк Квінке, набряк обличчя, язика, горла, запаморочення, задишка;

- з боку шлунково-кишкового тракту – зниження апетиту, нудота, блювання, діарея, можливі запальні процеси в гортані, стоматит, гастрит, проктит.

Умови та термін зберігання

Тетрациклінову мазь зберігають при температурі не вище 25°C.

Термін зберігання – трохи більше 3 років.

Бажано тримати його поза доступом прямих сонячних променів, у недоступному для дітей місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії