Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Метопролол виробляється у таблетках. Діюча речовина – метопрололу татрат.

Показання

Метопролол застосовується в терапії артеріальної гіпертензії середнього та помірного ступеня тяжкості, ішемічної хвороби серця, гіперкінетичного кардіального синдрому, порушення серцевого ритму: шлуночкової та суправентрикулярної аритмії, синусової тахікардії, пароксизмальної тахікардії, екстрасистолії, суправентрикулярної тахикардії, тріпотіння і мерехтіння передсердь, передсердної тахікардії.

Також застосування препарату доцільно при гіпертрофічній кардіоміопатії, інфаркті міокарда, пролапсі мітрального клапана, мігрені, тиреотоксикозі та в терапії акатизії, викликаної прийомом нейролептиків.

Протипоказання

Метопролол не призначається пацієнтам із:

кардіогенним шоком;

синоатріальною блокадою;

атриовентрикулярною блокадою II-III ступенів;

важкими формами брадикардії;

синдромом слабкості синусового узла;

стенокардією Принцметалу;

декомпенсованою серцевою недостатністю;

артеріальною гіпотензією;

непереносимістю метопрололу тартрату.

Крім цього, препарат не використовують у терапії годуючих, хворих до 18 років і вагітних.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Метопролол не рекомендується використовувати в терапії годуючих і вагітних, так як метопролол може викликати брадикардію та гіпоглікемію у плода або новонародженого.

Крім цього, β-блокатора пригнічує плацентарний кровотік, що може спричинити затримку розвитку плода.

При необхідності використання Метопрололу в терапії жінок на стадії лактації, препарат призначається короткими курами та в мінімальних дозах.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Метопрололу приймають внутрішньо, не розжовуючи після прийому їжі. Режим дозування підбирає лікар індивідуально. При вторинній профілактиці інфаркту міокарда препарат приймають по 200 мг двічі на день.

При лікуванні артеріальної гіпертензії стартова доза препарату варіюється від 50 до 100 мг 1 або 2 рази на добу. У процесі лікування проводиться поступове збільшення дози до 100 або 200 мг. Найвища добова доза Метопрололу – 200 мг.

При лікуванні аритмії, стенокардії та профілактики нападів мігрені препарат призначають від 100 мг до 200 мг двічі на добу.

Передозування

Прийом Метопрололу в підвищених дозах може викликати виражене зниження артеріального тиску, синусову брадикардію, антріовентрикулярну блокаду І-ІІІ ступеня, асистолію, серцеву недостатність, кардіогенний шок, зупинку серця, бронхоспазм, пригнічення або зупинку дихання, підвищену втому, підвищене потовиділення, парестезії, нудоту, блювання, спазм стравоходу, сплутаність свідомості.

Для усунення симптомів отруєння Метопрололом хворому проводять промивання шлунка, призначають прийом активованого вугілля та коректне симптоматичне лікування. В особливо тяжких випадках може знадобитися інтубація легенів та використання апарату штучного дихання. При необхідності показано використання симпатоміметиків, таких як добутамін та норадреналін.

Побічні ефекти

При лікуванні Метопрололом у хворих може виникнути збільшення маси тіла, порушення сну, депресія, розлад пам'яті, сплутаність свідомості, запаморочення, головний біль, порушення зору, шум у вухах, біль у грудній клітці, аритмія, тахікардія, кардіогенний шок.

Умови та термін зберігання

Метопролол рекомендується зберігати у місцях, які є абсолютно недоступними для дітей. Термін зберігання препарату – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії