Мильгамма : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Мильгамма
Виробник:
Маэрманн-Арцнаймитель КГ для "Верваг Фарма ГмбХ и Ко. КГ", ГерманияСолюфарм Фармацойтише Эрцойгниссе ГмбХ для "Верваг Фарма ГмбХ и Ко. КГ", Германия
Діюча речовина:
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
Тиамин (Thiaminum)
Пиридоксин (Pyridoxine)
Бенфотиамин (Benphothiaminum)
ATX-класифікація:

A11DB - Витамин в1 в сочетании с витамином в6 и/или в12

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція на препарат Мільгама ампули інформує, що це – препарати вітамінів групи В. Вони призначені для заповнення нестачі цього мікроелемента при хворобах, ослабленості організму, особливо розладів нервової системи, оскільки вітаміни групи В сприяють її гармонізації та покращують емоційний стан.

Мільгама містить вітаміни В1, В6 та В12. Вітаміни цієї групи вважаються нейротропними, оскільки мають властивість позитивно впливати на нервову систему при її запальних та дегенеративних захворюваннях. Також ефективно підтримує організм за хвороб опорно-рухового апарату.

Мільгама в ампулах застосовується також при дефіциті вітамінів групи В. Більше того, – застосування цих мікроелементів у великих дозуваннях має аналгетичну дію, покращує кровообіг і сприяє нормалізації роботи системи кровотворення та нервової системи.

Вітамін В1, зокрема, внаслідок обмінних процесів утворює кокарбоксилазу та тіамінтріфосфат (ТТР). Останній як коензим бере участь у вуглеводному обміні, що має вирішальний вплив на роботу нервової системи. Впливають на провідність нервових імпульсів. Брак вітаміну В1 призводить до розвитку патологій ЦНС. Вітамін В6 – - коензим різних ферментів, які беруть участь у неокислювальних метаболічних процесах амінокислот. Вони впливають на утворення амінокислот, що мають важливі функції в організмі, такі як адреналін, гістамін, серотонін, допамін, тірамін. Вітамін В12 відіграє в обмінних процесах на клітинному рівні. Впливає на кровотворення, утворення холіну, метіаніну, креатиніну, нуклеїнових кислот, працює як легке знеболювальне.

Склад та форма випуску

Мільгама для ін'єкційного застосування випускається розлитою в ампули.

Ампули об'ємом 2 мл, в якій знаходиться:

- 100 мг піридоксину гідрохлориду;

- 100 мг тіаміну гідрохлориду;

- 100 мг ціанокобаламіну.

Допоміжні компоненти: спирт, гідроксид натрію, вода для ін'єкцій, лідокаїн, поліфосфат натрію та гексаціаноферрат калію.

Показання

Мільгама ампули призначають при лікуванні дефіцитів вітаміну групи В та пов'язаних з їх дефіцитом патологій.

Препарат Мільгама допомагає боротися зі стресами, зміцнює нервову систему, сприяє нормалізації емоційного стану, покращує здатність організму протистояти стресовим ситуаціям та конфліктам, роблячи перепади настрою менш вираженими.

Ефективно лікує:

- невралгії, неврити;

- радикулярний синдром, поліневропатії різного походження;

- міалгії, ретробульбарні неврити;

- парези лицевого нерва.

Часто застосовується в комплексному лікуванні захворювань, у тому числі для усунення проявів герпесно-вірусних інфекцій, а також як загальнозміцнюючий засіб.

Після ін'єкційного введення тіамін розподіляється в організмі, позитивно впливаючи на клітинному рівні, розчиняючись у жирах, що не дозволяє йому накопичуватися в тканинах. Вітамін В12 також ефективніший при парентеральному введенні, утворюючи білкові комплекси, які абсорбуються печінкою та кістковим мозком. Також цей вітамін бере участь у роботі печінки. Чи здатний проникати через плаценту при ін'єкційному введенні.

Протипоказання

Мільгама ампули протипоказана для лікування пацієнтів, які страждають:

- тяжкою формою хронічної недостатності;

- гострої серцевої недостатності у стадії декомпенсації;

- порушенням серцевої провідності;

- гіперчутливість до одного з компонентів препарату.

Не призначають дітям віком до 16 років.

Вітамін В6 протипоказаний при виразці шлунка та 12-палої кишки у стадії загострення через ймовірність підвищення кислотності у шлунку.

Вітамін В12 заборонено приймати при еритреміі, еритроцитозі, тромбоемболії.

Лідокаїн, який входить до числа допоміжних компонентів, заборонено вводити при судомах при введенні лідокаїну будь-коли раніше, тяжкій брадикардії, тяжкій формі гіпертонії, кардіогенному шоці, тяжких формах хронічної серцевої недостатності, порфірії, міастенії гравіс, гіповолемії, порушеннях роботи.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Мільгама в ампулах протипоказана для лікування жінок у період, коли вони вагітні.

Також не слід призначати його під час грудного вигодовування. Якщо є необхідність застосування – лактацію слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Лікування препаратом Мільгамма ампули проводиться внутрішньом'язово. Укол ставиться глибоко в сідничний м'яз.

Мільгама вводиться внутрішньом'язово, по 2 мл на добу. Інша схема введення – по 1 ампулі 2-3 десь у день. Тривалість курсу лікування – 1 тиждень.

Після курсу уколів можна перейти на таблетовану форму, приймаючи по 1 таблетці 1 раз на добу. Бажано робити це в один і той же час доби.

Мільгамма ампули можна застосовувати для того, щоб швидко зняти інтенсивний больовий синдром. Для цього може бути використана як парентеральна, і таблетована форма. При болях допускається прийом одразу 3 таблеток одночасно, за один прийом.

При лікуванні нейропатії ампули Мільгамма вводиться двічі на день. Якщо приймається таблетована форма – , то рекомендовано прийом по 1 таблетці 3 рази на добу.

Тривалість терапії Мільгамою не повинна перевищувати 30 днів.

Передозування

Передозування Мільгама ампули малоймовірне.

Теоретично надмірний прийом таблетованої форми викликає посилення побічних ефектів, зокрема, посилення алергічних реакцій таких як кропив'янка, задишка, нудота.

Слід почати симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Мільгама зазвичай добре переноситься і лише покращує самопочуття, підвищує життєвий тонус.

Якщо у пацієнта є індивідуальна непереносимість, у людини може розвинутись алергічна реакція у формі:

- алергічних реакцій, таких як висипання, свербіж шкіри;

- диспное, набряк Квінке;

- анафілактичний шок;

- нудота, запаморочення;

- судоми, спазми.

У поодиноких випадках (при надто швидкому введенні ін'єкційного розчину, кратного перевищення дозування) можливе виникнення системних реакцій, що виявляються у формі підвищеної пітливості, аритмії, гальмування серцебиття.

Умови та термін зберігання

Препарат Мільгама ампули зберігають у сухому місці, за межами доступу сонячних променів, при температурі не вище 15°С.

Тривалість зберігання - трохи більше 3 років із дня виробництва.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії