Мирамистин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Мирамистин (Myramistin)
- ATX-класифікація:
D08AJ - Соединения четвертичного аммония
D08AJ10 - Прочие препараты, включая комбинации
D08AJ - Соединения четвертичного аммония
D08AJ10 - Прочие препараты, включая комбинации
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Мірамістин – це препарат, що має виражену антисептичну дію. Він здатний надавати на цитоплазматичні мембрани мікроорганізмів гідрофобну дію, що сприяє підвищенню проникності їх мембран та стінок клітин, що призводить до їх руйнування.
Препарат активний щодо більшості грамнегативних та грампозитивних, анаеробних та аеробних, аспорогенних та спороутворюючих бактерій у вигляді мікробних асоціацій та монокультур, а також різних штамів, що характеризуються резистентністю до антибактеріальних препаратів.
Особливо до дії препарату чутливі грампозитивні і грамнегативні бактерій, крім цього препарат демонструє активність проти деяких збудників венеричних захворювань, а також має виражену фунгіцидну та противірусну дію.
Він стимулює роботу імунних клітин та посилює неспецифічну імунну відповідь, що сприяє більш швидкому загоєнню ран.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Бензилдиметил[3-(миристоіламіно)пропіл]амоній хлорид моногідрат (Benzyldimethyl[3-myristoilamine)-propyl]ammonium chloride monohydrate).
Препарат виготовляється у формі
вагінальних супозиторіїв по 10 мг та 15 мг;
0,5% мазі для зовнішнього нанесення;
0,01% розчину для місцевого застосування.
Показання
У хірургічній та травматологічній практиці Мірамістин застосовують у терапії інфікованих ран різної етіології та локалізації. Також застосування препарату показано для профілактики розвитку вторинної інфекції ран.
Мірамістин застосовують у лікуванні опіків ІІ – ІІІ ступенів, а також при підготовці опікової поверхні до дерматопластики.
Препарат використовують для лікування нагноєння післяпологових ран та інфекцій в області промежини та піхви, запального ураження зовнішніх статевих органів та піхви, а також гострих та хронічних отитів, тонзилітів, гайморитів, стоматитів та попередження розвитку інфекційного ураження ран після хірургічного втручання.
У дерматологічній практиці Мірамістин застосовують у складі комплексного лікування кандидозного ураження шкіри та слизових, мікозу великих складок та стоп.
Крім цього, лікарський засіб використовують в індивідуальній профілактиці інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Протипоказання
Мірамістин не призначається пацієнтам з індивідуальною непереносимістю його основної діючої речовини та допоміжних компонентів.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з тим, що Мірамістін не проникає в загальний кровообіг і не має системної дії його застосування можливе в терапії вагітних та жінок що годують, за рішенням лікаря.
Спосіб застосування та дози
Мірамістин у формі вагінальних супозиторій використовують по одній супозиторії у дозуванні 10 мг двічі на день або по 15 мг один раз на день. Тривалість лікування – сім днів.
Супозиторії слід вводити максимально глибоко у піхву, перед введенням препарату не варто використовувати милом чи будь-які інші синтетичні миючі засоби за дві години до введення препарату.
Мазь слід наносити після стандартної обробки ранової поверхні. Після нанесення мазі на рану на неї накладають стерильну марлеву пов'язку, також можливе нанесення мазі на стерильний перев'язувальний матеріал, а потім на рану. При необхідності тампонами, просоченими Мірамістином рихло, заповнюють порожнини, а марлеві турунди використовують для введення у свищевий хід.
При лікуванні опіків у першій фазі ранового процесу та гнійних ран мазь наносять один раз на день, а потім раз в три дні – у другій фазі ранового процесу.
Мірамістин у формі розчину використовують для полоскання горла та ротової порожнини по 10 або 15 мл від трьох до чотирьох разів на день.
При лікуванні отиту хворому вводять по 5 крапель лікарського засобу в слуховий прохід чотири рази на день. Тривалість лікування може досягати 10 днів.
При використанні Мірамістину в терапії та профілактиці вторинного інфікування ран розчином зрошують ранову поверхню або фіксують на її поверхні марлеві тампони, змочені розчином препарату. При необхідності може бути проведено тампонування свищевого ходу або рани тампоном, змоченим у розчині цього лікарського засобу. За потреби добова витрата Мірамістину може становити один літр.
При використанні препарату для лікування нагноєння післяпологових травм, ран промежини та піхви, а також післяпологових інфекцій Мірамістін використовують у вигляді вагінальних зрошень до пологів протягом 5 до 7 днів, а також після кожного піхвового дослідження під час пологів. Застосування Мірамістину в післяпологовому періоді здійснюється за допомогою тампонів, які змочують у 50 мл розчину, з подальшим введенням у піхву тампона на дві години протягом п'яти днів.
Якщо розродження проводилося шляхом кесаревого розтину, то перед проведенням хірургічного втручання препаратом обробляють піхву, а під час операції розріз на матці та її порожнину. Після операції змочені Мирамистином тампони вводять у піхву на дві години протягом семи днів.
Передозування
Поки що випадки передозування при використанні Мірамістіна офіційно не зафіксовані.
Побічні ефекти
Іноді після застосування препарату в місцях його нанесення може з'являтися відчуття печіння, що зникає через десять або п'ятнадцять хвилин. У поодиноких випадках може спостерігатися поява місцевих алергічних реакцій, що виявляються свербінням, набряком, гіперемією, почуттям печіння та підвищеною сухістю шкіри або слизових оболонок.
Якщо при використанні Мірамістину виникли будь-які побічні ефекти, то про них слід негайно повідомити лікаря, який відкоригує схему лікування.
Умови та термін зберігання
Мірамістин слід зберігати в оригінальній упаковці в місцях, недоступних для дитини, при температурі навколишнього середовища не більше 30 °С. Тривалість зберігання засобу становить три роки. Препарат заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію