Нейроуридин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нейроуридин
Діюча речовина:
Цианокобаламин (Cyanocobalamіnum)
тиамина гидрохлорид (Thіamіnum hydrochlorіcum)
Пиридоксин гидрохлорид (Pyridoxine hydrochloride)
Фолиевая кислота (Folic acid)
ATX-класифікація:

A11DA01 - Тиамин

A11HA02 - Пиридоксин (витамин В6)

B03BA01 - Цианокобаламин

B03BB01 - Кислота фолиевая

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Фармакологічний ефект препарату Нейроуридин зумовлений дією компонентів, які входять до його складу.

Уридинмонофосфат є одним з найважливіших нуклеотидів. Стимулює обмінні процеси в нервових тканинах і бере участь у формуванні мієлінових оболонок нервів. Відповідає за транспортування ферментів у нервові клітини, а також стимулює їхній поділ і регенерацію.

У зв'язку з тим, що нервові клітини позбавлені власного енергетичного ресурсу для синтезу нуклеотидів, уридин поступає у них із струмом крові, водночас додаткове введення уридинмонофосфату дає змогу значно прискорити відновлення та регенерацію пошкоджених нервів.

Вітаміни групи В – це речовини, що підтримують біохімічні процеси та забезпечують нормальне функціонування нервової системи.

Тіамін (вітамін В1) відповідає за вироблення енергії в людському організмі, забезпечує ріст, розвиток і функціонування нервових клітин і бере участь у побудові їхніх мембран. Бере участь у синтезі ацетилхоліну і є важливим елементом системи проведення збудження по нервових волокнах. Сприяє регенерації нервових клітин і захищає їх від токсичного впливу продуктів перекисного окислення.

Піридоксин (вітамін В6) забезпечує нормальну роботу периферичної та центральної нервової систем. Покращує засвоєння глюкози клітинами нервової системи. Бере участь у білковому обміні, а також метаболізмі та виробленні деяких нейромедіаторів, активує роботу головного мозку, нормалізує функціонування нервової системи і прискорює регенерацію нервових клітин.

Ціанокабаламін (вітамін В12) бере участь у клітинному метаболізмі та синтезі ДНК. Зберігає мієлінову оболонку нервів, підтримує синтез нейромедіаторів, стимулює мієлінізацію нервових волокон.

Фолієва кислота (вітамін В9) підтримує роботу центральної нервової системи, а також психоемоційне здоров'я. Активує синтез РНК і ДНК, амінокислот, мієдину і бере участь у синтезі нейротрансмітерів допаміну, епінефрину, норадреналіну і серотоніну.

Холін – основний компонент клітинних мембран головного мозку і мієлінових оболонок нервів. Стимулює передачу нервово-м'язових сигналів, а також покращує передачу імпульсів по нервах.

Холін є одним з основних компонентів мембран клітин головного мозку та мієлінових оболонок нервів. Бере участь у здійсненні функції збудливості та передачі нервових імпульсів. Покращує передачу нервово-м'язових сигналів, підвищує швидкість передавання імпульсів нервовими волокнами.

Людський організм має унікальні регенераційні здібності, проте відновлення нервової тканини – це досить тривалий процес. Прискорити відновлювальні процеси нервів дає змогу додаткове введення вітамінів групи В і нуклеотидів.

Склад і форма випуску

Діючі речовини препарату: уридинмонофосфат (уридин-5-монофосфат) 150 мг, холін (DL-холіну бітартрат) 82,5 мг, вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) 4 мг, вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) 2,5 мг, фолієва кислота 400 мкг, вітамін В12 (ціанокобаламін) 3 мкг.

Препарат Нейроуридин виробляється в капсулах.

Показання

Препарат Нейроуридин реалізують населенню як біологічну добавку і додаткове джерело вітамінів групи В, холіну та уридинмонофосфату.

Прийом препарату Нейроуридин показаний для:

  • активації процесів регенерації в пошкоджених нервових тканинах;

  • поліпшення нервової провідності;

  • усунення дискомфорту в м'язах у шийному, поперековому і грудному відділах хребта;

  • підвищення рухової активності;

  • стимуляції процесів метаболізму в тканинах центральної та периферичної нервових систем;

  • зміцнення нервової системи;

  • поліпшення загального стану;

  • зниження сприйнятливості до впливу стресів;

  • активації когнітивних функцій головного мозку.

Препарат застосовують для усунення м'язових болів і спазмів, як загальнозміцнювальний засіб, а також для підвищення стресостійкості.

Протипоказання

Застосування препарату Нейроуридин неможливе, якщо раніше у хворого виникали епізоди підвищеної чутливості до його компонентів. Також препарат не використовується в терапії вагітних і жінок на стадії лактації.

Перед початком використання препарату Нейроуридин в терапевтичних цілях слід звернутися на консультацію до лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату Нейроуридин в терапії жінок, які виношують дитину або вигодовують немовля груддю протипоказано, оскільки на даний момент не проводилося відповідних досліджень, які б підтвердили його безпеку для цієї категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Препарат Нейроуридин показаний для перорального прийому. Пацієнти отримують внутрішньо по одній капсулі на добу після прийому їжі. Капсули слід ковтати цілими без порушення цілісності їхньої оболонки. Тривалість лікування варіюється від двох до трьох тижнів. За рішенням лікаря курс лікування може бути відновлений через тридцять днів після останнього прийому препарату.

Передозування

Випадки передозування препаратом Нейроуридин офіційно не зареєстровані. Можна припустити, що під час прийому Нейроуридину в дозах, які перевищують максимально допустимі, у пацієнта може відзначатися посилений розвиток побічної симптоматики.

Побічні ефекти

Деякі пацієнти під час прийому Нейроуридину скаржаться на появу запаморочень, головних болів, болю в епігастральній ділянці, диспепсичних розладів, алергічних і анафілактичних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Препарат Нейроуридин слід зберігати в місцях, які захищені від проникнення вологи (при цьому максимально допустимий рівень вологості не більше 75%) і недоступні для дітей. Препарат слід зберігати за температури довкілля не нижче 15, але й не вище 25°С. Тривалість зберігання – три роки з моменту виготовлення. Препарат не слід використовувати після закінчення терміну придатності, який вказано на його упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії