Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Норфлоксацин виготовляється у формі пігулок. Головний компонент – норфлоксацин.

Показання

Норфлоксацин використовується в терапії гострих та хронічних ускладнених та неускладнених інфекційно-запальних захворювань нижніх та верхніх відділів сечовивідних шляхів, таких як цистити, цистопієліти, пієліти, пієлонефрити. Також препарат використовується для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів при проведенні хірургічного втручання та урологічних лікувально-діагностичних процедур.

Крім цього, Норфлоксацин застосовують для лікування інфекційних захворювань, викликаних грамнегативними бактеріями у хворих, які страждають на знижений імунітет або важку форму нейтропеніі.

Протипоказання

Норфлоксацин не використовується в терапії дітей віком до 15 років, вагітних та жінок на стадії лактації, його призначення протипоказане хворим, які страждають на дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та гіперчутливість до норфлоксацину, а також інших препаратів, що належать до хінолонів.

При одночасному введенні Норфлоксацину з препаратами, що мають виражену гіпотензивну дію, необхідно пам'ятати про те, що таке поєднання лікарських засобів може викликати різке зниження артеріального тиску. Крім цього, при сумісному веденні Норфлоксацину з барбітуратами, анестезуючими речовинами необхідно постійно контролювати у хворого рівень артеріального тиску та частоту серцевих скорочень. Прийом Норфлоксацину з протиепілептичними засобами може стати причиною розвитку у пацієнта епілептиформних нападів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування Норфлоксацину під час вагітності можливе лише в тому випадку, якщо користь для здоров'я матері значно перевищує шкоду для плода.

У зв'язку з тим, що невідомо чи здатний норфлоксацин проникати в грудне молоко, при його призначенні жінкам на стадії лактації грудне вигодовування на час терапії рекомендується припинити.

Спосіб застосування та дози

Перед початком використання Норфлоксацину рекомендується визначити, наскільки чутливою є до нього мікрофлора, що спричинила захворювання. У стартовому дозуванні препарат призначають по 0,4 г двічі на добу. Найвища добова доза Норфлоксацину – 1,5 г. Тривалість лікування в середньому від 7 до 14 днів, при лікуванні тяжких інфекцій курс лікування може бути збільшений.

При використанні Норфлоксацину в терапії хворих, які перебувають на гемодіалізі, потрібне проведення корекції дозування.

При сумісному використанні Норфлоксацину з антацидними засобами спостерігається зниження інтенсивності його всмоктування. У зв'язку з цим Норфлоксацин призначають за 1 або 2 години до або через 4 години після прийому антацидів.

Передозування

Гостре передозування Норфлоксацином супроводжується розвитком у хворого нудоти, підвищеної сонливість, блювоти і судомного синдрому.

Лікування передозування базується на промиванні шлунку, призначенні хворому рясного пиття та адекватного симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

Прийом Норфлоксацину може стати причиною розвитку у хворого нудоти, печії, підвищеної стомлюваності, порушення сну, вираженої дратівливості, головного білю, запаморочення та алергічних реакції.

Умови та термін зберігання

Норфлоксацин слід зберігати у недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці. Термін придатності – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії