Ново-Пассит : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ново-Пассит
Виробник:
Тева Чех Индастриз с.р.о./ТЕВА Фармацевтикал Индастриз, Чешская Республика/Израиль
Діюча речовина:
Зверобоя продырявленного трава (Hyperici perforati herba)
Валерианы лекарственной корневища с корнями (Valerianae officinalis rhizomata cum radicibus)
Мелиссы лекарственной трава (Melissae officinalis herba)
Гвайфенезин (Guaiphenesinum)
пассифлоры трава
хмеля шишки
Цветки и листья боярышника (Crataegi folium cum flore)
бузины чорной цветки
ATX-класифікація:

N05CM - Прочие снотворные и седативные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Ново-Пасит виробляється в таблетках, покритих плівковою оболонкою, і розчині для перорального прийому.

До складу препарату входять гвайфенезин і екстракти з наступних лікарських рослини: кореневища валеріани лікарської, трави меліси лікарської, трави звіробою продірявленого, листя і квіток глоду однопестичного або колючого, трави пасифлори інкорхінної, сонкорикнової, сосифлори інкорнатної.

Показання

Ново-Пасит застосовується для лікування легких форм неврастенії, які супроводжуються підвищеною тривожністю, страхами, розсіяністю, втомою, погіршенням пам'яті та психічним виснаженням.

Також препарат використовують при легких формах безсоння, головних болях, викликаних хронічною нервовою напругою, нападах мігрені, підвищеної нервово-м'язової збудливості, клімактеричному синдромі, вегетосудинної дистонії, функціональних захворюваннях шлунково-кишкового тракту і дерматозів, що супроводжуються.

Протипоказання

Ново-Пасит не призначається пацієнтам з міастенією, гіперчутливістю до компонентів препарату. Його з особливою обережністю призначається хворим, які страждають на порушення роботи шлунково-кишкового тракту, і дітям молодше 12 років.

Пацієнтам, які отримують Ново-Пасит, слід триматися від керування автомобілем і потенційно небезпечними механізмами, оскільки прийом препарату знижує увагу і уповільнює рухові та психічні реакції, що може призвести до травмування людини.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ново-Пасит може використовуватися в терапії вагітних за призначенням лікаря.

При використанні препарату в терапії жінок на стадії лактації пацієнта повинна відмовитися на час лікування від годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Ново-Пасит в пероральному розчині приймають по 5 мл 3 рази на день. У разі необхідності можливе збільшення разової дози препарату до 10 мл. Якщо прийом препарату супроводжується розвитком у пацієнта вираженої загальмованості, то показано зниження денної дози до 2,5 мл та збереження вечірньої дози у незмінному вигляді (5 мл). У деяких випадках показаний разовий прийом препарату за 20 або 30 хвилин до передбачуваного емоційного навантаження. Препарат може прийматися як у розбавленому, так і нерозбавленому вигляді.

У формі таблеток Ново-Пасит приймають по 1 таблетці 3 рази на день. У тому випадку, якщо у стартовому дозуванні прийом препарату не дозволяє отримати потрібний терапевтичний ефект, то можливе збільшення дозування до 2 таблеток на один прийом. Якщо при прийомі препарату у пацієнта спостерігається виражена втома, пригніченість та зниження настрою, то можливе зниження добової дози до ? та прийом препарату у вечірній час у збереженій стартовій дозі. Інтервал між прийомом препарату може змінюватись від 4 до 6 годин.

Передозування

При прийомі Ново-Пасита у підвищених дозах у пацієнта виникає відчуття пригніченості, сонливість, нудота, болі в суглобах, легка м'язова слабкість, тяжкість у шлунку.

При виникненні симптомів передозування прийом препарату слід негайно припинити та призначити пацієнтові коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Як правило, прийом Ново-Пасита дуже рідко супроводжується розвитком побічних ефектів.

У поодиноких випадках у хворих спостерігається виникнення алергічних реакцій, запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність, незначна м'язова слабкість, порушення роботи органів травлення, зниження концентрації уваги.

Побічні ефекти дуже швидко проходять самостійно, не мають клінічного значення і не вимагають відміни препарату.

Умови та термін зберігання

Ново-Пасит зберігатися в оригінальній упаковці не більше 4 років у захищеному від вологи, темному та недоступному для дітей місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії