Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ортофен використовується як знеболюючий та протизапальний препарат.

Ефект Ортофена обумовлений його властивостями. Його діючий компонент - натрію диклофенак, - похідне оцтової кислоти або споріднених сполук, відноситься до групи нестероїдних протизапальних та протиревматичних лікарських засобів.

Ортофен застосовують як жарознижувальний засіб, завдяки здатності пригнічувати вироблення речовин (простагландинів запальних процесів), які викликають болі, набряки та синтезування запальної рідини в патологічному осередку.

Ортофен призначається на лікування ревматизму, оскільки він усуває запалення, знижує біль, усуває набряклості, скутість суглобів, покращуючи здоров'я пацієнтів.

Застосування препарату усуває ранкову ригідність, набряклість суглобів, покращує рухову функцію опорно-рухового апарату. Також успішно бореться із запаленнями та болями внаслідок поранень, при післяопераційних болях. Знижує потребу в опіоїдах при сильних болях.

Важливо відзначити як ефективність, а й швидкість впливу препарату: ефект настає вже після 15-30 хвилин після введення.

Знімає біль також при мігрені.

Склад та форма випуску

Ортофен складається з активної діючої речовини – диклофенаку натрію.

Випускається у вигляді таблеток, у двох дозах – по 25 мг або по 50 мг на 1 таблетці.

Показання

Ортофен застосовується як знеболюючий та потужний протизапальний препарат. Його здатність боротися із запальними процесами викликає також зниження температури, таким чином, Ортофен має жарознижувальний ефект.

Як показали дослідження, застосування Ортофену дозволяє знизити запальні процеси в хрящових тканинах. Крім того, Ортофен застосовується в терапії руйнівних наслідків у тканинах внаслідок ревматизму та пов'язаних з ним болів, у тому числі неревматичної етіології.

Також Ортофен ефективний для швидкого усунення болю різного походження, зокрема, при ішіасі, люмбаго, невралгії, бурсіті, невралгії, міалгії, отіті, фарингіті, альгодисменореї, при ревматизмі, артриті, посттраматичних та післяопераційних болях.

Протипоказання

Ортофен протипоказаний при алергіях на один із компонентів препарату, а також якщо у пацієнта спостерігалася алергія на будь-які нестероїдні протизапальні препарати колись у минулому.

Як розчин, так і таблетки не застосовуються при виразці шлунка або кишечника, відкритих кровотечах шлунково-кишкового тракту, порушеному кровотворенні або згортання крові, аспіриновій астмі. Слід виявити обережність, застосовуючи Ортофен у разі бронхіальної астми, серцевої недостатності, набряків, гіпертонії, порушення роботи печінки та/або нирок, запаленнях кишечника, порфірії, а також при алкоголізмі та цукровому діабеті.

Ортофен не застосовують у лікуванні дітей віком до 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Через здатність до придушення простагландинів диклофенак негативно впливає протягом вагітності та розвиток плоду. Як наслідок існує небезпека викидня або розвитку значних відхилень патологій серцево-судинної системи плода, особливо в першому триместрі вагітності.

Якщо Ортофен застосовують у другому або третьому триместрі, то пацієнтці загрожує розвиток слабкості пологової діяльності, можливе збільшення тривалості пологів, може відкритися кровотеча як у матері, так і у дитини.

З цих причин застосування препарату Ортофен при вагітності категорично протипоказане. Диклофенак погано відбивається на жіночій фертильності, тому не варто застосовувати його при плануванні вагітності.

Диклофенак натрію надходить у материнське молоко, тому при лікуванні цим препаратом грудне вигодовування скасовують.

Спосіб застосування та дози

Лікування препаратами, у складі яких диклофенак, зазвичай призначають із ін'єкційних препаратів, і лише потім пацієнта переводять на таблетовану форму.

Максимальна одноразова доза – 75 мг.

Таблетки краще приймати за півгодини до їди для кращого ефекту. Їжа знижує його ефективність, проте не купує її повністю.

Середнє дозування ліків Ортофен у таблетках, залежно від віку:

- для дітей віком від 12 років і більше, у тому числі для дорослих пацієнтів – по 25 або 50 мг диклофенаку 2-3 рази на день. Максимальне добове дозування – не вище 150 мг на добу.

- діти віком від 8 до 11 років – по 25 мг диклофенаку 2-3 рази на день;

- діти віком від 6 до 7 років – по 25 мг/добу.

Передозування

Передозування препаратом Ортофен може спричинити:

- запаморочення, помутніння свідомості;

- блювання, головний біль;

- порушення дихання.

Передозування у дітей може призвести до болів у животі, міоклонічних судом, блювоти, кровотеч, порушень роботи печінки та/або нирок.

У разі передозування лікування негайно припиняють, звертаються за терміновою допомогою, при цьому призначається симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Ортофен може викликати деякі побічні ефекти, зокрема може викликати:

- порушення роботи органів травлення – біль в епігастрії, сухість у роті, здуття, діарею або запор, нудоту, поява виразок стравоходу шлунка або кишечника, жовтяницю, гепатит, кров у калі, некроз або цироз печінки, цироз, коліт, панкреатит;

- порушення роботи нервової системи: цефалгію, безсоння, тривоги, депресії, судоми, сонливість, менінгіт, нічні кошмари;

- порушення роботи органів зору та слуху, зокрема шум у вухах, нечіткість зору, зниження слуху, смакових відчуттів;

- порушення шкіри: висип, екзему, облисіння, дерматит, кропив'янку, свербіж, дрібноточкові крововиливи, фоточутливість;

- порушення роботи сечостатевої системи – набряки, білок у сечі, олігурію, кров у сечі, нефрит, ниркова недостатність;

- порушення кровотворення: еозинофілія, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенічна пурпура, агранулоцитоз, тромбоцитопенія;

- порушення роботи органів дихання: бронхоспазм, кашель, пневмоніт, набряк гортані;

- порушення роботи ССС: гіпертонію, застійну серцеву недостатність серця, екстрасистолію, біль за грудиною, інфаркт;

- алергію у формі набряку язика, губ, васкуліту.

Умови та термін зберігання

Таблетки Ортофен зберігаються поза попаданням прямих сонячних променів, при 15 – 25°С.

Термін придатності до препарату Ортофен – не більше 3 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії