Оциллококцинум : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Оциллококцинум
Виробник:
Буарон, Франция
Діюча речовина:
Экстракт печени и сердца утки (Extract of liver and heart of ducks)

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Оцилококцинум – це гомеопатичний лікарський засіб, який має високі лікувальні властивості і в більшості випадків добре переноситься хворими.

Фармакологічні властивості препарату зумовлені дією компонентів, що входять до його складу. Лікарський засіб активує захисні властивості організму і стимулює роботу імунної системи.

Склад і форма випуску

Оцилококцинум виготовляється в гранулах, призначених для перорального прийому. Активна речовина – екстракт серця і печінки качки барбарійської.

Показання

Оцилококцинум використовується для лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій легкого та середнього ступеня тяжкості. Також використання препарату в профілактичних цілях показано в період сезонних епідемій респіраторних вірусних інфекцій та грипу або в разі безпосереднього контакту з хворим. Щоб домогтися максимального ефекту від застосування препарату, лікування необхідно починати при виникненні перших симптомів.

Протипоказання

Лікарський засіб Оцилококцинум не призначається пацієнтам, які страждають на непереносимість екстракту печінки качки барбарійської, або тим, у кого раніше була виявлена гіперчутливість до гомеопатичних препаратів. Також від його прийому рекомендується відмовитися тим, хто страждає на непереносимість або дефіцит лактози, глюкозо-галактозну мальбсорбцію. Препарат Оцилококцинум з великою обережністю призначається пацієнтам, схильним до розвитку алергічних реакцій.

Якщо з моменту початку лікування препаратом Оцилококцинум минуло 24 години, а у хворого спостерігається посилення симптомів, то рекомендується звернутися за допомогою до лікаря.

Застосування препарату не впливає на керування транспортними засобами та виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Якщо встановлена непереносимість деяких цукрів, то слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж починати приймати Оцилококцинум. При використанні препарату слід пам'ятати про те, що лікарський засіб не замінює сезонної вакцинації проти грипу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Відомо, що активна речовина Оцилококцинуму не чинить тератогенної або ембріонотоксичної дії, але у зв'язку з тим, що не проводилося детального вивчення впливу препарату на розвиток плода, його застосування в терапії вагітних можливе лише за рішенням лікаря та після ретельного співвідношення користі для здоров'я матері та можливої шкоди для плода.

Рішення про можливість використання препарату Оцилококцинум у лікуванні жінок на стадії лактації в кожному конкретному випадку лікар приймає самостійно.

Спосіб застосування та дози

Гранули лікарського засобу Оцилококцинум приймають перорально за 15 хвилин до або через годину після прийому їжі. Вміст туби слід висипати під язик і тримати там до повного розсмоктування. Не варто поєднувати прийом лікарського засобу Оциллококцінум з прийомом їжі, оскільки це може знизити лікувальний ефект від використання препарату.

При використанні препарату в терапії дітей молодшого віку або, якщо хворий відчуває проблеми з ковтанням, то вміст туби можна розчинити в невеликій кількості води і дати випити пацієнту.

Доза препарату Оцилококцинум залежить від ступеня вираженості захворювання, але при цьому не залежить від наявних у пацієнта супутніх захворювань і його віку. З метою профілактики розвитку грипу або гострої вірусної інфекції Оцилококцинум приймають по одній дозі раз на сім днів. У разі використання препарату на початковій стадії захворювання спочатку приймають одну дозу лікарського засобу, за необхідності можливий повторний прийом препарату з інтервалом не менше 6 годин.

У терапії тяжких форм вірусних інфекцій та грипу лікарський засіб Оцилококцинум слід приймати по одній дозі від одного до трьох разів на день.

Якщо після початку прийому лікарського засобу Оцилококцинум протягом двадцяти чотирьох годин симптоми захворювання наростають, то слід звернутися до лікаря для коригування лікування або уточнення діагнозу.

Для отримання максимального терапевтичного ефекту від прийому препарату Оцилококцинум розпочинати прийом лікарського засобу слід одразу ж після появи перших симптомів інфекції. Чим раніше розпочате лікування, тим вища ймовірність того, що воно пройде більш успішно.

Передозування

Лікарський засіб Оцилококцинумом – це абсолютно не токсичний і безпечний препарат. На даний момент не зафіксовано випадків передозування Оцилококцинумом. Незважаючи на це, у разі випадкового прийому препарату в дозах, що значно перевищують терапевтичні, слід у хворого викликати блювоту або промити йому шлунок за допомогою зонда, а також у разі виникнення негативної симптоматики призначити відповідне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків препарат Оцилококцинум добре переноситься хворими. При лікуванні Оцилококцинумом розвиток побічних ефектів спостерігається дуже рідко, і, як правило, вони не мають клінічного значення, а також не потребують відміни препарату. Іноді можливий розвиток алергічних реакцій, що проявляються свербінням шкіри, шкірними висипаннями, почервонінням шкірних покривів і лущенням шкіри. В особливо тяжких випадках, при схильності у хворого до розвитку алергічних і анафілактичних реакцій, може відзначатися розвиток симптомів анафілактичного шоку або ангіоневротичного набряку.

Умови та терміни зберігання

Лікарський засіб Оцилококцинум слід зберігати в сухому і зачищеному від світла місці, яке недоступне для дітей. З моменту виготовлення препарату термін його зберігання не повинен перевищувати більше 5 років. Категорично заборонено приймати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці, оскільки це може завдати істотної шкоди здоров'ю.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії