Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Паксил випускається у вигляді таблеток. Препарат виготовлений на основі пароксетину гідрохлориду.

Показання

Паксил призначений для лікування депресій різної етіології. Він використовується для терапії реактивної атипової і постпсихотичної депресії, а також діістімії. Препарат показує високу активність при лікуванні нав'язливих станів, панічних атак, агорафобій, соціальних фобій, нічних кошмарів та тривожних розладів різної етіології.

Крім цього, існують дані, що вказують на те, що препарат має виражену протирецидивну дію при терапії тривожно-фобічних станів. Також при використанні препарату відзначається позитивна динаміка лікування захворювань, терапія яких виявилася малоефективною стандартними антидепресантами. Крім цього, лікування Паксилом показане пацієнтам, у яких посттравматичному періоді відзначаються стресові розлади. Препарат призначений для тривалого лікування та для прийому короткими курсами.

Протипоказання

Паксил не призначається, якщо хворий має індивідуальну непереносимість (алергію) його компонентів. Крім цього, Паксіл не застосовується, якщо пацієнт отримує лікування інгібіторами МАО. Використання препарату можливе лише через два тижні після припинення лікування інгібіторами МАО. Також Паксіл не може використовуватися для лікування хворого в комплексі з Тіоридазином. Препарат не використовується для лікування дітей віком до 17 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Паксіл не використовують для лікування вагітних на пізніх термінах. Справа в тому, що у новонароджених, матері яких отримували лікування Паксилом, може спостерігатися апное, ціаноз, дистрес-синдром, судомні реакції, блювання, підвищена збудливість, тремор, нестабільна температура тіла, лабільний артеріальний тиск. Незважаючи на те, що Паксил не має тератогенного впливу, для лікування вагітних його використовують тільки в крайніх випадках.

Спосіб застосування та дози

Паксіл призначений для перорального прийому. Препарат приймають у ранкові години, не розжовуючи та запиваючи невеликою кількістю води.

Для лікування депресії Паксіл призначають по 20 мг р/с. Якщо мінімальна доза не дозволяє досягти бажаного терапевтичного ефекту, дозу препарату можна щодня збільшувати на 10 мг до стабілізації стану пацієнта. При лікуванні Паксилом після 2-3 тижнів прийому препарату обов'язково проводиться корекція дози для досягнення максимального терапевтичного ефекту. Стічна доза не повинна перевищувати 50 мг.

Передозування

При вживанні Паксилу у підвищених дозах можливий розвиток у хворого нудоти, блювання, астенії, надмірне збудження, судом, запамороченеь, затримки сечі, змін серцевого ритму. Можливі також сплутаність свідомості, агресія, маніакальна реакція та кома. При передозуванні Паксилом рекомендується негайно виконати хворому промивання шлунка та призначити прийом адсорбентів. Крім цього, пацієнту проводять симптоматичне лікування для підтримання в нормі життєво важливих показників.

Побічні ефекти

При прийомі Паксилу у деяких хворих може спостерігатися виникнення емоційної лабільності, безсоння, астенії, сонливості, головного болю, деперсоналізації, посилення депресії, підвищеного потовиділення, анемії, зниження лібідо, порушення сечовипускання, порушення еякуляції, алергічних реакцій та збільшення.

Умови та термін зберігання

Паксіл рекомендується зберігати у темному сухому місці. Термін придатності препарату не аперевищує 3 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії