Парацетамол дитячий : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Фарма Синт Формулейшнс Лтд., ИндияДарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Парацетамол (Paracetamol)
- ATX-класифікація:
N02BE01 - Парацетамол
N02BE01 - Парацетамол
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Про препарат Парацетамол Дитячий інструкція дає інформацію про те, що ці ліки знижують температуру тіла і мають властивість зменшувати больові відчуття. Таким чином, парацетамол приймають як жарознижувальні та знеболювальні ліки. Здатність парацетамолу знижувати температуру більш яскраво виражена, ніж його здатність вгамовувати біль.
Парацетамол від застуди часто застосовують під час лікування вірусних інфекцій – ГРВІ, грипу, зокрема COVID-19, для купірування симптомів лихоманки (підвищенні температури тіла від 37,2 °С і вище) і зняття симптомів м'язового болю (міалгії), що також характерний під час вірусних захворювань. Ефективно знижує температуру тіла при інших захворюваннях, зокрема післяопераційній лихоманці, перегріванні на сонці, інших.
Протизапальні властивості парацетамолу слабо виражені, зате він не має і побічних ефектів, характерних для нестероїдних протизапальних засобів.
Дія парацетамолу як жарознижувального препарату зумовлена його властивостями. У фармакології він належить до групи ненаркотичних анальгетиків, неселективно інгібує циклооксигеназу, впливаючи на центри терморегуляції та меншою мірою – центри болю. У запалених тканинах клітинні пероксидази мають властивість нейтралізувати вплив парацетамолу на циклооксигеназу. Це є причиною того, що протизапального ефекту парацетамол практично не має.
Склад і форма випуску
Дитячий Парацетамол складається з основної діючої речовини та допоміжних компонентів. Випускається у формі сиропу, оральної суспензії-саше та у формі ректальних супозиторіїв для введення препарату через анус (якщо його неможливо прийняти через рот).
Дозування парацетамолу:
- сироп для дітей виробляється в пляшечках по 50 і по 100 мл, де в 5 мл сиропу міститься 120 мг парацетамолу;
- ректальні супозиторії виробляють для дітей, у дозуванні по 80, 150, 330 мг парацетамолу і для дорослих, у дозуванні по 500 мг;
- суспензія оральна виробляється фасованою у пакетики-саше, кожен містить 24 мг парацетамолу з розрахунку на 10 мл розчину.
Показання
Від чого допомагає Парацетамол Дитячий? Насамперед Парацетамол призначають для зниження температури тіла, тому що завдяки своїм властивостям цей препарат особливо ефективний у боротьбі з лихоманкою.
Також Парацетамол має легку знеболювальну дію, тому його активно призначають у разі вірусних лихоманок, що супроводжуються болями та "ломотою" в м'язах, тобто при міалгії.
Таким чином, Парацетамол Дитячий призначають від:
- лихоманки (температури тіла понад 37,2 °С);
- застуди, ангіни, ГРВІ, грипу, зокрема Парацетамол призначають у разі COVID-19;
- головного болю, зокрема мігрені;
- головного болю напруги, зубного болю;
- болю в спині, ревматичного болю;
- болю під час менструацій;
- болю під час артриту;
- болю при опіках, травмах.
Максимальна доза Парацетамолу – не більше 4 грамів на добу. Серед його переваг – те, що він зазвичай добре переноситься в рекомендованих дозах. Має хорошу біодоступність, тому його характеризує досить швидке настання очікуваного ефекту – не більше 2 годин.
Майже не вступає у взаємодію з ліками, якщо їх прийняти одночасно з парацетамолом. Має низьку токсичність, не завдає шкоди ниркам і шлунку, водночас важливо, що Парацетамол виробляється в різних лікарських формах.
Водночас Парацетамол не чинить негативного впливу на водно-сольовий обмін, завдяки відсутності синтезування простагландинів у периферичних тканинах. Таким чином, прийом Парацетамолу не спричиняє затримки натрію і води, і не подразнює слизову оболонку шлунку і верхніх відділів кишечника, на відміну від аспірину (ацетилсаліцилової кислоти), який також часто приймають для зниження температури.
Противопоказания
Парацетамол Дитячий не токсичний у рекомендованих дозах, тому він має мало протипоказань до застосування.
Зокрема, парацетамол протипоказаний у разі алергії на нього або на один із допоміжних компонентів. Також його не можна приймати при:
- порушеннях роботи нирок або печінки;
- жовтяниці, гепатиті;
- гіпербілірубінемі, синдромі Жильбера;
- алкогольному ураженні печінки;
- нестачі ферменту глюкозо-6-фосфат дегідрогенази;
- зловживанні алкоголем.
Не приймають парацетамол разом з іншими препаратами, які містять парацетамол.
Тривалий прийом парацетамолу може спричинити порушення роботи печінки та нирок, підвищення артеріального тиску.
Не приймають у віці до 3 років і в літньому віці.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Парацетамол на вагітних жінках не тестували. Як наслідок, немає даних, які б говорили про те, якої шкоди може завдати Парацетамол, якщо його застосовуватиме вагітна жінка, якої потенційної шкоди може бути завдано плоду. Таким чином, застосовувати його можна лише з великою обережністю.
Водночас краще перервати грудне вигодовування на час застосування цього препарату.
Спосіб застосування та дози
Парацетамол Дитячий застосовують у різних формах, але не більше 4 грамів на день. Прийом проводиться незалежно від прийому їжі, кожні 4-6 годин. Не слід приймати менш ніж через 4 години.
Якщо протягом 2 годин немає ефекту від застосування парацетамолу – слід змінити тактику лікування.
Разове дозування залежить від віку пацієнта:
- від 12 років і старше – по 500 мг парацетамолу;
- від 9 до 12 років (або вага до 30 кг) – 300-330 мг за один прийом;
- від 3 до 9 років – не більше 250 мг парацетамолу за один прийом.
Для відмірювання потрібного дозування сиропу користуйтеся мірною ложечкою, яка додається до упаковки. Не варто приймати його довше 5 днів як знеболювальний засіб і не більше 3 днів – для зниження температури.
Прийом парацетамолу посилює дію антикоагулянтів, зокрема, вірфарину, що слід враховувати під час терапії. Одночасний і тривалий прийом парацетамолу у великих дозах і одночасно з ацетилсаліциловою кислотою підвищує ризик розвитку злоякісного процесу в сечовому міхурі, нирках.
Передозування
Передозування (достатньо одноразового прийому від 10 до 15 грам) парацетамолом спричиняє:
- біль в епігастрії;
- блідість;
- втрату апетиту.
Через кілька днів можуть виникнути ознаки руйнування печінки, є ризик розвитку коми.
Лікування симптоматичне. Антидот при передозуванні Парацетамолом – N-ацетилцистеїн.
Побічні ефекти
Зазвичай препарат переноситься добре, не викликаючи побічних рекцій.
У деяких випадках можуть розвинутися такі побічні ефекти, як:
- алергічні реакції, висип, кропив'янка, нудота;
- багатоформна ексудативна еритема;
- біль в епігастрії, анемія;
- підвищення активності ферментів у печінці, гепатонекроз;
- тромбоцитопенія, агранулоцитоз.
Умови та терміни зберігання
Парацетамол Дитячий зберігають у сухому прохолодному місці, при температурі не нижче 15 °С і не вище 25°С.
Термін зберігання не перевищує 3 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію