Пирацетам Велфарм : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Пирацетам (Piracetam)
- ATX-класифікація:
N06BX03 - Пирацетам
N06BX03 - Пирацетам
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Пірацетам – препарат з ноотропною дією, що покращує когнітивні здібності: здатність до навчання, просторову орієнтацію, пам'ять, увагу, працездатність і здатність розмірковувати.
Пірацетам стимулює в головному мозку вироблення дофаміну, та збільшує концентрацію норадреналіну. Підвищує кількість ацетилхоліну на синаптичному рівні та щільність холінорецепторів. Він активує процеси обміну та кровообігу мозку, окисно-відновні процеси, підвищує утилізацію глюкози, стимулює регіонарний кровотік в ішемізованих ділянках мозку, підвищує енергетичний потенціал організму за участю АТФ та аденілатциклази.
Завдяки оптимізації енергетичних процесів підвищує стійкість центральної нервової системи до гіпоксії та інших шкідливих факторів.
Підвищує якість інтегративної діяльності мозку, сприяє консолідації пам'яті та підвищує здатність до навчання.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Пірацетам (Piracetam).
Препарат виготовляється у формі
капсул по 200 мг або 400 мг;
таблеток, покритих плівковою оболонкою по 200мг, 400мг, 800мг, 1200мг;
розчин для ін'єкцій по 200 мг/мл.
Показання
Пірацетам – ліки, що застосовуються в лікуванні атеросклерозу головного мозку, судинного паркінсонізму, а також інших патологічних станів, асоційованих з хронічною церебрально-судинною недостатністю, для якої характерне порушення пам'яті, уваги, мови та виникнення запаморочень. Його використовують у терапії порушення мозкового кровообігу, коматозних та субкоматозних станів, що виникають на тлі травм або інтоксикаційного ураження мозку.
Застосування препарату Пірацетам показано при захворюваннях центральної нервової системи, для яких характерне порушення інтелектуально-мнестичних функцій та емоційно-вольової сфери.
У психіатрії його використовують у терапії невротичних і астеноадинамічних депресивних станів, астенічних, сенесто-іпохондричних порушень, ідеаторної загальмованості, що виникає при в'ялоапатичних дефектних станах, шизофренії, психоорганічних синдромах різного генезу, сенильних та атрофічних процесах, а також у комплексному лікуванні психічних розладів. Його застосування показано у лікуванні старечої деменції, хвороби Альцгеймера. У педіатричній практиці Пірацетам використовують для лікування церебростенічних та енцефапопатичних порушень.
Пірацетам – препарат, який застосовують для усунення гострих абстинентних, передделіріозних та деліріозних станів, що виникають на тлі алкоголізму, наркоманії, а також при гострому отруєнні алкоголем, морфіном або барбітуратами.
Протипоказання
Пірацетам не призначається при непереносимості пірацетаму, інших похідних піролідону та допоміжних компонентів препарату.
Його використання неможливе у терапії хворих в термінальній стадії ниркової недостатності, пацієнтів з геморагічним інсультом та хореєю Гентінгтона.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У процесі досліджень було встановлено, що пірацетам здатний проникати через гемато-плацентарний бар'єр, тому його застосування в терапії вагітних можливе лише за суворими медичними показаннями та під контролем лікаря.
Даний лікарський засіб протипоказаний жінкам на стадії лактації, за необхідності лікування Пірацетамом жінці рекомендують відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Пірацетам – препарат, показаний для внутрішньом'язового чи внутрішньовенного відання. Тривалість лікування та дозу препарату лікар підбирає індивідуально з урахуванням віку, клінічних показань та способу введення лікарського засобу.
Застосування Пірацетам у розчині для ін'єкцій обґрунтовано в тих випадках, коли неможливе його використання у пероральній формі. Парентеральне введення пірацетаму призначають за неможливості застосування пероральних форм.
Препарат у капсулах та таблетках приймають перорально, запиваючи достатньою кількістю рідини. Вибір схеми лікування та дози препарату лікар здійснює у кожному конкретному випадку індивідуально.
При лікуванні патологічних станів, асоційованих з погіршенням пам'яті та когнітивними порушеннями, хворі отримують препарат перший тиждень лікування по 4,8 г розділеними на 2 або 3 прийоми. Після основного курсу лікування Пірацетам може бути призначений у дозуванні, що підтримує, по 2,4 г розділених на 2 або 3 прийоми. Надалі можливий перехід прийом препарату по 1,2 г на день.
Передозування
При прийомі Пірацетаму у підвищених дозах у пацієнтів може спостерігатися загострення симптомів серцевої недостатності, діарея з домішками крові, абдомінальний біль.
Для усунення небажаних симптомів хворому слід провести промивання шлунку, дати активоване вугілля та призначити симптоматичне лікування. При необхідності можливе проведення гемодіалізу, оскільки ця процедура видаляє з крові понад 50% пірацетаму.
Побічні ефекти
Іноді прийом Пірацетаму може викликати головний біль, безсоння, підвищену сонливість, почастішання епілептичних нападів, атаксію, тремор кінцівок, порушення рівноваги, підвищену дратівливість, депресію, тривожність, галюцинації та сплутаність свідомості.
У деяких хворих прийом препарату може стати причиною виникнення анафілактичних та алергічних реакцій, абдомінальних болів, болів у ділянці шлунку, запаморочень, порушення згортання крові, підвищення артеріального тиску та сексуальної активності, посилення потовиділення, а також порушення випорожнень та нудоти.
Умови та термін зберігання
Пірацетам у формі розчину для ін'єкцій, капсул та таблетованій формі слід зберігати у місцях, недоступних для дитини, при температурі навколишнього середовища від 15 до 25 °C. Тривалість зберігання розчину для ін'єкцій 5 років, капсул та таблеток – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію