Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Плаквеніл виготовляється у формі пігулок. Основний інгредієнт препарату – сульфат гідроксихлорохіну.

Показання

Плаквеніл застосовується для лікування ревматоїдних та ювенільних ревматоїдних артритів, системного та дискоїдного червоного вовчака. Препарат може застосовуватися для лікування малярії, а також профілактики та терапії гострих нападів малярії, що викликана Plasmodium vivax, Plasmodium malariae та Plasmodium ovale, а також чутливими штамами Plasmodium falciparum. Плаквеніл використовують для радикального лікування малярії, яка викликана чутливим штамом Plasmodium falciparum. Однак він не призначається для терапії малярії, викликаної хлорохінрезистентними штамами Plasmodium falciparum.

Протипоказання

Плаквеніл не призначають, якщо в анамнезі хворого є гіперчутливість до сульфату гідроксихлорохіну.

Також препарат не застосовується, якщо пацієнт страждає на ретинопатію, спадкову непереносимість лактози. Його неприпустимо використовувати в терапії вагітних, годуючих та дітей, яким не виповнилося 6 років із масою тіла менше 31 кг.

З особливою обережністю препарат використовують у терапії хворих, що страждають порушенням зору, гематологічними захворюваннями, тяжкими неврологічними захворюваннями, психозами, пізньою шкірною порфірією, нирковою недостатністю, дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, шлунково-кишковими патологіями, гіперчутливістю.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Гідроксихлорохіна сульфат здатний проникати через плацентарний бар'єр, але дані про використання Плаквеніла в терапії вагітних дуже обмежені, проте відомо, що 4-амінохіноліни в терапевтичних дозах здатні надавати негативний вплив на центральну нервову систему очей, викликати ушкодження слухового нерва. аномальну пігментацію. У зв'язку з цим використання препарату для даної категорії хворих можливе лише в крайніх випадках.

При необхідності використання Плаквенілу під час лактації слід відмовитись від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Плаквеніл при лікуванні малярії приймають перорально. У перший день у перший прийом вживають по 0,8 г, потім через 6 або 8 годин по 0,4 г. У 2-й і 3-й дні приймають по 0,4 г на один прийом.

Передозування

Передозування Плаквенілом особливо небезпечне для дітей, оскільки прийом 1 або 2 грам препарату можуть стати причиною летального результату. При прийомі Плаквенілу у підвищених дозах у хворого можуть виникнути головний біль, порушення зору, судоми, колапс, порушення серцевої провідності.

Для усунення небажаних симптомів хворому проводять промивання шлунка та забезпечують прийом високих доз активованого вугілля. Також показано парентеральне введення діазепаму, за потреби проводять штучну вентиляцію легень, а також протишокову терапію.

Побічні ефекти

При лікуванні Плаквенілом у хворих можуть спостерігатися тяжкі порушення в роботі центральної та периферичної нервової систем, органів зору, кровотворення та шлунково-кишкового тракту.

Якщо під час лікування Плаквенілом у вас виникли будь-які побічні ефекти, необхідно терміново повідомити про їх виникнення лікарю.

Умови та термін зберігання

Плаквеніл зберігають у сухому та недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії