Радевіт Актив : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Радевіт Актив
Діюча речовина:
Эргокальциферол (Ergocalciferolum)
Ретинол (Retinolum)
Токоферол (Tocopherol)
ATX-класифікація:

D10AD - Ретиноиды для местного лечения угревой сыпи

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Радевіт Актив є комбінованим дерматологічним засобом, призначеним для місцевого зовнішнього нанесення. Препарат має протизапальну, зволожуючу, пом'якшувальну, репаративну та протисвербіжну дію. При коректному нанесенні він нормалізує процес зроговіння, а також підвищує захисні функції шкіри.

Використання мазі Радевіт Актив дає змогу значно прискорити процес загоєння ран, а також швидко усунути такі симптоми, як тріщини, підвищене лущення, свербіж і подразнення.

З огляду на низьку токсичність препарат Радевіт Актив може використовуватися в педіатричній практиці.

Склад і форма випуску

Препарат Радевіт Актив виготовляється у вигляді мазі, призначеної для зовнішнього застосування.

Діючі речовини: ретинолу пальмітат (вітамін А) 10 мг, альфа-токоферолу ацетат (вітамін Е) 5 мг, ергокальциферол (вітамін Д2) 0,05 мг.

Показання

Мазь Радевіт Актив використовують у складі комплексного лікування дорослих хворих і дітей, які страждають на іхтіоз та іхтіозиформні дерматози, а також себорейні дерматити. Крім цього, її використовують у терапії тріщин на шкірі, ерозії та опіків шкіри, неінфікованих ран і виразок, екземи, атопічних дерматитів, нейродермітів, алергічних контактних дерматитів у стадії ремісії, псоріазу, підвищеної сухості шкірних покривів. Застосування мазі Радевіт Актив показано в профілактиці рецидивів хронічних запальних і алергічних уражень шкіри, в підгострому періоді після припинення використання глюкокортикостероїдів, для усунення подразнення при підвищеній чутливості шкірних покривів до косметичних засобів.

Протипоказання

Застосування мазі Радевіт Актив протипоказано особам з підвищеною індивідуальною чутливістю до її компонентів, а також у разі гіпервітамінозу А, D, Е та прийому ретиноїдів.

Не рекомендується використовувати мазь Радевіт Актив у комплексному лікуванні з іншими лікарськими препаратами, до складу яких входять ретиноїди, а також вітаміни груп А, Е і D, оскільки це підвищує ймовірність розвитку гіпервітамінозів А, Е, D. Фармакологічний ефект від застосування мазі знижується при її спільному використанні з глюкокортикостероїдами. Призначення саліцилатів і глюкокортикостероїдів знижує вираженість побічних ефектів.

Якщо під час використання мазі в ділянці її нанесення відзначається виникнення набряку, гіперемії, висипыв, свербіння або подразнення, а також поглиблення симптомів основного захворювання, від використання мазі Радевіт Актив слід відмовитися і звернутися на консультацію до лікаря, для корекції схеми лікування.

Категорично заборонено наносити мазь Радевіт Актив на слизові оболонки очей, рота, носових ходів, ділянку аногенітальної зони і великі ділянки тіла, також слід виключити ймовірність потрапляння мазі всередину, оскільки це може стати причиною появи у пацієнта небажаної симптоматики.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Незважаючи на те, що при нанесенні на шкірні покриви компоненти мазі Радевіт Актив фактично не проникають у системний кровообіг, використання цього препарату в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Мазь Радевіт Актив призначена для зовнішнього нанесення на поверхню шкіри. Мазь слід наносити на уражені ділянки шкіри тонким шаром двічі на день. При вираженому лущенні та сухості шкірних покривів для отримання більш вираженого ефекту мазь може наноситися під оклюзійну пов'язку. Перед тим, як наносити засіб на тріщини або інші шкірні дефекти, цю ділянку шкіри слід ретельно обробити антисептичним засобом. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості перебігу та локалізації патологічного процесу. За рішенням лікаря лікування може тривати від одного до кількох тижнів.

Передозування

На даний момент випадки розвитку інтоксикації під час використання мазі Радевіт Актив офіційно не зареєстровані з огляду на те, що її компоненти фактично не потрапляють у загальний кровотік і характеризуються низькою токсичністю.

Однак можна припустити, що при нанесенні мазі на великі ділянки тіла або великі ранові поверхні у пацієнта можуть виникнути алергічні реакції, які проявляються свербінням, висипами, а також гіперемією шкірних покривів, головним болем, порушенням випорожнення та диспепсичними розладами. У цьому разі слід відмовитися від застосування мазі, а ділянку, на яку вона була нанесена, ретельно промити водою з милом. За необхідності слід дати хворому активоване вугілля та призначити відповідне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків пацієнти добре переносять лікування маззю Радевіт Актив, однак у деяких осіб, зі схильністю до алергічних реакцій, може відмічатися розвиток свербіння шкіри, шкірних висипів, шкірної еритеми, кропив'янки, гіперемії шкірних покривів та ангіоневротичного набряку. Іноді у хворих при тривалому використанні мазі Радевіт Актив можуть з'являтися головні болі, симптоми гіпервітамінозу А, D, Е та диспепсичні розлади. Для зниження ризику розвитку побічних ефектів препарат Радевіт Актив не слід наносити на ділянки шкіри, що становлять понад 80% тіла, протягом більше шести тижнів.

При появі симптомів гіперчутливості слід негайно відмовитися від використання препарату Радевіт Актив і замінити його будь-яким іншим, аналогічним за дією засобом.

Умови та терміни зберігання

Мазь Радевіт Актив слід зберігати в місцях, захищених від сонячного проміння та недосяжних для дитини, подалі від приладів, що випромінюють тепло, за температури довкілля не більше ніж 8°C. Мазь заборонено заморожувати, оскільки це може стати причиною зниження її терапевтичних властивостей. Тривалість зберігання препарату з моменту виготовлення становить два роки. Не варто використовувати засіб після закінчення терміну придатності, який вказано на його упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії