Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Ренгалін інструкція повідомляє, що це – комплексний гомеопатичний засіб для лікування кашлю у разі бронхітів, застуди, інших захворювань нижніх та верхніх дихальних шляхів.

Як показали дослідження, речовини у формі антитіл до різних речовин, що входять до його складу, мають особливі фармакологічні властивості.

Зокрема, здатні модифікувати активність взаємодії ендогенних ліганд-рецепторів регуляторів з відповідними рецепторами. Наприклад, антитіла до морфіну взаємодіють з рецепторами опію, антитіла до гістамінових рецепторів - з H1-гістоміновими рецепторами. У антитіл до брадикініну відбувається взаємодія до рецепторів брадикініну B1.

Застосування речовин у комплексі дає посилений протикашльовий ефект. Крім того, завдяки їх взаємодії, Ренгалін також має протизапальний, протинабряковий, протиалергічним, спазмолітичним та знеболюючим ефектом.

Внаслідок особливо модифікації активації деяких рецепторів здатний вибірково знижувати збудливість у кашльовому центрі довгастого мозку. Також здатний пригнічувати центральні ланки кашльового рефлексу.

Форма випуску, склад

Препарат Ренгалін виробляється у таблетованій формі.

Він складається із комплексу діючих речовин. В одній таблетці містяться:

- афінно очищені антитіла до брадикініну: суміш гомеопатичних розведень С12, С30 та С50 – 6 мг;

- афінно очищені антитіла до гістамінів: суміш гомеопатичних розведень С12, С30 та С50 – 6 мг;

- афінно очищені антитіла до морфіну: суміш гомеопатичних розведень С12, С30 та С50 – 6 мг.

Також таблетки містять деякі допоміжні компоненти: ізомальт, целюлозу мікрокристалічну, стеарат магнію, лимонну кислоту (безводну), аспартам, сахарин натрію.

Показання до застосування

Ренгалін застосовується для лікування гострих та хронічних захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем та бронхоспазмами.

У тому числі Ренгалін ефективний при продуктивному та непродуктивному кашлі при:

- грипі та ГРВІ;

- гострому фарингіті, ларинготрахеїті;

- гострий обструктивний ларингіт;

- хронічний бронхіт;

- інших інфекційно-запальних та алергічних захворюваннях верхніх та нижніх дихальних шляхів.

Своїм лікувальним ефектом препарат зобов'язаний здатністю кожного з його компонентів впливати на кашльовий центр ЦНС і кашльові рефлекси.

Пригнічуючи центри больової чутливості у таламусі, Ренгалін блокує передачу больових імпульсів, що йдуть до кори головного мозку. Його компоненти пригнічують потік больової імпульсації з периферії через зниження здатності до вивільнення тканинних та плазмових альгогенів (гістаміну, брадикініну, простагландинів та ін.)

Ренгалін відрізняє від наркотичних аналгетиків здатність не пригнічувати дихання, не викликати лікарської залежності, не має наркотичного або снодійного (седативного) ефекту.

Ренгалін полегшує прояви симптомів при гострому фарингіті, ларингіті та бронхіті, зменшуючи бронхоспазм. Може усунути симптоми алергічних реакцій як системного, так і місцевого характеру завдяки впливу на синтезування та вивільнення гістамінів та брадикінінів з опасистих клітин.

Сучасний рівень чутливості фізико-хімічних методів аналізу (газорідинна хроматографія, високоефективна рідинна хроматографія, хромато-мас-спектрометрія) не дозволяють належним чином оцінювати вміст активних компонентів лікарського засобу в біологічних рідинах, органах і тканинах, що робить технічно неможливим вивчення препарату.

Протипоказання

Ренгалін протипоказано приймати, якщо у пацієнта діагностовано:

- алергія на основний або один із допоміжних компонентів, у формі:

- бронхоспазму;

- назальних поліпів, гострого риніту;

- кропив'янки, ангіоневротичного набряку;

- інших алергічних реакцій внаслідок прийому нестероїдних протизапальних засобів або ацетилсаліцилової кислоти.

Слід повідомити лікаря, якщо пацієнт страждає на фенілкетонурію, оскільки Ренгалін містить у невеликих кількостях аспартам (0,41 мг у 1 таблетці). Аспартам – це похідне фенілаланіну, тому даний препарат може бути небезпечним для пацієнтів, які страждають на фенілкетонурію.

У педіатрії протипоказано застосовувати до 18-річного віку.

Період вагітності та грудного вигодовування

Чи не проводилося серйозних фундаментальних досліджень на вагітних. Тому немає точних відомостей про користь чи шкоду, яка може бути принесена жінці або плоду прийомом препарату Ренгалін. Тому Ренгалін під час вагітності приймати протипоказано.

Якщо є потреба у його прийомі, то лактацію на цей час слід призупинити.

Спосіб застосування

Ренгалін приймають по 1-2 таблетки 3 рази на день через рівні проміжки часу.

Для більшого ефекту таблетку слід не ковтати, а розсмоктуючи у роті, можна під язиком, до повного розчинення.

У перші дні лікування бажано приймати посилену дозу, по 1-2 таблетки від 4 до 6 разів на день.

Тривалість лікування визначається лікарем, залежно від індивідуального характеру лікування.

Передозування

Передозування препаратом Ренгалін поки що не спостерігалося.

Теоретично надмірний прийом препарату може спричинити явища диспепсії у вигляді нудоти, блювання, запаморочення.

Лікування – симптоматичне.

Для виведення препарату слід провести промивання шлунка, прийняти сорбенти (ентеросгель, біле вугілля). Здійснити лікування симптоматики.

Побічні реакції

Ренгалін при рекомендованих дозах зазвичай добре переноситься. Однак непереносимість (алергія) пацієнта на окремі компоненти препарату може спричинити побічні реакції. Зокрема, може викликати нудоту, алергічні реакції - свербіж, висипання на шкірі, алергійну кропив'янку, анафілактичний шок.

Якщо ці побічні реакції з'явилися або ви помітили їх посилення, потрібно проінформувати про це свого лікаря.

Умови зберігання

Умови зберігання Ренгалін – без потрапляння прямих сонячних променів при температурі не вище 25°С.

Термін придатності 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії