Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ніцерголін є аналогом ерголіну з ділянкою нікотинової кислоти, має α-адреноблокувальну і спазмолітичну дію. Активує обмінні процеси і стимулює гемодинаміку головного мозку. Має антитромбоцитарні властивості та покращує реологічні властивості крові.

Після перорального прийому Серміон проходить біотрансформацію, в процесі якої формується кілька активних метаболітів, що впливають на центральну нервову систему. Він впливає на нейромедіаторні системи, збільшує споживання глюкози тканинами головного мозку, а також активує синтез білка і нуклеїнових кислот.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Ніцерголін (Nicergoline).

Препарат виготовляється в таблетках, вкритих плівковою оболонкою по 5 мг, 10 мг, 30 мг.

Показання

Серміон використовується у складі симптоматичної терапії когнітивних порушень. Препарат використовують у лікуванні деменції, хронічних цереброваскулярних та органічних уражень тканин головного мозку, що асоційовані з порушенням пам'яті, концентрації уваги, мислення, емоційними розладами та підвищеною втомлюваністю.

Перед початком використання препарату Серміон слід переконатися, що наявні симптоми не є проявами будь-якого іншого захворювання, яке потребує специфічного лікування.

Протипоказання

Серміон – препарат, який не призначають особам з індивідуальною непереносимістю ніцерголіну, а також інших похідних ерготаміну, пацієнтам, які в недавньому часі перенесли інфаркт міокарда або гостру кровотечу. Лікарський засіб не використовують у терапії хворих з брадикардією, ортостатичною гіпотензією, дефіцитом сахарази/ізомальтази, непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією. Даний препарат не призначається дітям, які не досягли вісімнадцятирічного віку, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Слід з обережністю поставитися до призначення лікарського засобу хворим, які страждають на гіперурикемію, подагру або приймають препарати, що впливають на метаболізм і екскрецію сечової кислоти.

Потрібна обережність при призначенні ніцерголіну особам, які отримують агоністи (альфа- і бета-групи симпатоміметиків).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Серміон не використовується в терапії вагітних жінок через брак інформації щодо його впливу на розвиток плода.

Якщо препарат Серміон планується використовувати в терапії вагітної жінки, то пацієнтку попереджають про те, що на час лікування вона повинна відмовитися від грудного вигодовування, оскільки ніцерголін проникає в грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Препарат Серміон призначений для перорального прийому. Таблетки ковтають цілими без пошкодження оболонки незалежно від прийому їжі, через рівні часові проміжки, запиваючи незначною кількістю води.

Добова доза препарату може варіюватися від 30 до 60 мг. Доза препарату підбирається індивідуально з урахуванням тяжкості симптомів та індивідуальної фармакологічної відповіді на прийом препарату.

При використанні лікарського засобу терапевтичний ефект розвивається поступово. Тривалість лікування не може бути меншою за три місяці. Препарат Серміон за умови дотримання встановленої схеми лікування призначений для тривалого прийому. Для отримання максимального ефекту і контролю лікування лікар повинен кожні півроку оцінювати отриманий ефект від терапії і визначати доцільність продовження лікування.

При використанні препарату Серміон у терапії хворих із дисфункцією нирок рекомендується застосовувати його у нижчих дозуваннях.

Під час деяких досліджень було встановлено, що ніцерголін здатний у пацієнтів з нормальним і підвищеним артеріальним тиском знижувати систолічний артеріальний тиск не лише при багаторазовому, а й навіть і при одноразовому прийомі, при цьому він також знижує діастолічний артеріальний тиск, але набагато меншою мірою. Слід враховувати, що ці ефекти проявляються не завжди, оскільки під час інших досліджень не було встановлено, що ніцерголін впливає на систолічний або діастолічний тиск.

Передозування

При прийомі препарату Серміон у дозах, що перевищують максимально допустимі, або протягом тривалого часу, у деяких хворих можуть розвиватися симптоми передозування, що проявляються вираженим зниженням артеріального тиску.

Даний симптом не є небезпечним для життя пацієнта і швидко зникає, при прийнятті хворим горизонтального положення. У тому випадку, якщо у пацієнта відзначається різке порушення кровопостачання серця і головного мозку, пацієнту показано призначення коректного симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків лікування Серміоном добре переноситься хворими, однак у деяких пацієнтів можуть виникати підвищена тривожність, сплутаність свідомості, порушення сну, підвищена сонливість у денний час, головний біль, запаморочення, відчуття припливу жару, значне зниження артеріального тиску, почервоніння шкірних покривів, діарея, нудота, блювання, запор, відчуття дискомфорту в животі, шкірні висипання, свербіж шкіри, підвищення в крові сечової кислоти, поява болю в ділянці шлунку, почервоніння та набряку в ділянці введення препарату, алергічні та анафілактичні реакції.

Умови та терміни зберігання

Серміон – препарат, який не потребує створення спеціальних умов для зберігання. Лікарський засіб слід зберігати в оригінальному упакуванні в сухих місцях, які захищені від проникнення вологи та прямих сонячних променів, за температури навколишнього середовища від 15 до 25 °C. Тривалість зберігання з моменту виготовлення препарату становить три роки. Препарат Серміон заборонено використовувати в терапевтичних цілях після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії