Синтомицінова мазь : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Синтомицінова мазь
Виробник:
Лубныфарм, ПАО, г.Лубны, Полтавская обл., Украина
Діюча речовина:
Хлорамфеникол (Chloramphenicolum)
Синтомицин (Synthomycin)
ATX-класифікація:

D - Дерматологические средства

D08 - Антисептические и дезинфицирующие средства

G01AA05 - Хлорамфеникол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Основна діюча речовина синтоміцинової мазі є хлорамфенікол, є також допоміжні речовини. Продається фасованим у баночки зі скла темно-коричневого кольору. Проводиться у дозуванні 1, 5 та 10%.

Показання

Протимікробний та антибактеріальний (бактеріостатичний) препарат місцевої дії. Даним лікарським засобом лікують гнійні та запальні процеси на шкірі (фурункули та карбункули), інфіковані гнійними бактеріями рани, гнійно-запальні шкірні захворювання та слизової оболонки, незагойні трофічні виразки, опіки II-го та III-го ступеня, трахоми (вкрай інфекції). офтальмологічні захворювання), сикози (гнійні запалення волосяних цибулин, які найчастіше локалізовані на верхній губі та підборідді у чоловіків), тріщини сосків у жінок.

Активний навіть щодо бактерій, які показали стійкість до препаратів пеніцилінового, сульфаніламідного ряду, а також стрептоміцинів, у тому числі до грампозитивних та грамнегативних бактерій, коків, рикетсій, спірохет, збудників пситакозу, пахового лімфограну.

Протипоказання

Забороняється призначати, якщо у пацієнта була алергічна реакція на одну з діючих речовин препарату, зокрема на хлорамфенікол.

Спостерігається несумісність його застосування з сульфаніламідними речовинами, а також з дифенілом, барбітуратами, цитостатиками, дифенілом та похідними від піразолону.

Застосування одночасно з деякими препаратами знижує ефективність лініменту синтоміцину, зокрема з ністатином, леворином, еритроміцином.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Немає даних про його повну безпеку для жінок у цьому періоді.

Спосіб застосування та дози

Нанести на уражену хворобою ділянку шкіри. При необхідності – накрити її чистою пов'язкою, необов'язково стерильною. Можна зверху покрити спеціальним пергаментом, папером для компресів.

Передозування

При занадто тривалому прийомі, з охопленням значної площі шкіри, теоретично можуть посилитися побічні ефекти. Див. відповідний розділ.

Побічні ефекти

Протягом деякого часу після нанесення препарату може спостерігатись дискомфорт у вигляді печіння. Також можлива побічна реакція у вигляді висипу на шкірі, гіперемії шкірних покривів, поява набряклості.

Умови та термін зберігання

Зберігається до 2 років за температури, що не перевищує 15°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії