Смекта Ваніль : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Бофур Ипсен Индустри, Франция
- Діюча речовина:
- Диосмектит (Diosmectite)
- ATX-класифікація:
A07BC05 - Диосмектит
A07BC05 - Диосмектит
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Смекта є адсорбуючим і протидіарейним препаратом, головною діючою речовиною якого є діоктаедричний смектит (діосмектит), що має природне походження і являє собою суміш силікату алюмінію і магнію.
Смектіт діоктаедричний адсорбує гази у кишечнику у дорослих. У процесі клінічних досліджень застосування препарату в терапії дітей, які страждають на гастроентерит, було встановлено, що смектіт діоктаедричний здатний відновлювати нормальну проникність слизової оболонки кишечника.
Захисні властивості препарату обумовлені листовою структурою та високою пластичною в'язкістю смектиту діоктаедричного, що дозволяє його успішно використовувати у терапії захворювань травного тракту.
Смектит діоктаедричний сприяє стабілізації слизу та завдяки цитопротекторній дії на слизову оболонку шлунково-кишкового він захищає її від впливу агресивних агентів, таких як соляна кислота, солі жовчних кислот та інших подразників. Діюча речовина характеризується високими адсорбційними властивостями щодо ентеротоксинів, бактерій та вірусів, а також покращує бар'єрні властивості слизової оболонки кишечника.
Після потрапляння в кишечник змектит діоктаедричний відновлює дефект епітеліального бар'єру, спровокований прозапальним цитокіном TNF-α.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Смектит діоктаедричний (Smectite dioctaedric).
Препарат виготовляється у формі
суспензії для прийому внутрішньо по 3 г в 1 саші;
порошку для приготування суспензії для вживання всередину по 3 г в 1 саші.
Показання
Смекту використовують у терапії гострої діареї у дітей віком від двох років (спільно з пероральною формою регідратації) та у дорослих.
Лікарський засіб використовують у складі симптоматичного лікування хронічної функціональної діареї у дорослих.
Смекта – препарат, що застосовується у складі симптоматичної терапії болю, спричиненого функціональними захворюваннями шлунково-кишкового тракту у дорослих пацієнтів.
Протипоказання
Смекта – ліки, які не призначаються пацієнтам з індивідуальною непереносимістю смектиту діоктаедричного, кишковою непрохідністю, непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією, сахаразно-ізомальтазною недостатністю.
Слід з обережністю поставитися до призначення Смекти особам, в анамнезі яких зафіксовано схильність до важких хронічних запорів.
Протипоказано застосування цього лікарського засобу у терапії дітей, яким не виповнилося двох років.
При лікуванні гострої діареї у дітей віком від двох років рекомендовано застосування Смекти з розчинами для пероральної регідратації (РПР) для попередження розвитку дегідратації.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Немає достатньої кількості інформації про те, як саме впливає диоктаедричний смектит на розвиток плода. Наявних даних про використання медикаментозного засобу у дослідженнях на тваринах недостатньо, щоб зробити висновки щодо репродуктивної токсичності даної речовини. У зв'язку з цим застосування препарату Смекта у терапії вагітних протипоказане.
У зв'язку з відсутністю інформації про те, чи здатний диоктаедричний смектит проникати в грудне молоко даний лікарський засіб не використовується в терапії жінок на стадії лактації.
Спосіб застосування та дози
Смекта – це пероральний препарат, який приймається до прийому їжі.
При лікуванні гострої діареї діти старше двох років отримують по чотири пакетики на добу перші три дні, а потім по два саші на день протягом чотирьох днів.
При лікуванні гострої діареї у дорослих хворі отримують по три пакети на день протягом тижня. При недостатній ефективності доза препарату може бути збільшена на початку лікувального курсу вдвічі.
При інших патологічних станах дорослі хворі отримують по три пакети на день.
При прийомі препарату у формі порошку перед вживанням лікарський засіб змішують із водою чи соком до утворення суспензії.
При використанні препарату в терапії дітей порошок можна розвести в 50 мл води і давати дитині пити суміш через невеликі часові проміжки.
При використанні препарату в терапії дорослих вміст одного саші можна змішати зі 100 мл води.
При використанні Смекти з лікувальною метою слід пам'ятати, що її прийом може уповільнювати швидкість абсорбції в кишечнику інших речовин, тому не рекомендується поєднувати прийом препарату з іншими лікарськими засобами. Бажано, щоб інтервал між прийомом Смекти та інших лікарських засобів був не менше двох годин.
Передозування
Іноді прийом препарату в дозах, що перевищують терапевтичні, спричиняють виникнення запорів або утворення в просвіті кишечника безоару. При виникненні запорів хворому рекомендують відмовитись від прийому препарату або зменшити його дозу.
Побічні ефекти
Смекта може стати причиною розвитку запорів, які швидко проходять після зниження дозування або припинення прийому препарату.
Іноді у хворих може розвиватися метеоризм, блювання, нудота.
Крім цього, використання Смекти може викликати розвиток алергічних реакцій, що виявляються порушенням випорожнень, шкірними висипами, еритемою, кропив'янкою, ангіоневротичним набряком, свербінням шкіри і анафілактичним шоком.
Умови та термін зберігання
Препарат Смекта не вимагає створення особливих умов зберігання. Медикаментозний засіб слід зберігати в оригінальній упаковці в місцях, захищених від проникнення вологи та прямих сонячних променів, а також недосяжних для дітей. Тривалість зберігання три роки. Лікарський засіб категорично заборонено використовувати в терапевтичних цілях після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці, оскільки це може завдати тяжкої шкоди здоров'ю.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію