Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина Смекти – смектіт діоктаедричний. Також препарат містить допоміжні речовини: сахаринат натрію, декстрози моногідрат, ароматизатор апельсиновий/ванільний.

Випускається у вигляді порошку, з якого готують суспензію для прийому всередину. Препарат має два варіанти смаку: апельсиновий та ванільний.

Показання

Смекта – протидіарейні ліки (для лікування проносу). Діюча речовина цього лікарського засобу здатна покращувати і стабілізувати слизовий бар'єр шлункам та кишечника шляхом збільшення кількості слизу, при цьому слизова оболонка кишок стає більш щільною, підвищується її здатність протистояти шкідливим та дратівливим речовинам, а ознаки отруєння швидко вщухають.

Препарат також зменшує негативний вплив токсинів (отруйних речовин) та хвороботворних мікроорганізмів. Препарат, надходячи в кишечник, пов'язує токсичні сполуки, що знаходяться в ньому, виводить їх з каловими масами людини. Завдяки такому специфічному фармакологічному впливу Смект діє тільки на ті бактерії, віруси і токсини, які знаходяться в просвіті травної трубки. Активна речовина прийнятої суспензії не всмоктується організмом і не потрапляє в кровоток, а виходить із кишечника разом із шкідливими мікробами та хімічними речовинами. Прийом Смекти в стандартних дозах не викликає порушення моторики (рухливості) кишечника.

Смектит діоктаедричний не забарвлює кал і є рентгенопрозорим, алюміній у його складі не всмоктується в кишці навіть при ураженні її стінки (прогресуючий коліт, колонопатія, інші захворювання шлунку, кишечника).

Головною особливістю того лікарського засобу є безпека для організму та можливість використання у дітей з раннього віку (практично з народження).

Основні показання до застосування.

-хронічна, лікарська, алергічна діарея (частий та рідкий стілець);

-харчові отруєння;

-діарея, спровокована вживанням неякісних продуктів або неправильним харчуванням;

- хвороби органів шлунково-кишкового тракту, для яких характерна діарея (холецистит, виразкова хвороба, гастрит, коліт та інші) – у цьому випадку препарат допомагає позбавитися метеоризму (здуття), дискомфорту в області кишечника, печії;

-діарея, що виникла внаслідок тривалого лікування антибактеріальними препаратами (через дисбактеріоз, розмноження умовно-патогенних бактерій);

-гострі інфекційні кишкові захворювання - ешехіріоз, клостридіоз, холера, сальмонельоз, кампілобактеріоз, шлунковий грип (норовірус).

Смекта діє не тільки як ентеросорбент (речовина, що зв'язує токсини в шлунку, кишечнику), але і лікувально впливає при дефіциті в організмі магнію, натрію і калію (що часто є ускладненням при діареї), стабілізуючи баланс води і мінералів.

Протипоказання

Смекту не можна приймати при непрохідності кишечника - часткове/повне порушення просування вмісту по кишечнику, викликане порушенням рухової активності кишечника або механічною перешкодою (спайкової хвороби, пухлинах кишечника або сусідніх органів, грижах, сторонніх тілах, жовчних каміннях, парезі. Також ці ліки не слід застосовувати людям з непереносимістю фруктози, порушеним всмоктуванням глюкози-галактози в кишці, недостатністю ферментів сахарази-ізомальтази. Прийом суспензії при цих станах може спровокувати запор через ослаблення перистальтики кишечника.

До складу цього протидіарейного препарату входять ароматизатори, які здатні викликати у людини алергічні реакції, тому краще відмовитись від його застосування особам, у яких вже відзначалися алергії на подібні речовини.

З обережністю слід застосовувати суспензію у пацієнтів із хронічними та важкими запорами. У такому разі її призначають у комплексі з регідратацією (заповненням балансу рідини).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вживання суспензії допустиме у жінки, яка знаходиться в періоді лактації або виношування дитини, оскільки в ході досліджень не було виявлено негативних впливів активної речовини цього протидіарейного засобу на внутрішньоутробний розвиток або стан новонародженого на грудному вигодовуванні. Вагітна може використовувати Смекту при здутті живота (метеоризмі), печії, але має враховувати, що вона може спровокувати запор, тому рекомендується обмежити прийом ліків до 3 днів.

Будь-яке коригування дози в період лактації не потрібно.

Спосіб застосування та дози

Дітям старшого віку немовлятам вміст одного пакетика додають у чверть склянки (50 мл) теплої води, добре перемішують до повного розчинення. Маленькій дитині порошок можна додати в дитячу молочну суміш, м'ясне та овочеве пюре, перетерті фрукти. Якщо дитина не в змозі вживати за один прийом 50 мл суспензії, можна розвести порошок у меншій кількості теплої води або дати дитині його за кілька прийомів. Батьки повинні враховувати, що готувати суспензію необхідно безпосередньо перед її прийомом, оскільки зберігати розчин у пляшці категорично заборонено.

Для дорослої людини порошок одного пакетика додають у 100 мл (половину склянки) теплої води, додаючи його в рідину поступово, ретельно розмішуючи для отримання однорідної суспензії.

Смекту потрібно вживати тричі на день у тій дозі, яка відповідає тяжкості діареї. Лікувальний курс повинен бути не менше ніж 3 але не більше 7 днів. Оскільки Смекта є ентеросорбентом, найбільший лікувальний ефект досягається при прийомі суспензії між їжею (за винятком випадків лікування печії, коли суспензію краще потрібно пити відразу після вживання їжі).

Дозування, тривалість лікування не залежить від віку чи ваги хворого. Враховується лише виразність отруєння, тяжкість діареї.

При гострій діареї дозування наступне: новонародженим дітям, немовлятам до року призначають по два пакетики на добу протягом трьох днів, далі – по одному пакетику на день (до нормального випорожнення); дітям старше року – чотири пакетики на добу протягом перших 3 днів захворювання, потім по два пакетики на добу до повного відновлення та припинення діареї; дорослим пацієнтам – максимальна кількість пакетиків на добу – шість штук.

За інших захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту рекомендуються такі дозування: новонародженим, малюкам до року – по одному пакетику на день; дітям 1-2 років - по одному-два пакетики на день; дітям старше 2 років – по два-три пакетики на день; дорослим людям – по три пакетики на день.

Так як цей лікарський препарат має виражені адсорбуючі властивості, його не можна приймати одночасно з будь-якими іншими ліками, щоб не знижувати їх всмоктування в кишечнику. Інтервал між прийомом Смекти та інших медикаментів має становити щонайменше годину.

Передозування

При тривалому передозуванні може розвиватися виражений запор, утворюватися безоаровий камінь (комок щільно зваляних волокон рослин).

У такому разі необхідно звернутися до лікаря.

Побічні ефекти

Можливі розлади травної системи (слабко виражений запор, що проходить після зниження дози), алергічні реакції (кропив'янка, висипання, свербіж, набряк).

Умови та термін зберігання

Препарат зберігають за нормальної температури до 25°С. Термін придатності Смекти – 3 роки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії