Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція на препарат Солу Медрол (або Солу-Медрол, інше написання того ж препарату) каже, що це – протизапальний препарат із групи глюкокортикоїдів.

Його активна діюча речовина – метилпреднізолон. Властивість метилпреднізолону – сприятиме синтезу ферментів усередині білків. Також цей компонент запобігає деструкції цитокінових рецепторів, які беруть участь у формуванні руйнівних для організму запальних процесів.

Дія метилпреднізолону щодо боротьби із запальними процесами набагато ефективніша, ніж у гідрокортизону. Дослідження показали, що ефект препарату Солу-Медрол у п'ять разів сильніший, ніж у препаратів на основі гідрокортизону.

Препарат має властивість регулювати обмінні процеси та активізувати їх в організмі людини. Зокрема, впливає на швидкість та ефективність жирового, білкового, вуглеводного та кальцієвого процесів.

Прийом препарату Солу Медрол протягом тривалого періоду сприяє розвитку м'язової атрофії та пригніченню кори надниркових залоз. Має високий ступінь біодоступності, швидко всмоктуючи вже через 8 годин після потрапляння в організм.

Склад та форма випуску

Солу Медрол складається з основного та допоміжного компонентів.

Головний активний інгредієнт – метилпреднізолон. Це синтетична гормональна лікарська речовина.

Солу Медрол проводиться у вигляді ліофілізату для приготування розчину для підшкірного, внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення у флаконах по 40, 125, 500 або 1000 мг основної речовини діючої метилпреднізолону в кожному.

Як допоміжні речовини використовується лактоза, натрію гідрофосфат.

Як розчинник застосовується вода для ін'єкцій або вода в суміші з бензиловим спиртом.

Показання

Солу Медрол приймають для компенсації нестачі гормонів, які у нормі виробляються наднирниками.

Також Солу Медрол рекомендований у разі генетичного відхилення, коли тканини надниркових залоз розростаються, або при гіперплазії надниркових залоз. Також ефективний у разі запальних процесів у щитовидній залозі, а також за різних форм хвороб аутоімунного походження, зокрема при анемії, лейкозі.

Ефективний як комплексне лікування у разі, якщо у пацієнта розвинулися важкі еритреми різних форм, дерматити, псоріаз, хвороба Крона, виразковий коліт, розсіяний склероз. Застосовується в лікуванні алергій тяжкої форми, анафілактичному шоці.

Солу Медрол призначають, якщо у пацієнта діагностовано:

- гострі та/або хронічні запальні процеси в організмі, такі як туберкульоз, рак, можуть застосовуватися у поєднанні з хіміотерапією.

Солу-Медрол буде ефективним при лікуванні різних форм ревматизму, артриті, хворобах дихальних шляхів, астмі.

Може застосовуватися для усунення набряків мозку в післяопераційному періоді видалення пухлин, а також інших захворюваннях, для яких характерно підвищений внутрішньочерепний тиск. Також використовується як потужний протизапальний засіб при комплексному лікуванні захворювань у галузі гематології, онкології, неврології, колагенозах, дерматології, офтальмології, алергіях, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, хворобах, що супроводжуються набряками, ін.

Солу Медрол попереджає відторгнення трансплантованих органів, тому його застосовують під час післяопераційної реабілітації у цих випадках. Також призначають під час хіміотерапії для профілактики блювання.

Протипоказання

Солу Медрол протипоказаний у випадку, якщо пацієнт має алергію на основний або допоміжний компонент - на метилпреднізалон або лактозу.

Протипоказано застосування у разі виникнення гострих чи хронічних вірусних, бактеріальних чи інших інфекційних захворювань, якщо у пацієнта прихована чи активна форма туберкульозу.

З обережністю Солу Медрол застосовують при:

- артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності застійного типу;

- порушення психіки, цукровому діабеті;

- панкреатите, похилому віці;

- захворюваннях шлунка чи кишечника, де є ризик відкриття кровотечі чи перфорації.

Остаточне рішення приймає лікар. Особливо існує небезпека розвитку побічних ефектів, якщо у пацієнта діагностовано:

- глаукома;

- тромбофлебіт ;

- цукровий діабет в анамнезі;

- ламкість кісток, остеопороз;

- погана згортання крові.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Прийом препарату Солу Медрол при вагітності є високі ризики смерті внутрішньоутробної плода або зупинка серця плода, народження мертвої дитини.

Солу Медрол поступово скасовують, якщо під час тривалого лікування цим препаратом жінка вагітніє. Скасування проводять поступово, знижуючи дозу протягом кількох днів.

Не рекомендується різке скасування метилпреднізолону.

При годуванні груддю дитини прийом препарату протипоказаний, у крайньому випадку слід відмінити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дозування препарату Солу Медрол призначається лікарем в індивідуальному порядку, виходячи з захворювань та супутніх захворювань, стадії хвороби, його тяжкості, віку та ваги пацієнта.

Розчин для ін'єкцій виготовляють перед застосуванням, порошок розводячи водою для ін'єкцій.

Ін'єкції та депо-суспензії вводять внутрішньовенно, внутрішньом'язово або внутрішньосуглобово.

Сфера застосування метилпреднізолону у формі ін'єкцій досить велика, тому дозування варіюється в залежності від типу захворювання, його інтенсивності, а також ваги, віку та супутніх захворювань пацієнта. Розраховує дозування і тривалість лікування лікар, що індивідуально лікує.

Зокрема, поширене досить інтенсивне дозування препарату Солу Медрол як допоміжну терапію пацієнтів, при загрозливих для життя станах, розраховується з розрахунку 30 мг метилпреднізолону на 1 кг ваги пацієнта.

Введення проводиться протягом півгодини та повторюється кожні 4-6 годин.

Подібне дозування вважається досить потужним та інтенсивним за ефективністю.

Середня доза при інших станах, менш небезпечних для життя, становить від 10 до 500 мг метилпреднізолону. Максимальна доза первинна – 250 мг. Потім вона може бути знижена.

Терапія за допомогою кортикостероїдів зазвичай застосовується як допоміжна і така, що не замінює традиційної терапії.

Передозування

Передозування препаратом Солу Медрол не зафіксовано.

Теоретично тривалий прийом препарату може спричинити пригнічення функцій надниркових залоз.

У разі розвитку такого ускладнення дозування препарату поступово знижується.

Побічні ефекти

Тривалий прийом цих ліків у дитячому віці може спричинити затримку росту.

Різка відміна препарату може спричинити небажані побічні ефекти у вигляді синдрому відміни (виникнення лихоманки, міалгії, артралгії), тому його скасовують завжди шляхом поступового зниження дози.

Метипред чинить негативну реакцію на ССС – підвищує артеріальний тиск, викликає серцеву недостатність, порушення роботи шлунково-кишкового тракту (булімію, ураження слизових, виразки, нудоту).

Порушує роботу нервової системи, викликаючи порушення сну, появу глаукоми, загострення шизофренії. Може підвищити внутрішньоочний тиск.

Нерідкі порушення функціонування опорно-рухової системи – можливі остеопороз, міопатія, порушення функцій сухожиль.

Можливі набряки через затримку води в організмі, порушення менструального циклу, збільшення маси тіла, аменорея, висипання, свербіж, алергічні реакції.

При ін'єкціях спостерігається біль та печіння у місці введення препарату.

Умови зберігання

Таблетована та ін'єкційна форма випуску має однаковий термін зберігання – 5 років. Зберігається у темному сухому місці, при кімнатній температурі.

Готовий розчин для ін'єкцій придатний для введення протягом 24 годин, за умови зберігання від 2 до 8°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії