Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Це противірусний засіб. Є аналогом (синтетичним) пуринового нуклеозиду з інгібіторною активністю до вірусу герпесу людини, у т.ч. вірусу простого герпесу (Herpes simplex) I-го та II-го типу, вірусу оперізувального герпесу та вітряної віспи (Varicella zoster), вірусу Епштейна-Барр, цитомегаловірусу. Найбільшу активність виявляє (по мірі зменшення активності): проти вірусу простого герпесу І типу, вірусу простого герпесу ІІ типу, вірусу Varicella zoster (вітряної віспи, оперізувального герпесу), вірусу Епштейна-Барр, цитомегаловірусу. Інгібіторна активність проти вищезгаданих вірусів є високоселективною (високовиборчою). У нормальній (неінфікованій) клітині фермент тимідинкіназу не використовує ацикловір як субстрат, завдяки чому токсична дія на клітини організму-господаря мінімальна. Тімідинкіназа перетворює ацикловір на ацикловіру монофосфат - аналог нуклеозиду, який послідовно перетворюється за допомогою ферментів клітини на дифосфат і трифосфат. Трифосфат вбудовується у вірусну ДНК, взаємодіє з вірусною ДНК-полімеразою, внаслідок чого припиняється синтез ланцюга вірусної ДНК.

Склад та форма випуску

Дійовий компонент: ацикловір.

Випускається Суправіран у формі крему для зовнішнього застосування (5%), порошку для приготування розчину інфузійного (250 мг/флакон), таблеток (200 мг, 400 мг, 800 мг).

Показання

Показаний Суправіран:

- при простому герпесі шкіри, слизових оболонок;

- при генітальній герпетичній інфекції;

- при оперізуючому лишаї (Herpes zoster);

- при вітряній віспі (першу добу після появи типового висипу);

- при вираженому імунодефіциті (в т.ч. у період після трансплантації, при застосуванні імунодепресивних засобів у ВІЛ-інфікованих на тлі хіміотерапії).

Крем показаний:

- при інфекціях шкіри, викликаних вірусами Herpes simplex І-го та ІІ-го типу, включаючи герпес губ, генітальний герпес;

- при Herpes zoster (перепоясуючому лишаї);

- при вітряній віспі.

Протипоказання

Препарат Суправіран не застосовується:

- при реакціях гіперчутливості до ацикловіру, допоміжних речовин у минулому.

З обережністю Суправіран слід призначати при вагітності, дегідратації (зневодненні), нирковій недостатності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Контрольованих клінічних досліджень щодо безпеки застосування ацикловіру у вагітних не проводилось. Застосування можливе лише у випадках, коли передбачувана для організму користь матері перевищує ймовірний ризик для плода.

Ацикловір проникає в материнське молоко, тому призначення пацієнткам, що годують, не рекомендується.

Спосіб застосування та дози

Суправіран застосовують внутрішньовенно в вигляді інфузій.

Порошок слід розчинити в 10 мл стерильної води або фізіологічного розчину до отримання концентрації 25 мг/л.

Дозування для дорослих – 5 мг/кг кожні 8 годин, пацієнтам із пригніченим імунітетом, герпетичним енцефалітом – 10 мг/кг кожні 8 годин.

Стандартна доза для дітей від 3 місяців до 12 років - 250-500 мг/м2 кожні 8 годин.

Стандартна доза для новонароджених, інфікованих вірусом простого герпесу (тільки за життєвими показаннями) – 10 мг/кг кожні 8 годин.

Крем застосовують зовнішньо. Крем наносять кожні 4 години (приблизно 5 разів на добу) тонким шаром на уражені ділянки шкіри, а також ділянки шкіри, що межують з ними.

Крем потрібно наносити ватним тампоном, щоб уникнути поширення інфекційного процесу. Терапію продовжують доти, поки на бульбашках утворюється кірка. Тривалість терапії зазвичай становить 5 днів, але не повинна перевищувати 10 днів.

Для отримання максимального терапевтичного ефекту препарат потрібно починати використовувати якомога раніше - після прояву перших симптомів захворювання, а саме печіння, сверблячки, поколювання, відчуття напруженості, почервоніння.

Препарат не рекомендується наносити на слизові оболонки очей та порожнини рота, оскільки можливий розвиток місцевого запалення.

При лікуванні генітального герпесу важливо уникати статевих контактів або використовувати презервативи, оскільки застосування препарату не запобігає передачі вірусу герпесу партнерам.

Пігулки застосовують внутрішньо.

Стандартна доза при інфекції Herpes simplex I-го та II-го типу – 200 мг кожні 4 години вдень та 8-годинна перерва вночі (5 разів на добу) протягом п'яти днів.

Стандартна доза у складі комплексної терапії при тяжкому імунодефіциті - 400 мг п'ять разів на добу.

Стандартна доза для попередження рецидиву інфекції, спричиненої Herpes simplex – 200 мг кожні 6 годин (чотири рази на добу), максимальна доза – 400 мг п'ять разів на добу.

Стандартна доза при інфекції, викликаній Varicella zoster - 800 мг кожні 4 години вдень і 8-годинною перервою вночі (п'ять разів на добу) 7-10 днів.

Дітям старше 2 років – 20 мг/кг 4 десь у день протягом п'яти днів.

Стандартна доза при інфекції, викликаній Herpes zoster - 800 мг 4 рази на день (кожні 6 годин на денний час) протягом 5 днів.

Передозування

Дані про передозування не надано.

Побічні ефекти

Травні розлади: діарея, нудота, блювання, запор, спрага, порушення апетиту.

Гепатобіліарні розлади: підвищення рівня білірубіну, активність печінкових ферментів.

Гематологічні розлади: лейкопенія, анемія, тромбоцитопенія.

Сечовидільні розлади: підвищення рівня сечовини, креатиніну в крові, гостра ниркова недостатність.

Неврологічні розлади: сплутаність свідомості, головний біль, галюцинації, запаморочення, сонливість, судоми, парестезії, кома.

Алергічні реакції: висипи, фотосенсибілізація, свербіж, кропив'янка, анафілаксія, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк. Гарячка, лімфоаденопатія, периферичні набряки, порушення зору, ажитація, міалгія.

Інші: стомлюваність, алопеція.

Умови та термін зберігання

Зберігати Суправіран в оригінальній упаковці.

Температурні умови зберігання: +25 °С.

Термін придатності крему – три роки, таблеток – чотири роки, порошку для приготування розчину – чотири роки.

Заборонено використовувати препарат після закінчення терміну придатності (зазначеного на фірмовому впакуванні).

Батьки зобов'язані забезпечити безпеку дітей, обмеживши їм доступ до ліків.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії