Тамоксифен "Ебеве" : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Тамоксифен 'Ебеве'
Виробник:
Эбеве Фарма Г.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрия
Діюча речовина:
Тамоксифен (Tamoxifenum)
ATX-класифікація:

L02BA01 - Тамоксифен

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Тамоксифен "Ебеве" відноситься до групи антиестрогенових препаратів. Дія препарату заснована на можливості блокувати рецептори естрогенів, пригнічувати розподіл пухлинних клітин, що в результаті призводить до їхньої регресії та загибелі.

Склад та форма випуску

Препарат Тамоксифен «Ебеве» виробляють у вигляді плоскоциліндричних таблеток з фаскою (таблетки 20 мг) та хрестоподібною насічкою (таблетки 10 мг) білого кольору.

Активними компонентами препарату є: тамоксифен 10 мг або 20 мг в одній таблетці.

Додаткові компоненти у складі: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, лактоза та кремнію діоксид колоїдний.

Таблетки упаковані в коробку з картону по 30 пігулок у пластмасовому контейнері.

Показання

Показаннями для застосування препарату Тамоксифен «Ебеве» є:

  • рак молочної залози;

  • рак ендометрію у жінок;

  • ад'ювантна хіміотерапія метастатичного раку молочної залози у жінок та чоловіків, а також раку молочної залози з ураженням лімфатичних вузлів у жінок.

Протипоказання

Протипоказаннями для застосування препарату Тамоксифен «Ебеве» є: підвищена чутливість відповідно до компонентів препарату, тяжка гіперкальціємія, лейкопенія та тромбоцитопенія у тяжкій формі. Також препарат протипоказаний при одночасному прийомі з тамоксифеном та анастразолом та у дитячому віці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Тамоксифен «Ебеве» вагітним і жінкам, що годують, протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Препарат Тамоксифен "Ебеве" приймають перорально, не розжовуючи, запиваючи водою. Для дорослих пацієнтів рекомендована доза становить 20 мг один раз на добу. При поширеному раку добова доза може бути збільшена до 30-40 мг.

Допустима доза на добу становить 40 мг.

Зазвичай, позитивний ефект відзначається через 4-10 тижнів застосування, але за наявності в кістках метастазів об'єктивний терапевтичний ефект може наступити лише після кількох місяців лікування.

Дозу в дві та більше таблеток на добу можна розділити на 2 прийоми.

Зазвичай лікування є тривалим, його тривалість залежить від тяжкості захворювання.

Передозування

Випадки гострого передозування таблетками Тамоксифен «Ебеве» ніде не описані, прийом препарату у високій дозі 160-300 мг/м2 може спричинити: тремор, зміни ЕКГ, нестійку ходу, гіперрефлексію та вертиго. При передозуванні слід здійснити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Застосування препарату Тамоксифен «Ебеве» може спричинити такі побічні ефекти з боку різних органів та систем:

лімфатичної системи та системи крові: транзиторна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, панцитопенія.

метаболізму: підвищення рівня тригліцеридів у крові, затримка рідини в організмі, анорексія, тяжка гіпертригліцеридемія;

ендокринної системи: гіперкальціємія у хворих з кістковими метастазами, особливо на початку терапії;

психіки: депресія та втрата лібідо у чоловіків;

органів зору: помутніння рогівки, зниження гостроти зору, розвиток ретинопатії та катаракти, оптична нейропатія, неврит зорового нерву, аж до втрати зору;

нервової системи: сонливість, головний біль, запаморочення, порушення чутливості (дисгевзія, парестезії);

травної системи: блювання, нудота, запор та діарея, зміна рівня печінкових ферментів, цироз, жирова інфільтрація печінки, жировий гепатоз, печінкова недостатність, холестаз, жовтяниця, гепатит та гепатоцелюлярні ураження;

судинної системи: ішемічні цереброваскулярні події, припливи крові до обличчя, судоми нижніх кінцівок, інсульт, тромбоз;

шкіри та підшкірних тканин: алопеція, шкірний висип, реакції гіперчутливості, шкірний васкуліт, червоний вовчак;

дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: інтерстиціальний пневмоніт;

репродуктивна система та молочні залози: вагінальні виділення, пригнічення менструацій у період пременопаузи, порушення менструального циклу, вагінальні кровотечі, збільшення розмірів маткових фіброїд, генітальний свербіж, імпотенція у чоловіків, проліферативні зміни ендометрію, кістозний набряк вагінальних поліпів та я;

сполучних тканин та кістково-м'язової системи: міалгія.

При прийомі таблеток можлива гіперкальціємія, що може спричинити біль у кістках та пухлини, також можливе збільшення вже наявних уражень шкіри або поява нових, ризик розвитку саркоми матки, раку ендометрію, поліпів, хронічної гематопорфірії, припливів жару.

Більшість із вище зазначених побічних явищ проходять після зменшення дози тамоксифену.

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат Тамоксифен «Ебеве» необхідно в оригінальній упаковці, при температурі, що не перевищує + 25 ° С, поза увагою дітей.

Термін придатності складає 36 місяців.

З аптек препарат відпускають лише за рецептом лікаря.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії