Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина - тамоксифен цитрат. Випускається в таблетках у різному дозуванні – 0,01, 0,02 та 0,04 грама.

Показання

Протипухлинний препарат. Застосовується в комплексному лікуванні раку молочної залози (у тому числі що виник у чоловіків, і в тому числі супроводжується утворенням метастаз), у періоді постменопаузи, при онкологічних змінах ендометрію, при онкологічних ураженнях лімфовузлів, а також у разі діагностованої ановуляторної безплідності.

Протипоказання

Не призначається, якщо пацієнт має підвищену гіперчутливість до компонентів препарату. Не застосовується також, якщо у пацієнта діагностовано важку форму таких захворювань як тромбоцитопенія, лейкопенія, а також при гіперкальціємії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не призначають ні при вагітності, ні при лактації.

Спосіб застосування та дози

Приймають внутрішньо, за індивідуальною схемою лікування, затвердженою лікарем-онкологом. Зазвичай при раку грудей приймають від 20 до 40 міліграм один раз на день, або розділивши добову дозу на 2 прийоми. У разі лікування раку ендометрію матки доза дещо вища і стартує з 30 міліграм за 1 прийом.

Ановуляторне безпліддя лікують цим препаратом у дозуванні по 10 мг двічі на день перші чотири дні, починаючи з другого дня менструального циклу. У наступні чотири дні доза може збільшитись до 20, а потім і до 40 мг. Режим прийому не змінюється – двічі на день.

Передозування

Не фіксувалися випадки передозування цим фармпрепаратом.

Побічні ефекти

Застосування Тамоксифену може спричинити побічні ефекти, насамперед з боку шлунково-кишкового тракту. Зокрема, можливий розлад шлунку (запор, пронос), нудота, блювання. Можлива алергічна реакція з боку шкірних покривів, таких як свербіж, кропив'янка, висипання на шкірі.

Може збільшитись кількість кальцію в крові, виникнути явище гіперкальціємії. Також зрідка трапляється явище тромбоцитопенії, тобто зниження кількості тромбоцитів у крові. При появі маткових кровотеч, навіть помірних (тобто при метрорагії), слід зменшити дозування.

Були відзначені випадки розвитку закупорки судин згустками крові (тромбозів). Терапія при використанні великих доз протягом тривалого часу може спричинити зміни очної сітківки.

Умови та термін зберігання

Зберігають терміном до 3-х років за температури не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії