Комбінація даних діючих речовин поєднує властивості кожного окремого компонента, які при цьому потенціюють один одного.
Амлодипін за своїм походженням є похідним дигідропіридину і блокує канали кальцію. Він має антиангінальний та гіпотензивний ефект. Його основна активність полягає в інгібуванні трансмембранного переходу іонів кальцію в м'язові клітини серця та клітини гладкої мускулатури судинних стінок. Антигіпертензивна активність фармакологічно активної речовини обумовлена безпосереднім релактуючим ефектом на гладкі м'язи клітини стінки судин.
Антиангінальний механізм дії препарату пов'язаний із розширенням артеріол на периферії, що призводить до зниження ОПСС – постнавантаження, що, у свою чергу, викликає зменшення потреби в кисні міокарда. Під дією ліків розширюються коронарні артерії та артеріоли як у ділянках міокарда, уражених ішемією, так і у неушкоджених. Це сприяє збільшенню надходження кисню до міокарду, в т.ч. у пацієнтів, які страждають на стенокардію Принцметала.
Склад та форма випуску
У 1 капсулі міститься: 6,935 мг амлодипіну бесилату, що відповідає 5 мг амлодипіну, та 1,5 мг індапаміду, або 13,870 мг амлодипіну бесилату, що відповідає 10 мг амлодипіну, та 1,5 мг індапаміду;
До складу допоміжних речовин входять: для таблеток амлодипіну – моногідрат лактози; мікрокристалічна целюлоза; кросповідон; магнію стеарат; безводний колоїдний діоксид кремнію; для таблеток індапаміду – моногідрат лактози; гіпромелоза К4М; повідон; гіпромелоза Е6; діоксид титану (Е 171); магнію стеарат; поліетиленгліколь 6000 (макрогол 6000); оксид заліза (Е 172); безводний колоїдний діоксид кремнію.
Склад капсули: желатин; вода; титану діоксиду (Е 171).
Показання
Препарат Тензокард застосовується для лікування есенціальної гіпертензії у пацієнтів, яким необхідне лікування індапамідом та амлодипіном.
Індапамід, є похідним сульфонаміду. Його фармакологічна активність близька до діуретиків тіазидного ряду. Дана речовина гальмує процес реабсорбції іонів натрію в кортикальній частині петлі Генле, що спричинює збільшення ниркової екскреції іонів натрію та хлору та меншою мірою іонів калію та магнію. При цьому посилюється діурез та знижується артеріальний тиск.
Зниженням артеріального тиску за рахунок амлодипіну тримається протягом 24 год. Оскільки дана речовина діє повільно, її застосування не викликає різкого падіння тиску. Прийом даного препарату забезпечує стійкість до фізичних навантажень у пацієнтів, які страждають на стенокардію, знижує частоту її нападів, а також необхідність у частому прийомі короткодіючої форми нітрогліцерину. Препарат не впливає на ліпідний обмін та не змінює профіль плазми крові.
Антигіпертензивний ефект індапаміду тісно пов'язаний із покращенням еластичності стінок великих артерій, зменшенням ОПСС. Речовина зменшує гіпертрофію лівого шлуночка серця. Препарат не впливає на вміст ліпідів у плазмі крові та на показники вуглеводного обміну (в т.ч. у пацієнтів з цукровим діабетом).
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для застосування лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або будь-якої допоміжної речовини, що входять до складу лікарського засобу.
Також протипоказання до застосування препарату Тензокард є ниркова недостатність тяжкого ступеня (кліренс креатиніну < 30 мл/хв); печінкова енцефалопатія або тяжке порушення функції печінки; гіпокаліємія; тяжка гіпотензія; шок (включаючи кардіогенний); обструкція виходу з лівого шлуночка (наприклад, стеноз аорти тяжкого ступеня); серцева недостатність із нестабільною гемодинамікою після гострого інфаркту міокарда.
Оскільки препарат містить лактозу, його не слід призначати пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю галактози, повною лактазною недостатністю або мальабсорбцією глюкози та галактози.
Медикамент протипоказаний для застосування у дітей (18 років).
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Тензокард протипоказаний для застосування у вагітних.
Відомо, що компонент, що діє, проникає в грудне молоко. Тому при призначенні медикаменту вигодовування груддю слід скасувати.
Спосіб застосування та дози
Тензокард призначений для перорального застосування.
Рекомендоване дозування лікарського засобу становить 1 капсулу на добу одноразово, бажано вранці, перед їжою. Капсулу ковтають повністю, запиваючи водою. Максимальна добова доза – 1 капсула (10 мг/1,5 мг).
Для ініціації терапії застосування фіксованої комбінації не передбачено.
Слід провести індивідуальне титрування кожного компонента комбінації за необхідності зміни дозування.
Передозування
Симптоми гострого передозування здебільшого проявляються у вигляді порушень водно-електролітного балансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія). Симтоматично це проявляється у вигляді нудоти, блювоти, гіпотензії, судом, вертиго, сонливості, сплутаності свідомості, поліурії або олігурії, що може призвести до анурії (внаслідок гіповолемії).
Побічні ефекти
Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти: гіпокаліємія, сонливість, запаморочення, головний біль, порушення зору, диплопія, пальпітація, припливи крові, задишка, біль в абдомінальній ділянці, нудота, диспепсія, зміна ритму дефекації, діарея, запор, макулопапу , втома та астенія.
Умови та термін зберігання
Тензокард повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності складає 2 роки від дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці.