Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – тербінафіну гідрохлорид, також містить допоміжні компоненти, зокрема лактозу. Виробляється в різних формах – таблетках (250 міліграм) і у формі крему для місцевого застосування, фасованого в туби з алюмінію (15 грам).

Показання

Протигрибковий, фунгіцидний препарат. Застосовується для лікування захворювань, які спричинені пліснявими та дріжджоподібними грибками, а також дерматофітами. Призначається, зокрема, для лікування мікроспорії, трихофітії, кандидозів, епідермофітії. Таблетована форма не ефективна під час лікування різнобарвного лишаю, на відміну від крему, який має ефективність під час лікування цього захворювання. Останній також застосовується під час лікування кандидозів, а також уражень шкірних покривів, спричинених дерматофітами.

Активний щодо практично всіх грибкових агентів, які вражають організм людини. Низька концентрація препарату ефективна щодо цвілевих грибів, деяких видів диморфних грибів, дерматофітів. Механізм дії полягає у здатності його діючих речовин руйнувати клітинну мембрану клітини гриба, специфічно пригнічувати скваленоксидазу, припиняти вироблення ергостерину, завдяки чому запускаються обмінні механізми, що також впливають на загибель клітини.

Протипоказання

Протипоказаний при алергії на тербінафіну гідрохлорид, лактозу, інші допоміжні речовини. Не призначається при печінковій, нирковій недостатності, пухлинах, незалежно від їхньої якості та етіології, порушенні білкового, жирового, вуглеводного обміну. Протипоказаний при виражених патологіях судин ніг і рук. Також не призначають дітям віком до 2 років.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Негативних впливів на плід поки що не виявлено, однак слід враховувати, що клінічні випробування на вагітних жінках не проводять, тому 100% гарантій його безпеки для плода немає.

Спосіб застосування та дози

Таблетовану форму приймають по 250 міліграм на день. Можливий прийом один раз на день, також допустимо розбити добову дозу на 2 прийоми.

Крем наноситься на осередок ураження (попередньо оброблений і підсушений), також на 1-2 см захоплюються ділянки здорової шкіри по периметру хворобливого вогнища.

Шкірний грибок зазвичай виліковується за 1-2 тижні, нігтьові ураження – від 3-х місяців до півроку.

За оніхомікозу не слід намагатися відлущувати або інакше видаляти уражену нігтьову пластину.

Дитяче дозування визначає лікар.

Передозування

Відомі поодинокі випадки випадкового прийому всередину крему, що містить тербінафіну гідрохлорид. При цьому був відзначений головний біль, нудота, запаморочення, біль в епігастрії. При передозуванні або випадковому проковтуванні крему необхідно провести промивання шлунку, призначити прийом сорбентів.

Побічні ефекти

Прийом таблетованої форми може викликати диспепсичні розлади, агвезію, холестаз, діарею, алергію, може знизитися кількість нейтрофілів і тромбоцитів у складі крові. Нанесення крему може супроводжуватися свербінням, печінням хворобливої ділянки.

Умови та терміни зберігання

Зберігається до 3 років за температури не більше 20°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії