Тобрадекс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Тобрадекс
Виробник:
Алкон - Куврер, Бельгия
Діюча речовина:
Тобрамицин (Tobramycinum)
Дексаметазон (Dexamethasone)
ATX-класифікація:

S01CA01 - Дексаметазон в комбинации с противомикробными препаратами

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Тобрадекс виготовляється в очних краплях і очній мазі. До складу препарату входить два активних компоненти – тобраміцин і дексаметазон.

Показання

Тобрадекс використовується в лікуванні пацієнтів, у яких виявлено запальні ураження очей бактеріальної або не бактеріальної етіології, такі як блефарити, кератити і кон'юнктивіти без порушення цілісності очного епітелію.

Тобрадекс застосовуватиметься для профілактики та лікування інфекційно-запальних захворювань очей у хворих, які перенесли хірургічне втручання, наприклад, видалення чужорідного тіла або катаракти.

Препарат призначається для профілактики розвитку запально-інфекційних захворювань при травмах очей.

Протипоказання

Тобрадекс не призначають хворим із підвищеною чутливістю до його інгредієнтів, а також тим пацієнтам, у яких раніше було виявлено кератит або інші захворювання очей, спричинені мікобактеріями туберкульозу, вірусом герпесу, грибковими інфекціями і не чутливою до тобраміцину флорою.

Немає сенсу використовувати препарат при неускладненому видаленні стороннього тіла з ока.

Тобрадекс в обох лікарських формах не застосовується в терапії дітей молодше 1 року життя.

Рекомендується відповідальна поставитися до призначення препарату особам, у яких наявна глаукома або витончення рогівки.

Під час лікування Тобрадексом слід уникати керування транспортними засобами та небезпечними механізмами, оскільки препарат може спричиняти помутніння і нечіткість зору.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лактація і вагітність вважаються абсолютними протипоказаннями для призначення Тобрадекса.

Спосіб застосування та дози

Тобрадекс використовують для закапування в кон'юнктивальний мішок. Хворий повинен отримувати краплі по 1 або 2 через кожні 4 або 6 годин. На початку лікування вперше 24 або 48 годин препарат може використовуватися в підвищених дозуваннях: по 1 або 2 краплі через кожні дві години.

При призначенні мазі смужку препарату, завдовжки не більше 1,5 см, закладають у нижній кон'юнктивальний мішок від 3 до 4 разів на добу. Для підвищення ефективності лікування рекомендується поєднувати введення крапель і мазі.

Передозування

У разі тривалого прийому Тобрадексу у високих дозах у хворих може виникати подразнення слизової оболонки очей, сльозотеча, гіперемія кон'юнктиви та припухлість повік.

Для усунення неприємних відчуттів хворому рекомендується промити очі теплою проточною водою і призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Використання Тобрадексу може супроводжуватися печінням, сухістю і свербінням слизової оболонки очей і повік, відчуттям стороннього тіла в оці та алергічними реакціями. У рідкісних випадках під час лікування препаратом у хворих може спостерігатися розвиток катаракти, мідріазу, глаукоми та світлобоязні.

Умови та терміни зберігання

Тобрадекс рекомендується зберігати в прохолодних місцях, захищених від світла і недоступних для дітей. Термін придатності мазі – 2 роки, крапель до відкриття флакона – 2 роки, після відкриття – 4 тижні.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії