Тобрекс 2x : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Тобрекс 2x
Виробник:
Алкон Кузи С.А., Испания
Діюча речовина:
Тобрамицин (Tobramycinum)
ATX-класифікація:

S01AA12 - Тобрамицин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Тобрекс 2х призначений для застосування в офтальмології як протимікробний швидкодіючий антибіотик для місцевого застосування. Активний по відношенню до аеробних грампозитивних мікроорганізмів (наприклад, Bacillus megaterium, Corynebacterium accolens, Corynebacterium pseudodiphtheriticum, Bacillus pumilus), аеробних грамнегативних мікроорганізмів (Acinetobacter juni, і.

Форма випуску, склад

Препарат Тобрекс 2х – це краплі для очей, які випускають на виробництві у вигляді прозорої, безбарвної або блідо-бурштинової рідини, практично без видимих частинок.

В 1 мл крапель міститься: тобраміцин 3мг як активний компонент.

Додаткові речовини: бензододецинія бромід, маніт, ксантанова камедь, трометамол, полісорбат 80, кислота борна, гідроксид натрію, кислота сірчана, вода очищена.

Упаковка: 1 флакон-крапельниця у пачці по 5 мл.

Показання до застосування

Препарат Тобрекс 2х застосовують для лікування поверхневих інфекційно-бактеріальних захворювань очей, таких як кон'юнктивіти, які викликали чутливі або умовно чутливі до тобраміцину мікроорганізми.

Протипоказання

Препарат Тобрекс 2-х протипоказаний при підвищеній чутливості до компонентів препарату в анамнезі. Також краплі не застосовують дітям віком до 1 року.

Період вагітності та грудного вигодовування

У період вагітності та грудного вигодовування застосування препарату Тобросопт протипоказано.

Спосіб застосування

Препарат Тобрекс 2х призначений лише для місцевого застосування. Прийом внутрішньо суворо заборонено.

Дорослим пацієнтам та дітям старше 1 року застосовують препарат у дозі по 1 краплі 2 рази на добу вранці та ввечері протягом 6-8 днів. При тяжкому перебігу захворювання в перший день застосування закопують 4 рази на добу, далі по 1 краплі 2 рази на день протягом тижня.

При застосуванні препарату з іншими офтальмологічними препаратами, слід дотримуватись інтервалу 5 хвилин між закапуваннями.

Флакон з очними краплями повинен використовувати лише один пацієнт, при закопуванні не допускати дотиків до кінчика флакона, максимально дотримуючись гігієни та стерильності.

Після кожного застосування флакон необхідно щільно закривати. Якщо після використання не використовувався протягом 4 тижнів після розтину, його залишки слід викинути.

Передозування

Про випадки передозування краплями не повідомлялося.

Якщо дотримуватись інструкції щодо застосування препарату та не перевищувати зазначених у ній доз, передозування бути не може. Симптомами передозування можуть бути точковий кератит, підвищена сльозотеча, еритема, свербіж та набряк повік. Якщо при використанні крапель значно перевищено дозу, слід промити очі теплою водою.

При випадковому потраплянні препарату у високих дозах застосувати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Застосування крапель Тобрекс 2х може викликати прояв реакції гіперчутливості (роздратування, почервоніння, печіння, біль, набряк повік, свербіж, сльозотеча). Також можливі: головний біль, кропив'янка, мадароз, дерматит, лейкодерми, сухість шкіри, свербіж, анафілактичні реакції, поліморфна еритема, Синдром Стівенса-Джонсона та висипання.

Офтальмологічні порушення при використанні очних крапель можуть виникнути у вигляді таких побічних ефектів: відчуття дискомфорту в очах, абразія рогівки, гіперемія кератит, погіршення та затуманювання зору, сухість та свербіж очей, набряк кон'юнктиви, еритема та набряк повік, біль у очах, виділення з очей , підвищена сльозотеча очей.

З появою вище вказаних або інших небажаних реакцій необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

Умови зберігання

Зберігати препарат Тобрекс 2х слід в оригінальній та закритій упаковці, при температурі не вище +25° С, без доступу дітям, без потрапляння прямих сонячних променів.

Термін придатності вказаний на упаковці від виробника та становить 24 місяці.

Після того, як флакон був розкритий, його слід використовувати протягом 28 днів.

Відпускають за рецептом лікаря.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії