Тобрекс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Алкон - Куврер, Бельгия
- Діюча речовина:
- Тобрамицин (Tobramycinum)
- ATX-класифікація:
S01AA12 - Тобрамицин
S01AA12 - Тобрамицин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Тобрекс виготовляється як очні краплі. Основний компонент препарату – тобраміцин.
Показання
Тобрекс являє собою антибіотик широкого спектра дії, що належить до групи аміноглікозидів. Препарат має бактеріостатичну дію і блокує 30S субодиницю рибосом, порушуючи таким чином синтез білка в мікроорганізмах, що призводить до їхньої загибелі. Він ефективний щодо стафіло- та стрептокока, кишкової палички, синьогнійної палички, ентеробактеру, клебсієли, а також інших грампозитивних та грамнегативних патологічних мікроорганізмів. Препарат не використовується для лікування стрептококів D. Тобрекс застосовується для лікування інфекцій очей, викликаних патогенними мікроорганізмами, чутливими до дії препарату, такими як кератити, кератокон'юнктивіти, блефарити та блефарокон'юнктивіти. Крім цього, препарат використовується для запобігання інфекційним ураженням при проведенні хірургічного лікування очей.
Протипоказання
Тобрекс не призначається, якщо хворий страждає на гіперчутливість або непереносимість тобраміцину, а також інших компонентів препарату.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Тобрекс з великою обережністю призначається для лікування вагітних і лише у випадках, коли користь від його використання перевищує ризик негативного впливу на плід. При використанні препарату для лікування жінок на стадії лактації годування рекомендується припинити на час терапії.
Спосіб застосування та дози
Введення Тобрекс здійснюється місцево, крапельно. Перед використанням препарату рекомендується ретельно вимити руки для запобігання інфікуванню кон'юнктиви ока. Препарат вводять по 1 чи 2 краплі в кон'юнктивальний мішок, кратність застосування препарату залежить від вираженості запального процесу. У гострий період Тобрекс рекомендується закопувати через кожні 30 або 60 хвилин, у решті всіх випадків закапування препаратом проводять через кожні чотири години.
Передозування
Немає жодних даних про випадки загальних порушень при передозуванні, проте при занадто частому закапуванні очей (частіше, ніж через 30 хвилин) можливе виникнення почервоніння кон'юнктиви, сльозотеча та відчуття дискомфорту та печіння. У разі появи небажаних симптомів рекомендується відкоригувати дозування препарату та кратність введень або відмовитись від його застосування.
Побічні ефекти
Найчастіше застосування Тобрекса не викликає жодних негативних наслідків, проте в поодиноких випадках при індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів лікарського засобу можливий розвиток місцевих алергічних реакцій, що виявляються сльозотечею, світлобоязню, набряком та гіперемією повік.
Умови та термін зберігання
Тобрекс зберігають у темному місці за кімнатної температури. Термін придатності Тобрекса 3 роки, після розкриття флакона препарат використовують не більше 30 днів.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію