Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Цефалексин представлений трьома лікарськими формами: капсули, таблетки та порошок для приготування пероральної суспензії. Активна речовина – цефалексин.

Показання

Цефалексин призначений для використання в терапії захворювань:

  • дихальних шляхів, які спровоковані чутливою до цефалексину флорою, таких як пневмонії, бронхіти, плеврити та абсцеси легень;

  • сечостатевої системи, таких як цистити, пієлонефрити, ендометрити, вульвовагініти та епідидиміти;

  • ЛОР-органів (фарингітів, отитів, тонзилітів);

  • шкіри та підшкірно-жирової клітковини, таких як піодермії, флегмони, фурункульоз і абсцеси;

  • опорно-рухового апарату.

Протипоказання

Цефалексин у капсулах не використовується в лікуванні дітей віком до 3 років. Застосування препарату в усіх лікарських формах неприпустиме у разі підвищеної чутливості до цефалексину, а також до інших бета-лактамних антибіотиків.

Цефалексин з обережністю призначають хворим на ниркову недостатність і псевдомембранозний коліт, вагітним і в період лактації. Особливо уважним слід бути при призначенні препарату у формі суспензії в терапії дітей, віком до 6 місяців.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування Цефалексину в терапії жінок на стадії вагітності здійснюється тільки за суворими медичними показаннями. Призначення препарату вагітним доцільно тільки в тому випадку, якщо потенційна користь від його призначення перевищує можливий ризик для здоров'я плода. У разі призначення Цефалексину жінкам, які годують груддю, перед початком лікування жінка повинна припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

При визначенні дози Цефалексину необхідно враховувати локалізацію і тяжкість перебігу захворювання. За відсутності інших рекомендацій препарат приймають по 250 або 500 мг через кожні 6 або 12 годин. Тривалість терапії варіюється від 1 до 2 тижнів. Дітям з масою тіла менше 40 кг препарат призначають по 25 або 50 мг на кг маси тіла від 3 до 4 разів на добу. Для попередження розвитку дисбактеріозу прийом Цефалексину рекомендується поєднувати з прийомом пробіотиків.

Передозування

Основними симптомами передозування Цефалексином вважаються нудота, діарея, біль в епігастральній ділянці, блювота і гематурія.

Щоб усунути небажані симптоми, хворому призначають прийом активованого вугілля, моніторинг функцій життєво важливих органів і коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Цефалексину супроводжується розвитком алергічних реакцій, абдомінальних болів, токсичного гепатиту, диспептичних розладів, підвищеної активності печінкових ферментів, кандидозу кишківника, запаморочень, головних болів, свербіння статевих органів і артритів.

Умови та терміни зберігання

Цефалексин необхідно зберігати в місцях, захищених від проникнення вологи та недоступних для дітей. Термін придатності – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії