Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Циндол являє собою антисептичний, в'яжучий засіб, що має підсушувальні властивості. При використанні препарату Циндол відзначається зменшення ексудації та мокнуття, що сприяє швидшому усуненню проявів запальних процесів і подразнення. Терапевтичний ефект від використання препарату визначається вмістом у складі суспензії цинку оксиду.

Даний лікарський засіб практично не проникає в кровообіг і не чинить системного впливу, що дозволяє його використовувати в терапії хворих з дисфункцією печінки і нирок, а також літніх пацієнтів і дітей дошкільного віку.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Цинку оксид - 12,5 г.

Циндол виготовляється у формі суспензії 12,5%, призначеної для зовнішнього застосування.

Показання

Лікарський засіб Циндол має високі антисептичні, підсушувальні та в'яжучі властивості, що дає змогу його активно застосовувати в терапії дерматитів, виразок шкіри та попрілостей.

Застосування лікарського засобу зменшує мокнуття та ексудацію, що сприяє швидшому усуненню подразнення та запалення, а, отже, і загоєнню шкірних ушкоджень.

Щоб унеможливити появу небажаної симптоматики, перед початком використання препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.

Слід дотримуватися обережності при використанні препарату в терапії хворих, у яких є схильність до розвитку алергічних реакцій.

При використанні лікарського засобу в терапії осіб з нирковою або печінковою недостатністю, а також осіб літнього віку препарат використовується за описаною раніше схемою, тому що він фактично не всмоктується в кровотік.

Протипоказання

Застосування лікарського засобу Циндол неможливе, якщо у хворого раніше виникали випадки індивідуальної непереносимості його основної діючої речовини – цинку оксиду або його допоміжних компонентів.

Лікарський засіб не призначений для перорального прийому.

Вкрай небажано нанесення препарату на великі ділянки тіла, а також його застосування протягом більш тривалого часу, ніж порадив лікар.

При використанні препарату слід пам'ятати про те, що потрапляння розчину на слизову оболонку очей вкрай небажано, також протипоказано нанесення препарату на слизову оболонку рота або слизову оболонку аногенітальної зони. Якщо, незважаючи на всі запобіжні заходи, розчин препарату Циндол потрапив на слизову оболонку ока, то необхідно відразу ж змити його під струменем холодної води.

Перед початком використання Циндолу слід уважно прочитати інструкцію. До закінчення використання даного лікарського засобу необхідно зберегти інструкцію, оскільки в процесі використання розчину можуть виникнути питання, відповіді на які можна знайти в інструкції. Категорично заборонено використовувати цей лікарський засіб без консультації лікаря, оскільки це може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування препарату Циндол у терапії жінок, які годують груддю, та вагітних жінок можливе лише за рішенням лікаря та після ретельного співвідношення шкоди та користі від його використання, оскільки не відомо, чи володіє чи ні цей лікарський засіб тератегенною та ембріонотоксичною дією, також немає жодної інформації стосовно того, чи здатний він проникати у загальний кровообіг та виділятися у грудне молоко.

За необхідності використання препарату Циндол у терапії жінок, які лактують, лікар може порадити на час лікування відмовитися від грудного вигодовування, оскільки не відомо, яку саме дію на розвиток немовляти чинить цинку оксид.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб Циндол призначений виключно для зовнішнього нанесення. Перед початком використання суспензію рекомендується ретельно збовтати до утворення однорідної маси.

Препарат Циндол наносяться на пошкоджену і очищену ділянку тіла за допомогою тампона, попередньо змоченого в розчині від двох до трьох разів на день.

Якщо в процесі лікування не відзначається розвитку позитивної динаміки в перебігу ранового процесу, то необхідно звернутися на консультацію до фахівця для коригування схеми лікування.

Заборонено самостійно змінювати схему лікування, кратність використання та дозу лікарського засобу.

Передозування

На даний момент з огляду на те, що препарат практично не адсорбується в загальний кровотік, випадки передозування при його використанні не зафіксовані. При ретельному дотриманні схеми лікування і режиму дозування виникнення токсичних симптомів неможливе.

Якщо в процесі лікування пацієнт випадково прийняв суспензію Циндолу перорально, то йому слід викликати блювання або промити шлунок, а також забезпечити прийом ентеросорбентних засобів.

Побічні ефекти

Іноді при тривалому застосуванні препарату у хворих може відзначатися поява місцевих алергічних реакцій, що проявляються свербінням шкіри, шкірними висипами і почервонінням шкірних покривів.

При виникненні алергічних реакцій у процесі використання препарату Циндол від його використання слід відмовитися і замінити його аналогічним за дією препаратом, але з іншою діючою речовиною.

Якщо в процесі використання лікарського засобу в стані хворого не відмічається позитивної динаміки або виникають нові симптоми, що вказують на погіршення стану, то слід негайно звернутися до лікаря на консультацію.

Умови та терміни зберігання

Лікарський засіб Циндол слід зберігати в захищених від світла та недоступних для дітей місцях за температури навколишнього середовища від 15 до 25 °С.

Тривалість зберігання препарату Циндол з моменту виготовлення два роки.

Категорично заборонено використовувати суспензію в лікувальних цілях, якщо препарат зберігався в невідповідних умовах та після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії