Цинкова Мазь : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Цинка оксид (Zinc oxide)
- ATX-класифікація:
D02AB01 - Цинка оксид
D02AB01 - Цинка оксид
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Цинкова мазь виготовляється у формі мазі, призначеної тільки для зовнішнього нанесення.
До складу препарату входить – окис цинку і вазелін.
Показання
Цинкова мазь – це препарат, що має виражену захисну і пом'якшувальну дію. Крім цього, мазь має антисептичний, підсушувальний і в'яжучий ефект. Засіб здатний викликати денатурацію білків і утворення альбумінів. Систематичне застосування Цинкової мазі сприяє зменшенню виділення ексудату з ранової поверхні.
Цинкову мазь використовують під час лікування екзем, дерматитів, попрілостей, піодермій, пролежнів та опіків, які супроводжуються підвищеним виділенням ексудату.
Цинкова мазь може використовуватися в терапії спільно з іншими лікарськими засобами, оскільки вона не чинить ніякого впливу на їхні фармакокінетичні та фармакодинамічні властивості.
Протипоказання
Цинкова мазь не використовується в терапії гострих гнійних уражень шкіри. Також її не призначають, якщо у пацієнта є гіперчутливість або непереносимість окису цинку чи вазеліну.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Цинкова мазь не адсорбується клітинами шкіри в загальний кровотік, що дає змогу використовувати її для лікування вагітних і жінок, які годують груддю. Препарат може застосовуватися в терапії цієї категорії хворих для нанесення на невеликі ділянки шкіри.
Спосіб застосування та дози
Цинкова мазь призначена тільки для зовнішнього нанесення. Під час використання засобу рекомендується уникати потрапляння мазі на слизові оболонки очей, рота та статевих органів. Тривалість лікування залежить від ступеня вираженості захворювання та динаміки лікування. Мазь слід наносити тонким шаром на ушкоджену поверхню тіла від двох до трьох разів на добу. Тривалість курсу лікування встановлюється лікарем індивідуально.
Якщо в процесі використання мазі не спостерігається позитивної динаміки в лікуванні, то рекомендується звернутися на консультацію до лікаря, який скоригує схему лікування і дозу препарату.
Передозування
Гостре передозування Цинковою маззю малоймовірне, оскільки препарат не проникає в загальний кровотік. При випадковому потраплянні препарату на слизові рекомендується змити мазь холодною водою, що знизить інтенсивність адсорбції.
Якщо хворий випадково проковтнув незначну кількість Цинкової мазі, йому слід промити шлунок і забезпечити отримання активованого вугілля та рясного пиття. Для максимально швидкого виведення препарату з організму пацієнта можливе призначення сольових проносних.
Побічні ефекти
Тривалий прийом Цинкової мазі може викликати в місцях нанесення подразнення шкіри. Також препарат не рекомендується застосовувати в терапії пацієнтів, які страждають на часті алергічні реакції, бо це може спровокувати у хворого розвиток свербіння шкіри, висипи і кропив'янку.
Умови та терміни зберігання
Цинкову мазь рекомендується зберігати в захищеному від світла і недоступному для дітей місці. Тривалість зберігання препарату – 3 роки.
Цинкову мазь заборонено використовувати після закінчення терміну зберігання, оскільки застосування лікарського засобу з вичерпаним терміном придатності може завдати істотної шкоди вашому здоров'ю.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію