Цитросепт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- грейпфрута плоды
аскорбиновая кислота - ATX-класифікація:
A09AC02 - Полиферментные кислотосодержащие препараты
A09AC02 - Полиферментные кислотосодержащие препараты
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Випускається у вигляді крапель, капсул.
Активні компоненти: вітамін С, екстракт насіння грейпфрута.
Показання
Цитросепт – рослинні ліки, що чинять антибактеріальну, протигрибкову та противірусну дію. Антибактеріальний ефект забезпечується біофлавоноїдами, які містяться в екстракті насіння. Ці речовини взаємодіють з оболонкою бактеріальної клітини, порушують її цілісність, провокуючи загибель мікроорганізмів. Біофлавоноїди також пригнічують продукцію амінокислот у бактеріальних клітинах, не чинячи подібного ефекту на клітини організму людини. Вони благотворно впливають на роботу тканин і органів: сприяють нормалізації метаболічних процесів, чинять протизапальну, протиревматичну, імуномодулювальну дію, нормалізують мікроциркуляторні процеси, покращують живлення тканин. Препарат має виражену антиоксидантну активність, нормалізує функції печінки, має жовчогінний ефект, перешкоджає розвитку атеросклеротичного ураження судин.
Цитросепт застосовують у разі грибкових, вірусних, бактеріальних захворювань, а також у разі порушення обмінних процесів, ураження судинного русла (погіршення реології крові, мікроциркуляції), хвороб дихальної системи (гаймориту, бронхіту, ГРВІ, грипу, фарингіту), захворювань шкіри різної етіології (грибок, псоріаз, екзема та ін.).
Показаний для лікування пародонтозу, гінгівіту, дисбактеріозу кишківника, гастриту, вірусних гепатитів, атеросклерозу.
Місцево застосовують Цитросепт для лікування укусів комах, обробки ран, порізів, опіків, пролежнів, варикозного розширення судин.
Протипоказання
Ліки протипоказані при непереносимості біофлавоноїдів.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Тільки за рекомендацією лікаря.
Спосіб застосування та дози
Всередину приймають по 20-30 крапель х3 рази/добу, а на ранніх стадіях хвороби можливе застосування ударної дози – 50-70 крапель. Потрібну кількість Цитросепту потрібно розвести в теплій воді.
Зовнішньо препарат наносять на уражену ділянку в розведеному вигляді. Лікування починають, як правило, з розведення один до чотирьох, a потім поступово приходять до нанесення чистої нерозведеної речовини.
У разі кандидозів, інших грибкових інфекцій шкіри або слизових оболонок (оніхомікоз, кандидоз, дерматомікоз, вагініт) показано прийом всередину у поєднанні із застосуванням місцево (полоскання, аплікації, зрошування слизових оболонок).
Дітям рекомендується прийом у дозі: 1 крапля на 1 кг маси, розділені на 3 прийоми на добу.
Передозування
Випадків передозування цими ліками не описано. У разі передозування потрібно звернутися по медичну допомогу.
При передозуванні можливе подразнення слизової оболонки органів травного тракту, що проявляється нудотою, дискомфортом у животі, зміною випорожнень.
Лікувальні заходи: симптоматичне лікування, адекватне стану хворого.
Побічні ефекти
Іноді спостерігається реакція Герксгаймера – розлади, що виникають унаслідок масової загибелі хвороботворних організмів, вивільнення ендогенних токсинів бактерій під час їхнього руйнування. B цьому випадку з'являються такі симптоми як діарея, головний біль. У такому разі потрібно зменшити дозу, вживати більше їжі, багатої на клітковину, рясне пиття.
Вкрай рідко розвиваються алергічні реакції на компоненти ліків.
Умови та терміни зберігання
У темному, сухому місці. Температурні умови: 15-25°C. Термін придатності – дивитися на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію