Валемідін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Валемідін
Діюча речовина:
Валерианы лекарственной корневища с корнями (Valerianae officinalis rhizomata cum radicibus)
Мяты перечной листья (Menthae piperitae folia)
Боярышника плоды (Crataegi fructus)
Трава пустырника (Leonuri herba)
ATX-класифікація:

N05C - Снотворные и седативные препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Валемідин виготовляється у вигляді спиртових пероральних крапель жовто-буро-зеленуватого кольору, зі специфічним запахом. До складу препарату входять настоянка валеріани, настоянка собачої кропиви, настоянка глоду, настоянка м'яти перцевої та димедрол.

Показання

Валемідин застосовують для лікування надмірної нервової збудливості, підвищеної тривожності та стресу.

Особливо часто препарат використовують у складі комплексного лікування серцево-судинних неврозів. Крім цього, Валемідин довів свою ефективність у лікуванні порушень сну різної етіології.

Протипоказання

Валемідин не використовують у терапії пацієнтів з підвищеною сенситивністю до компонентів препарату. Його не призначають пацієнтам, у яких наявна виражена печінкова недостатність, хронічна та гостра серцева недостатність, дисфункція печінки, артеріальна гіпертензія, брадикардія. Валемідин не призначають дітям до 18 років, його не призначають вагітним і жінкам у період лактації.

З обережністю рекомендується застосовувати Валемідин при тяжких формах хронічної серцевої недостатності та ураженнях судин.

У зв'язку з тим, що у складі Валемідину міститься етанол, на час лікування препаратом рекомендується відмовитися від керування автомобілем та виконання дій, які потребують підвищеної концентрації уваги та швидкої рухової реакції.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Валемидин неприпустимо використовувати в період вагітності та лактації, оскільки його безпека для цієї категорії хворих не підтверджена відповідними дослідженнями.

Спосіб застосування та дози

Валемідин приймають від 30 до 40 крапель за півгодини до прийому їжі від 3 до 4 разів на добу. Перед прийомом препарат слід розчинити в незначній кількості води. Тривалість лікування може варіюватися від 10 до 15 днів. За необхідності лікування може повторюватися кілька разів на рік, водночас тимчасові проміжки між курсовими прийомами лікарського засобу мають бути не меншими за 30 днів.

Щоб знизити ймовірність розвитку побічних ефектів, необхідно під час прийому препарату суворо дотримуватися рекомендацій лікаря.

Передозування

При тривалому прийомі Валемідину у підвищених дозах у хворих можуть розвиватися симптоми передозування, що проявляються порушенням координації, пригніченням центральної нервової системи, пригніченням дихання, розладом свідомості, судинним колапсом і рефлекторною зупинкою серця.

Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти

Прийом Валемідину може супроводжуватися виникненням сухості слизових оболонок, а також алергічних реакцій, диспепсичних розладів і абдомінальних болів.

При тривалому прийомі препарату можливий розвиток абстинентного синдрому або синдрому відміни.

Умови та терміни зберігання

Валемідин повинен зберігатися в місцях, які добре захищені від світла і недоступні для дітей. Тривалість зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії