Вазапрокс-Альфа : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Вазапрокс-Альфа
Виробник:
К.Т. Ромфарм Компани С.Р.Л., Румыния
Діюча речовина:
Алпростадил (Alprostadilum)
ATX-класифікація:

C01 - Кардиологические препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Вазапрокс-Альфа є простагландином E1. Препарат сприяє покращенню мікроциркуляторних властивостей периферичного кровообігу. Він виявляє виражений ангіопротекторний ефект.

При системному введенні активний інгредієнт має розслаблюючий ефект на гладком'язові волокна, стимулює судинне розширення, зменшення ОПСС, зниження артеріального тиску. При цьому спостерігається рефлекторне збільшення серцевого викиду та ЧСС.

Під впливом лікарського засобу відбувається покращення реологічних властивостей крові, що стимулює підвищення еритроцитарної еластичності та зменшення тромбоцитарної агрегації та нейтрофільної активності, відбувається підвищення фібринолітичної активності крові.

Склад та форма випуску

У 1 флаконі міститься 20 мкг алпростадилу. Вміст флакона являє собою сухий білий порошок для приготування ін'єкційного розчину. Порошок утворює твердий шар завтовшки 3 мм. На цьому шарі можуть утворюватися невеликі тріщини та крихти. Якщо флакон пошкоджений, суха речовина стає вологою та клейкою і значно втрачає в обсязі. У цьому випадку препарат застосовувати категорично не можна.

До складу допоміжних речовин входять: альфадекс, лактози моногідрат, натрію цитрат, хлористоводнева кислота (у вигляді 0,1 М розчину).

Показання

Вазапрокс-Альфа призначають для лікування хронічних облітеруючих захворювань, що вражають периферичні артерії на III та IV стадії у пацієнтів віком від 18 років (відповідно до класифікації Фонтейну), у яких не можлива реваскуляризація або вона не досягла терапевтичного ефекту.

Введення внутрішньовенно для лікування хронічної облітеруючої патології периферичних артерій IV стадії не рекомендовано.

Діюча речовина впливає на метаболічну активність, підвищуючи утилізацію молекул глюкози і кисню, сприяє пригніченню появи вільних радикалів і лізосомальних ферментів з макрофагів і гранулоцитів, покращує білковий синтез, сприятливо впливає на обмін ліпідів (пригнічує холе м'язів.

Введення препарату стимулює гладку мускулатуру кишківника, сечового міхура, матки; пригнічує секрецію шлункового соку.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є:

  • гіперчутливість до алпростадилу або інших компонентів препарату;

  • декомпенсована серцева недостатність ІІІ та ІV класу;

  • неадекватне лікування серцевої недостатності, аритмії;

  • аритмії різної етіології, включаючи аритмію, що призводить до гемодинамічних порушень;

  • недостатність та/або стеноз аортального та/або мітрального клапанів;

  • неконтрольовані коронарні захворювання серця;

  • ішемічна хвороба серця;

  • нещодавно перенесений інфаркт міокарда або інсульт (протягом останніх шести місяців);

  • підозра на гострий/хронічний набряк легень;

  • обструктивні та венооклюзивні захворювання легень;

  • захворювання печінки;

  • ниркова дисфункція;

  • політравма;

  • геморагічний діатез;

  • кровотечі;

  • внутрішньомозковий крововилив;

  • артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня.

Препарат не призначають дітям.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вазапрокс-Альфа протипоказаний для застосування у вагітних і жінок, що годують. Якщо призначення препарату є життєво необхідним, годування груддю слід припинити.

Також його не рекомендують призначати жінкам дітородного віку. При призначенні ліків цієї категорії пацієнтів слід вдатися до використання ефективних контрацептивів.

Спосіб застосування та дози

Вазапрокс-Альфа слід вводити внутрішньовенно або внутрішньоартеріально. Лікар повинен мати досвід роботи в ангіології: йому необхідно знати сучасні методи постійного контролю показників серцево-судинної системи та мати в наявності необхідне обладнання. Даний лікарський засіб не можна вводити внутрішньовенно струминно (болюсно).

Для приготування інфузійного розчину вміст 2 флаконів (40 мкг алпростадилу) розчиняють у 50 – 250 мл 0,9% розчину хлористого натрію. Отриманий розчин слід внутрішньовенно вводити протягом 2 годин. Зазначена доза застосовується 2 рази на день. Альтернативно можна призначати внутрішньовенну інфузію 1 раз на добу протягом 3 годин з 3 флаконів (60 мкг алпростадилу). В цьому випадку вміст розчиняють у 50-250 мл 0,9% розчину натрію хлориду.

Відразу після додавання 0,9% розчинника суха речовина розчиняється. Після цього отриманий розчин може стати трохи каламутним. Це пояснюється утворенням повітряних бульбашок у процесі розчинення. Через нетривалий час бульбашки повітря зникнуть і розчин стане прозорим.

Готовий до введення розчин зберігає стабільність протягом 24 годин при температурі від 20 до 25 °C. З точки зору мікробіології готовий інфузійний розчин слід використовувати негайно.

Передозування

При передозуванні Вазапроксу-Альфа може спостерігатися зниження артеріального тиску та тахікардія внаслідок вазодилатаційного ефекту. Також можуть спостерігатися: вазовагусна синкопе з блідістю, підвищення потовиділення, нудота, блювання, ішемія міокарда, серцева недостатність. Можуть спостерігатись місцеві реакції: біль, набряк та почервоніння кінцівки, в яку проводилася інфузія, симптоми гіперчутливості.

Побічні ефекти

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:

  • головний біль, парестезії кінцівок, на яких проводилися маніпуляції;

  • почервоніння, набряки, припливи;

  • почервоніння вен у місці введення;

  • при внутрішньоартеріальному введенні – відчуття потепління, припухлості, набряк у місці введення, парестезія.

Умови та термін зберігання

Вазапрокс-Альфа повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі, яка не перевищує 25 °С. Термін придатності складає три роки від дати випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці. Препарат не можна заморожувати.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії