Віферон мазь : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Віферон мазь
Виробник:
Ферон, ООО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Интерферон альфа-2b (Interferonum alpha-2b)
ATX-класифікація:

L03AB05 - Интерферон альфа-2b

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат мазь Віферон інструкція дає інформацію про те, що ці ліки є рекомбінантним людським інтерфероном (альфа-2b).

Віферон для зміцнення імунітету призначають у разі потреби зміцнити внутрішні сили організму. Віферон має противірусну, імуномодулюючу, антипроліферативну дію. Також здатний до придушення відтворення вірусів, що містять РНК та ДНК.

Інтерферон альфа-2b має імуномодулюючі властивості, зокрема, він здатний посилювати фагоцитарну активність макрофагів, а також збільшувати специфічну цитотоксичність у лімфоцитів щодо клітин-мішеней. Загалом перелічені властивості зумовлюють його здатність зміцнювати організм для боротьби з бактеріями та вірусами.

Аскорбінова кислота та альфа-токоферол сприяють підвищенню специфічної противірусної активності зазначеного інтерферону та посилюють його здатність до імуномодуляції.

Всі разом зазначені властивості Віферона підвищують власну імунну відповідь організму при зіткненні із патогенною мікрофлорою.

Склад та форма випуску

Віферон мазь містить інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний як основну діючу речовину.

Віферон мазь випускається у тюбику об'ємом 12 грам. У 1 г препарату міститься 40 тис МО (медичних одиниць) активної діючої речовини.

Серед допоміжних компонентів Віферон включає ланолін, персикова олія, вазелін, альфа-токоферолу ацетат.

Показання

Від чого допомагає Віферон? Це – імуномодулятор.

Віферон мазь призначають при:

- при хронічному герпесі легкої або середньої тяжкості (первинному герпесі та його рецидивах), як шкіри, так і слизових;

- лікуванні грипу, у тому числі COVID-19 або інших гострих респіраторних вірусних інфекціях у дітей віком від 1 року та старше.

Застосування Віферону збільшує кількість та якість імуноглобулінів різних класів – А та Е. Відновлює роботу ендогенної системи інтерферонів альфа-2b.

Допоміжні компоненти, що входять до складу Віферону, також допомагають підвищити здатність організму до опору. Зокрема, вітаміни С і Е – активні антиоксиданти, борються із запальними процесами, мають мембраностабілізуючі та регенеруючі здібності.

Як показали дослідження, прийом Віферону не викликає виділення антитіл, які можуть нейтралізувати його противірусний ефект, що буває при парентеральному прийомі інтерферонів альфа-2b. Допускається прийом під час хіміотерапії разом з іншими препаратами.

Віферон мазь дозволяє зменшити дозування інших ліків, що приймаються для лікування хвороб, зокрема гормональних та антибактеріальних. Його прийом також знижує кількість токсинів, які потрапляють до організму разом із зазначеними препаратами.

Фосфоліпіди, що містяться в олії персиків, дозволяють покращити засвоєння препарату в організмі при місцевому всмоктуванні.

Протипоказання

Мазь Віферона не токсична у рекомендованих дозах, тому має мало протипоказань до застосування. Мазь протипоказана лише у разі алергії на один із компонентів препарату – як основний, так і допоміжний, зокрема, на масло какао.

Діти можуть приймати від народження, у формі ректальних супозиторіїв.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Віферон мазь не має системної абсорбції у разі місцевого зовнішнього застосування (тобто не всмоктується у кров), впливаючи лише у вогнищі застосування. Тому Віферон мазь може застосовуватись у лікуванні вагітних жінок, починаючи з 14-го тижня вагітності.

Допускається продовження грудного вигодовування під час застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Віферон мазь накладають на рану. Дозування вибирають залежно від віку пацієнта та супутніх захворювань.

Мазь Віферон наноситься тонким шаром три-чотири рази на день на місце, уражене герпесом. Терапія триває протягом 5-7 днів, протягом яких досягається необхідний ефект відновлення.

Що раніше починається лікування, то краще буде ефект. Тому Віферон мазь слід наносити на поверхню слизових або шкіри, як тільки з'явилися перші ознаки загострення захворювання, зокрема, при появі сверблячки, печіння, навіть простих почервонінь.

Віферон мазь ефективний при лікуванні загострень хронічного герпесу на стадії рецидиву. Бажано розпочинати терапію ще на продромальному періоді, або як тільки стали очевидні перші ознаки рецидиву хвороби.

При лікуванні грипу або гострих респіраторних захворювань мазь Віферон слід нанести на слизові оболонки носових проходів. Процедуру бажано повторити тричі або 4 рази на день. Дозування препарату для дітей (2,5 тис МО є видавленою порцією мазі розміром з горошину, довжиною не більше 0,5 см):

- від 12 місяців до 2-х років можна наносити мазь в обсязі не більше 2,5 тис. МО тричі на день;

- від 2-х до 12 років – подібне дозування обсягом 2,5 тис МО, але наносити препарат можна частіше - до 4 разів на добу;

- дітям від 12 до 18 років – до 5 тис МО, (є видавленою порцією мазі довжиною 1 см), до 4 разів на добу.

Зазвичай призначають 2-3 курси лікування по 5 днів, з п'ятиденною перервою.

Передозування

Передозування маззю Віферон не спостерігалося. У разі випадкового ковтання дуже великої кількості препарату, теоретично, може статися розлад шлунка.

Лікування у цьому випадку – симптоматичне.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій (крім випадків реакції гіперчутливості щодо складових компонентів препарату).

Місцеве застосування на слизові оболонки статевих губ, слизових носа та губ протягом тривалого часу може викликати ринорею, чхання, печіння слизових у місці нанесення.

Ці симптоми зникають після відміни препарату, тому їх поява не повинна турбувати.

Умови та термін зберігання

Віферон мазь зберігають у сухому прохолодному місці, з температурою не нижче 2°С та не вище 8°С.

Термін зберігання вбирається у 2 років. Після розтину тюбика термін його зберігання різко скорочується. – препарат повинен бути витрачений і вживаний не пізніше ніж протягом 1 місяця.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії