Вольтарен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Вольтарен
Виробник:
Новартис Консьюмер Хелс С.А., ШвейцарияНовартис Фарма АГ, ШвейцарияДелфарм Хюнинг С.А.С. для "Новартис Фарма АГ", Франция/Швейцария
Діюча речовина:
Диклофенак натрия (Diclofenac-sodium)
ATX-класифікація:

M01AB05 - Диклофенак

M02AA15 - Диклофенак

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Нестероїдний препарат, що має виражену аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію.

Склад і форма випуску

Виготовляється в декількох лікарських формах: розчині для ін'єкцій, таблетках і ректальних супозиторіях. Діючий компонент – диклофенак натрію.

Показання

Показаний для лікування остеоартрозів, анкілозивних спондилітів, спондилоартритів, ревматоїдних артритів, болю в хребті, захворювань позасуглобових м'яких тканин ревматичного характеру, подагри. Препарат може використовуватися для усунення больового синдрому, набряклості та запалення м'яких тканин, а також суглобів, що виникли на тлі травм.

Лікарський засіб може застосовуватися для лікування первинної дисменореї та інших гінекологічних захворювань, що супроводжуються запаленням і болем. Може застосовуватися для купірування нападів мігрені.

Протипоказання

Індивідуальна чутливість до диклофенаку натрію та анальгіну, виразкові ураження шлунку та кишечнику, хвороба Крона, гострий та ерозивний гастрит, коліт, порушення роботи органів кровотворення нез'ясованої етіології, дитячий вік до 6 років, третій триместр вагітності, дисфункція печінки.

Застосування препарату у формі ректальних супозиторіїв не призначають у разі геморою, проктиту та кровотеч із прямої кишки.

Рекомендується з обережністю поставитися до призначення лікарського засобу при виразковій хворобі кишечнику та шлунку у стадії ремісії, пацієнтам літнього віку, при схильності до кровотеч з органів травлення та порушенні гемостазу.

При тривалому застосуванні лікарського засобу рекомендується контролювати роботу нирок і печінки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендується використовувати в третьому триместрі вагітності, оскільки, імовірно, він може провокувати ослаблення пологової діяльності та порушення кровотоку. На більш ранніх термінах вагітності застосування препарату можливе тільки за життєво важливими показаннями.

У терапії жінок, які лактують, застосування лікарського засобу можливе тільки після відмови від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Препарат у таблетованій формі приймають до їжі, не розжовуючи. У початковій дозі приймають по 50 мг від 2 до 3 разів на добу, за необхідності доза препарату може бути збільшена до 150 мг на добу.

Розчин Вольтарену призначений для повільного глибокого внутрішньом'язового введення. Рекомендована доза – 75 мг 1 раз на добу. У тяжких випадках допустиме введення препарату два рази на день.

Супозиторії призначені для ректального введення. Свічки вводять після спорожнення кишечнику. Дорослі хворі отримують від 100 до 150 мг диклофенаку натрію на добу.

Передозування

Гостре передозування диклофенаком натрію може супроводжуватися нудотою, блюванням, болями в епігастральній ділянці, судомами, комою.

При передозуванні пацієнту проводять промивання шлунку, призначають прийом ентеросорбентів і симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Під час прийому лікарського засобу можливий розвиток болю в епігастрії, нудоти, блювоти, порушення випорожнення, підвищення кровоточивості, виникнення кровотеч з органів травлення, головних болів, підвищеної стомлюваності, дратівливості, тремора кінцівок, алергічних реакцій та коми.

Умови та терміни зберігання

Вольтарен слід зберігати в місцях, захищених від світла і вологи, за температури не вище 25 градусів. Тривалість зберігання – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії