Бурштинова кислота : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Янтарная кислота (Acidum succinicum)
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Бурштинова кислота - це активна речовина натурального походження, головна властивість якої - гармонізація та нормалізація загального обміну речовин в організмі, зниження клітинної гіпоксії.
За своїм хімічним складом бурштинова кислота є слабкою органічною кислотою, двоосновною карбоновою кислотою.
Бурштинова кислота має широкий спектр біологічних ефектів. Зокрема, янтарна кислота бере участь у клітинному диханні кисневих організмів, впливаючи на процеси, що відбуваються в циклах, що відбуваються в трикарбонових кислотах. Має властивість стимулювати енергетичний клітинний обмін, помітно покращуючи клітинне дихання, справляє антигіпоксичну дію.
Впливає на клітини всього організму, у тому числі на клітини серцевого м'яза та клітини головного мозку. Янтарна кислота також активізує виведення з людського організму екзогенних та ендогенних токсинів, підвищуючи швидкість розпаду етилових спиртів, метаболітів, що з'являються внаслідок інтоксикації алкоголем, знижують абстинентний синдром, підвищує загальне самопочуття.
Склад та форма випуску
Бурштинова кислота продається в таблетках.
Основна діюча речовина препарату – бурштинова кислота. Також для потенціювання ефекту застосування бурштинової кислоти до складу входить аскорбінова кислота (вітамін С).
У таблетці зазвичай міститься 150 мг бурштинової кислоти та 20 або 10 мг аксорбінової кислоти.
Показання
Бурштинову кислоту призначають як допоміжний біологічно активний компонент. Застосовується в комплексному лікуванні функціональних астенічних станів для відновлення вікових нездужань. Ефективно підвищує витривалість, тому використовується для активізації внутрішніх сил організму людей, які перебувають у екстремальних умовах.
Препарати янтарної кислоти мають яскраво виражений антиоксидантний ефект. Прийом цієї речовини допомагає блокувати утворення вільних радикалів та виводить їх із організму.
При регулярному курсовому прийомі янтарна кислота знижує прояви склеротичних явищ, купуючи напади мігрені, причиною яких є порушення кисневого харчування клітин у головному мозку.
Бурштинова кислота – це високоефективний імуностимулятор, що з успіхом застосовується з метою попередження простудних та вірусних захворювань в осінній та зимовий епідсезон. Застосовується також у комплексному лікуванні нервового виснаження, депресивних станів, алкогольної інтоксикації, активізації імунної системи.
Дана біологічно активна речовина сприяє підвищенню працездатності організму, допомагає усунути міалгію (м'язовий біль), знижувати прояви крепатури внаслідок значних фізичних зусиль.
Однією з властивостей – підвищувати адаптаційні властивості організму щодо негативних впливів навколишнього середовища працює як загальнозміцнюючий і відновлюючий засіб.
Аскорбінова кислота, яка також входить до складу препарату, допомагає посилювати дію бурштинової кислоти, оскільки вітамін С – це потужний антиоксидант, який відіграє важливу роль у регуляції окисно-відновних процесів.
Аскорбінова кислота регулює згортання крові, нормалізує проникність капілярів, має протизапальний та протиалергічний ефект.
У поєднанні з янтарною кислотою аскорбінка допомагає очищати печінку від токсинів, сприяючи прискоренню виведення продуктів розпаду алкоголю, знижує похмілля і підвищує здатність печінки до дезінтоксикації.
Протипоказання
Бурштинова кислота протипоказана для пацієнтів, у яких колись у минулому спостерігалися такі захворювання, як:
- підвищений артеріальний тиск (артеріальна гіпертензія);
- ішемічна хвороба серця (брак кисню в серцевому м'язі, або міокарді);
- виразки шлунка та/або кишечника, у період загострення виразкової хвороби;
- стенокардія (клінічний прояв захворювання міокарда у вигляді регулярних болів, спричинених нестачею кисню через порушення стану кровоносних судин, артерій);
- гестоз вагітних на пізніх термінах.
Бурштинову кислоту не слід приймати одночасно з препаратами, що містять барбітурати та анксіолітики, через здатність бурштинової кислоти знижувати їхню дію.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У різні періоди вагітності янтарну кислоту приймають по-різному. Якщо в першому триместрі прийом янтарної кислоти рекомендується, то в третьому триместрі прийом цієї речовини може спричинити посилення гестозу.
Однак, якщо гестозу не спостерігається, препарат може бути рекомендований як активатор живлення клітин киснем у разі, якщо не перевищуються рекомендовані лікарем дозування.
Бурштинову кислоту допускається приймати під час грудного годування, вона не зашкодить немовляті.
Спосіб застосування та дози
Бурштинова кислота приймається до прийому їжі, перорально.
Рекомендовані дозування при:
- Профілактиці алкогольної інтоксикації – приймають 2 таблетки бурштинової кислоти за 1 годину до передбачуваного прийому алкогольних напоїв;
- лікуванні алкогольної абстиненції янтарну кислоту призначають по 2 таблетки по 3-4 рази на день, курс лікування 5-10 днів;
- необхідності стимулювати апетит – 2 таблетки 1-3 рази на день; курс лікування 3-5 днів;
- поліпшення кисневого харчування клітин під час вагітності – приймають курсами по 2 тижні, з 12 по 14 тиждень і з 24 по 26 тиждень, але не пізніше ніж за місяць до можливої дати пологів.
Якщо не призначено інакше, середнє дозування – по 1-2 таблетки 2-3 рази на день безпосередньо перед їжею. Курс лікування – – від 1 до 6 місяців. Продовження лікування слід обговорити з лікарем.
Передозування
Передозувань янтарною кислотою поки що не відзначалося.
Теоретично у разі надмірного прийому бурштинової кислоти можуть посилитись побічні ефекти, виникнути явища диспепсії.
У цьому випадку слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти, підвищити діурез.
Побічні ефекти
Бурштинова кислота зазвичай добре переноситься організмом та рідко викликає алергічні реакції.
Однак у деяких випадках можливі болі в епігастрії, гіперсекреція соків у шлунку.
Можливе підвищення артеріального тиску стійкого характеру ( артеріальна гіпертензія ).
Умови та термін зберігання
Умови зберігання бурштинової кислоти немає серйозних вимог, досить зберігати її далеко від прямих сонячних променів.
Термін зберігання янтарної кислоти – не більше 4 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію