Амброксол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

утворення сурфактанту внутрішньоутробно. При застосуванні внутрішньо повністю і досить швидко всмоктується, добре проникає у легеневу тканину.

Максимальна концентрація активної молекули у крові відзначається приблизно через дві години після прийому. Виводиться із сечею.

Призначається Амброксол у дітей та дорослих при гострих/хронічних захворюваннях дихальної системи, які супроводжуються утрудненим відходженням в'язкого мокротиння (наприклад, при бронхіті, бронхоектатичній хворобі, ларингіті, трахеїті, фарингіті, синусіті, риніті (нежиті), пневмонії. . Також він показаний при респіраторному дистресс-синдромі новонароджених або дорослих (при шоковій легені). Застосовуються ці ліки для лікування або попередження легеневих ускладнень після операцій, для догляду за трахеостомою (отвір, через яке в трахею вводять трахеостомічну трубку). Крім того, Амброксол призначають під час підготовки до дослідження бронхів (бронхоскопії), а також після проведеного дослідження.

Протипоказання

Амброксол не можна застосовувати при алергії на компоненти цих ліків, вираженому порушенні роботи нирок/печінки. Не слід приймати цей препарат за наявності рідкісного спадкового розладу, пов'язаного з непереносимістю однієї з допоміжних речовин, що є у складі ліків. З обережністю Амброксол застосовується у ІІ–ІІІ триместрах період вагітності, виразковій хворобі або ерозіях шлунку, 12-палої кишки.

Не можна комбінувати Амброксол із протикашльовими фармацевтичними засобами (вони ускладнюють виведення мокротиння).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Строго контрольованих і адекватних клінідосліджень безпеки цих ліків у вагітних або матерів, які годують груддю, не проводилося.

Амброксол здатний проникати крізь плацентарний бар'єр, проте дослідження на тваринах не показали непрямого чи прямого негативного впливу протягом вагітності, процес розвитку ембріона/плода, перебіг пологів або постнатальний (після пологів) розвиток дитини. Широкий досвід клінічного застосування показав відсутність ознак несприятливої ​​дії на плід після 28 тижня гестації. Незважаючи на це необхідно дотримуватися запобіжних заходів щодо прийому будь-яких ліків під час вагітності. Ліки, що розглядаються, не рекомендується застосовувати без необхідності у вагітних, особливо під час першого триместру.

Амброксол виділяється з материнським молоком. Хоча і не передбачається негативного впливу на дитину, препарат не рекомендований для матерів у період вигодовування немовляти.

Спосіб застосування та дози

Дорослим пацієнтам, а також дітям старше дванадцяти років ці ліки призначають внутрішньо по 30 мг х 2 рази/день, а при необхідності – 3 рази/день (після їжі). При загостренні хронічних захворювань дозу можна збільшити до 60 мг х 2 рази/день. Терапевтична доза для дітей розраховується, відштовхуючись від маси тіла – 1,2–1,6 мг/кг/добу, розділені на 3 прийоми.

Парентерально (внутрішньом'язово, внутрішньовенно, підшкірно) дорослим зазвичай призначають 30-60 мг/день, розділені на 3 прийоми. Максимальна разова доза для введення – 30 мг. Розчин, як правило, вводять у вену або м'яз, хоча допустиме введення підшкірно. При синдромі "шокової легені" призначають 10 мг/кг/день, розділені на 3-4 прийоми. При необхідності денну дозу підвищують до 30 мг/кг і ділять на 3-4 прийоми.

Розчин для інгаляцій дорослим, дітям від 5 років призначають по 1-2 інгаляції на день з використанням близько 2-3 мл розчину. Дітям молодше 5 років показано 1-2 інгаляції на день з використанням 2 мл розчину (відповідає 15 мг активної речовини).

При порушенні роботи нирок Амброксол можна приймати лише після консультації з лікарем.

Важливо враховувати, що в деяких лікарських формах даного засобу міститься лактоза, тому його не слід приймати людям, які мають непереносимість галактози, дефіцит лактази, а також особам з поганим засвоєнням глюкози/галактози.

Передозування

Симптоми передозування: можливі нудота, розлади випорожнень (діарея або запор), диспепсичні симптоми.

Лікування передозування: необхідно штучно викликати блювоту або негайно промити шлунок (перші 1-2 години після прийому ліків), показаний прийом жировмісних продуктів, адекватна стану хворого симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Шлунково-кишкові розлади: діарея (послаблення випорожнень), відчуття сухості в роті, нудота, запор; можуть спостерігатися печія, гастралгія (біль у ділянці шлунку).

Алергічні реакції: кропив'янка, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк (швидкий набряк обличчя, губ, гортані), свербіж, контактний дерматит, реакції анафілактичного типу алергічний шок).

Інші: головний біль, слабкість.

Спільне застосування з деякими протикашльовими фармацевтичними засобами може спричинити утруднене відходження мокротиння на тлі зменшення виразності кашлю.

Описано кілька випадків тяжких уражень шкіри, зокрема синдрому Стівенса-Джонса, токсичного епідермального некролізу. Може виникнути грипоподібний синдром (нежить, біль у всьому тілі, кашель, біль у горлі, підвищення температури тіла). Поява таких ознак може призводити до призначення непотрібного симптоматичного лікування протизастудними засобами. При виникненні захворювань шкіри або слизових оболонок слід негайно звернутися до лікаря, а як запобіжний засіб припинити лікування Амброксолом.

Умови та термін зберігання

За кімнатних температурних умов (15–25 °С). Термін придатності Амброксолу відрізняється для різних лікарських форм (дивитись на упаковці).

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії