Атозет : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Мерк Шарп и Доум Б.В., Нидерланды
- Діюча речовина:
- Эзетимиб (Ezetimibe)
Аторвастатин (Atorvastatin) - ATX-класифікація:
C - Средства, влияющие на сердечно-сосудистую систему
C - Средства, влияющие на сердечно-сосудистую систему
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Атозет (Atozet) – комбінований гіполіпідемічний препарат.
Препарат випускається у формі вкритих плівковою оболонкою таблеток, на одній зі сторін є тиснення «257», «333», «337» або «357» для таблеток 10/10, 10/20, 10/40 і 10/80 мг відповідно.
Діючі компоненти в складі 1 таблетки:
езетіміб – 10 мг;
аторвастатин – 10, 20, 40 або 80 мг.
Фармакологічна дія Атозета біоеквівалентноста комбінованому застосуванню відповідних доз діючих компонентів. Аторвастатин є гіполіпідемічним засобом, що належить до групи статинів (виборчий конкурентний інгібітор ГМГ-КоА-редуктази). Езетіміб – речовина, вибірково інгібуюча в кишківнику абсорбцію холестерину і певних рослинних стеролів. Таким чином, Атозет впливає на рівень ліпідів двома способами.
Препарат застосовується для зниження підвищеного рівня загального холестерину (ХС) і поліпшення інших показників, включаючи ЛПНЩ, Апо В, ТГ, одночасно з цим рівні ЛПВЩ підвищуються.
Діючі речовини, що входять до складу Атозета, після прийому швидко всмоктуються. Досягнення максимальних плазмових концентрацій (Cmax) відбувається за 60-120 хвилин.
Компоненти характеризуються високим рівнем зв'язування з білками плазми – понад 98%.
Атозет призначається пацієнтам з обтяженим анамнезом по ішемічній хворобі серця (ІХС) та гострому коронарному синдрому (ГКС) незалежно від попередньої терапії статинами. Це дозволяє знизити ризик серцево-судинних подій.
Також Атозет як допоміжна терапія (у разі недостатньої відповіді на дотримання дієти та виконання інших нефармакологічних заходів) показаний пацієнтам з первинною (гетерозиготною сімейною / несімейною) гіперхолестеринемією або змішаною гіперліпідемією у випадках, якщо застосування комбінованих ліків доцільно.
На додаток до методів гіполіпідемічного лікування (наприклад, аферезу ЛПНЩ) препарат може бути призначений хворим з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією (HoFH).
Атозет не призначається при активних патологіях печінки або хворим з постійно підвищеним рівнем трансаміназ (у випадках перевищення верхньої межі норми в три рази та більше).
Терапія протипоказана вагітним і годуючим жінкам, дітям молодше 18 років, людям з підтвердженою гіперчутливістю до активних / допоміжних компонентів, які входять до складу препарату.
Атозет приймають всередину. На ефективність і переносимість терапії прийом їжі або час доби не впливає. Таблетки ковтають цілими, не подрібнюючи, не ламаючи та не розчиняючи.
Добова доза визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта в діапазоні від 10 до 80 мг аторвастатину. Починати лікування рекомендується з 10 або 20 мг аторвастатину в день, в рідкісних випадках допустимо прийом в добовій дозі 40 мг.
Змінювати режим дозування рекомендується не раніше, ніж через два тижні щоденної терапії, попередньо аналізують динаміку зміни показників ліпідів.
При проведенні комбінованого лікування противірусними ліками проти гепатиту С, до складу яких входить ельбасвір або гразопревір, максимальна добова доза становить 10/20 мг. Рекомендований інтервал із застосуванням таких гіполіпідемічних препаратів, як секвестранти жовчних кислот – 2 і 4 години до або після їхнього прийому відповідно.
Найчастіше прийом препарату викликав розвиток алергічних реакцій, діареї та суглобного болю, рідше пацієнти повідомляли про порушення травлення, головний біль, кропивницю, запаморочення, безсоння, збільшення маси тіла, артралгію, синусову брадикардію.
Небажані явища під час застосування Атозета, що призводять до скасування терапії – м'язові болі (міалгія), больові відчуття в області живота, підвищення рівня печінкових ферментів.
Специфічний антидот для активних компонентів невідомий, тому в разі прийому препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, лікувальні заходи залежать від симптомів. Терапія проводиться під контролем печінкової функції.
Одночасне застосування Атозета з інгібіторами CYP3A4 або транспортних білків може стати причиною підвищення плазмової концентрації аторвастатину, одночасно з цим зростає ймовірність появи міопатії.
Комбінація Атозета з колхіцином вимагає особливого лікарського спостереження. При комбінованої терапії з варфарином, іншим антикоагулянтом кумарину або флуіндіоном необхідний контроль INR.
Слід уникати вживання великих обсягів грейпфрутового соку, оскільки він може впливати на метаболізм активних компонентів препарату, при цьому зростає ризик появи деяких небажаних явищ.
Вживання напоїв, які містять алкоголь, на тлі застосування Атозета збільшує ймовірність розвитку печінкової дисфункції.
Атозет має незначний вплив на здатність управлять автомобілем і механізмами, однак через імовірність розвитку запаморочення пацієнтам в період лікування потрібно буди обережними.
Атозет слід зберігати при кімнатній температурі.
Merck Sharp & Dohme B.V.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію