Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Декспантенол у клітинах шкіри швидко перетворюється на пантотенову кислоту, яка є складовою частиною коензиму А і відіграє важливу роль як у формуванні, так і в загоєнні пошкоджених шкірних покривів; стимулює регенерацію шкіри, нормалізує клітинний метаболізм.

Склад і форма випуску

Випускається у вигляді крему 5 %, мазі 5 %.

Діюча речовина ліків: декспантенол.

Показання

Препарат Бепантен – засіб, який застосовують для оброблення та лікування невеликих ран із загрозою інфікування, таких як садни, подряпини, невеликі порізи та розчухи, тріщини, легкі опіки, інфіковані поверхневі ураження шкіри, тріщини сосків у період грудного вигодовування. Декспантенол у клітинах швидко перетворюється на пантотенову кислоту, діє як вітамін.

B формі ацетилкоензиму A відіграє важливу роль у метаболізмі кожної клітини.

Крем застосовується:

 • після пересадки шкіри;

 • для профілактичної обробки почервонілої, сухої шкіри, шкіри з тріщинами;

 • у разі анальних тріщин;

 • у разі ерозій шийки матки;

 • для епітелізації, прискорення загоєння шкіри при ушкодженнях (подряпинах, неважких опіках), при подразненнях шкіри, пелюшковому дерматиті, виразках шкіри, пролежнях;

 • для обробки шкіри пацієнтів до і після місцевого застосування кортикостероїдних ліків;

 • для догляду за молочними залозами жінок під час годування груддю, для лікування подразнень, тріщин сосків.

Мазь застосовується:

 • для догляду за немовлятами: попередження/лікування пелюшкового дерматиту;

 • для епітелізації, прискорення загоєння шкіри при мікропошкодженнях, при подразненні шкіри, при хронічних виразках шкіри, пролежнях;

 • у разі анальних тріщин;

 • у разі ерозії шийки матки;

 • для попередження/лікування потрісканої, шорсткої, сухої шкіри;

 • після пересадки шкіри;

 • для регулярного догляду за молочними залозами під час годування грудьми, для лікування подразнень, тріщин сосків;

 • для обробки шкіри до і після місцевого застосування кортикостероїдів.

При зовнішньому застосуванні швидко абсорбується шкірою (швидко всмоктується) і перетворюється на пантотенову кислоту, що зв'язується з білками плазми (головним чином з бета-глобуліном та альбуміном). Пантотенова кислота не піддається в організмі метаболізму і виводиться у незміненому вигляді.

Протипоказання

Бепантен не слід застосовувати у разі підвищеної чутливості до компонентів препарату, не слід наносити на ушкоджену барабанну перетинку, у разі тяжких, глибоких і сильно забруднених ран (такі ушкодження потребують лікарського втручання).

Слід уникати потрапляння в очі, вуха та на слизові оболонки, не можна приймати внутрішньо (у разі прийому помилково великих кількостей всередину слід одразу звернутися до лікаря).

Великі за площею, сильно забруднені та глибокі рани, а також кусані та колоті рани потребують лікарського втручання (небезпека правця). Якщо розміри рани протягом деякого часу залишаються незмінно великими, або рана не гоїться протягом 10-14 днів, то в цьому випадку слід звернутися до лікаря. Це необхідно і в разі, якщо краї рани сильно гіперемовані, рана несподівано набрякає і з'являються сильні болі або ушкодження супроводжується лихоманкою (небезпека сепсису).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Бепантен можна застосовувати під час вагітності та в період грудного вигодовування.

Якщо препарат використовується для обробки тріщин сосків під час лактації, він має бути змитий перед годуванням груддю.

Спосіб застосування та дози

Бепантен крем:

 • для прискорення загоєння, епітелізації, регулярного догляду за шкірою крем застосовують один або кілька разів на добу за потребою;

 • для догляду за молочними залозами при годуванні груддю слід після кожного годування груддю наносити крем на соски;

 • для лікування дефектів слизової шийки матки крем застосовують один або кілька разів на добу під наглядом лікаря;

 • для догляду за немовлятами крем застосовують після кожної зміни пелюшок/підгузка.

Крем придатний для догляду за ранами, що мокнуть, незахищеними поверхнями шкіри та волосистими ділянками шкіри. Може застосовуватися для лікування болісних сонячних, інших неважких опіків.

Бепантен мазь:

 • для догляду за немовлятами мазь використовують після кожної зміни пелюшок/підгузка;

 • для лікування поверхневих ран будь-якого походження, профілактики/лікування потрісканої, сухої, шорсткої шкіри мазь наносять один або кілька разів на добу за потребою;

 • для догляду за молочними залозами при годуванні груддю мазь слід наносити на соски після кожного годування;

 • для лікування дефектів слизової шийки матки слід наносити мазь один або кілька разів на добу під наглядом лікаря.

Передозування

Про випадки передозування препаратом Бепантен офіційно не повідомлялось.

При випадковому отруєнні внаслідок прийому всередину необхідно швидко промити шлунок, негайно звернутися по медичну допомогу.

Побічні ефекти

При використанні препарату Бепантен повідомлялося про розвиток алергічних шкірних реакцій, таких як контактний дерматит, алергічний дерматит, свербіж, еритема, екзема, висипання, кропив'янка, подразнення шкіри та пухирі. Гіперчутливість, анафілактична реакція та анафілактичний шок (потенційно небезпечний для життя), що проявляються астматичним синдромом, легкими або помірними реакціями з можливим залученням шкіри, дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи, включаючи такі симптоми як висипання, кропив'янка, набряк, свербіж, та серцево-дихальні розлади.

Якщо будь-які із зазначених в інструкції побічних ефектів посилюються, або Ви помітили будь-які інші побічні ефекти, не зазначені в інструкції, повідомте про це лікаря.

Умови та терміни зберігання

Препарат Бепантен необхідно зберігати у фабричній упаковці при дотриманні температурного режиму (до 25°C) та відсутності прямого попадання сонячних променів. Максимальний термін придатності мазі вказано на упаковці (3 роки). Батьки повинні забезпечити безпеку дітей і обмежити їхній доступ до ліків. Категорично заборонено використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії