Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – тіоктова кислота. Окремі форми містять різні допоміжні компоненти, зокрема лактозу. Виробляється у формі таблеток (300 мл, Берлітіон 300 Ораль), капсул (Берлітіон 300 і Берлітіон 600, відповідно, у дозуваннях - 300 і 600 міліграмів), в ампулах, що містять концентрат для приготувань інфузій (Берлітіон 300 і Берлітіон 600, відповідно, у дозуваннях 300 і 600 ОД).

Показання

Застосовується в терапії пацієнтів, у яких діагностовано діабетичну або алкогольну полінейтропатію, що супроводжується парестезіями. Також застосовується в комплексній терапії пацієнтів із хворобами печінки.

Цей фармзасіб містить альфа-ліпоєву (тіоктову) кислоту. Ця кислота, утворюється в організмі в процесі метаболізму, є конферментом у процесі окислювального декарбоксилювання альфа-кетокислот. При застосуванні у пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, лікарський засіб, що розглядається, змінює рівень піровиноградної кислоти в крові.

Препарат запобігає відкладенню глюкози в кровоносних судинах, виникненню кінцевих продуктів глікозування, покращує кровообіг, стимулюючи утворення глутатіону, що є антиоксидантною речовиною. Як наслідок, прийом препарату позитивно впливає на периферичні нерви у пацієнтів, у яких діагностовано сенсорну діабетичну полінейропатію. Тіоктова кислота також впливає на поліпшення функцій печінки.

Протипоказання

Протипоказаний пацієнтам, які страждають від непереносимості тіоктової кислоти, лактози (міститься в таблетках Берлітіон 300 Ораль) і фруктози (міститься в капсулах Берлітіону). Забороняється вживати алкоголь у процесі лікування цим препаратом.

З обережністю призначають при цукровому діабеті, тому що він підсилює ефект гіпоглікемічних лікарських засобів. При цьому потрібен регулярний моніторинг рівня глюкози в крові, щоб уникнути нападу гіпоглікемії.

Вживання препаратів, що містять тіокотову кислоту, не слід поєднувати з тими, що мають у своєму складі кальцій, а також метали – магній і залізо. Вживати їх, включаючи молочні продукти, допустимо не раніше, ніж через 6-8 годин після прийому Берлітіону.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Капсули і таблетки приймають тільки 1 раз на день, за півгодини до сніданку. Точну тривалість лікувального курсу, яка зазвичай може тривати досить тривалий період часу, призначає лікар. Точний час лікування залежить від стану пацієнта та його індивідуальної реакції на препарат.

Що стосується дозування, то найчастіше під час лікування діабетичної полінейропатії призначають 600 мг (зазвичай призначають одну з пероральних форм – 1 по 600 або 2 по 300 мг).

При захворюванні печінки застосовують 600 – 1200 фармпрепарату на день.

У важких станах препарат починають використовувати з парентеральної форми, у вигляді інфузій. Для його виготовлення застосовується виключно розчин хлориду натрію (0,9%). Флакон слід закрити фольгою, щоб уникнути потрапляння сонячного світла на розчин. 250 мл вводиться не швидше ніж за 30 хвилин. При краплинному введенні підвищується ризик розвитку анафілактичного шоку, що слід враховувати при введенні препарату.

Дозування аналогічні пероральним формам.

Інфузійну форму застосовують у перші 2 – 4 тижні. Потім переходять на пероральну форму – капсули або таблетки.

Передозування

У разі передозування може виникнути реакція інтоксикації, яка може призвести до летального результату. Ризики підвищуються при застосуванні алкоголю. Можуть виникнути судоми, лактоацидоз, гемоліз, рабдоміоліз, внутрішньосудинне згортання крові, поліорганна недостатність, шок.

Специфічного антидоту не існує. Слід негайно промити шлунок, прийняти сорбенти, провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Можуть виникнути розлади ШКТ, алергічні реакції – шкірні висипання, анафілаксія, диспепсія. Існує ризик падіння рівня глюкози в крові, що у діабетиків може спричинити напад гіпоглікемії.

Умови та терміни зберігання

Інфузійний розчин зберігає свої властивості протягом 3-х років, готовий розчин – 6 годин (за умови його захисту від сонця). Таблетки зберігають до 3 років, якщо їх зберігати при температурі від 15 до 25°С, капсули – 2,5 – 3 роки при температурі не вище 30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії