Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – дезоксирибонуклеат натрію. Випускають у формі розчину в різних флаконах (у дозуванні по 10 і 20 мілілітрів), з розпилювачем, кришкою-крапельницею та у звичайній упаковці.

Показання

Імуномодулятор. Призначається в гінекологічній практиці при бактеріальних, грибкових та вірусних хворобах (зрошення та тампони), проктології (клізми, мікроклізми), офтальмології, при лікуванні респіраторних захворювань, включаючи вірусне та бактеріальне походження (закопують носові пазухи). Призначається для лікування трофічних виразок, облітеруючих захворювань ніг, при гангренах, опіках, ранах, що не гояться, обмороженнях.

Активна речовина препарату – дезоксирибонуклеат – активізує процес імунітету – як клітинного, так і гуморального. Здатний стимулювати регенерацію тканин, нормалізувати процеси репарації, прискорення загоєння ран, епітелізації.

Загоює виразкові ураження слизових, не утворюючи при цьому рубці. Не канцерогенний і не тератогенний.

Протипоказання

Не призначається при непереносимості активної речовини – натрію дезоксирибонуклеату.

Не слід поєднувати його з мазями на жировій основі, а також одночасно з перекисом водню.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Допускається застосування обох випадках.

Спосіб застосування та дози

Призначається місцево. При профілактиці ГРЗ та ГРВІ – 2 краплі в носові ходи по 2-4 рази на день, 1-2 тижні. При лікуванні ГРЗ в перший день вводять по 2-3 краплі щогодини-півтори. Наступного дня лікування достатньо закапування 3-4 десь у день. При запаленнях слизової оболонки в носі закапують 3-5 крапель по 3-6 разів на день. Допустимо змочувати препаратом тампонів і залишати їх у носових ходах, можна на ніч. Лікування триває один місяць.

При інфекціях ротової порожнини: полоскання по 4-6 разів на день протягом 5-10 днів. При облітеруючих захворюваннях кінцівок також закопують носові ходи по 1-2 краплі до 6 разів на день, курс лікування - 1-6 місяців.

При лікуванні гангренів, трофічних виразок, опіків використовують аплікації даним препаратом, склавши марлю в 2 шари та змочивши їх розчином, накладають на вогнище ураження, змінюючи 3 рази на день. Для посилення ефективності лікування – закапують носові проходи до 6 разів на день, лікування триває 1-3 місяці.

У гінекології призначають тампони з лікарським фармпрепаратом за призначенням лікаря протягом 7 днів. Для мікроклізм використовують від 15 до 40 мл розчину, тривалість лікування - від 4 до 10 днів. При лікуванні очей – від півмісяця до двох місяців закопують по 1-2 краплі по 3 рази на день.

Передозування

Випадків передозування не зафіксовано.

Побічні ефекти

Препарат добре переноситься, майже викликаючи побічні дії. Іноді при гангренах можуть відкидатися некротичні маси. При лікуванні відкритих ран та опіків даний фармпрепарат справляє легкий знеболюючий ефект.

Умови та термін зберігання

Зберігає придатність до 5 років за температури до 4 до 18°С. Після розтину флакона препарат придатний до 2 тижнів.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії