Димедрол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Димедрол виготовляється у таблетках, гелі, ректальних супозиторіях та розчині для ін'єкцій.

Головна речовина препарату – дифенгідрамін.

Показання

Димедрол використовується при лікуванні кропив'янки, вазомоторних ринітів, полінозів, сверблячих дерматозів, гострих іридоциклітів, алергічних кон'юнктивітів, ангіоневротичних набряків, капіляротоксикозів, паркінсонізму, хореї, кінетозів, сироваткової хвороби. Також препарат застосовують для попередження розвитку алергічних реакцій при гемотрансфузії, в комплексному лікуванні бронхіальної астми, анафілактичного шоку, виразкового ураження шлунка, гастритів, спровокованих інтенсивним виробленням соляної кислоти. Крім цього, Димедрол призначають при терапії порушень сну, простудних захворювань, великих травмах м'яких тканин і шкіри, таких як опіки і обмороження. Його застосовують при проведенні місцевої анестезії у хворих, які страждають на алергічні реакції на інші анестезуючі препарати, які мають місцеву дію.

Протипоказання

Дімедрол не призначається при гіперчутливості до дифенгідраміну, годування груддю, вагітності, закритокутової глаукоми, доброякісному збільшенні передміхурової залози, стенозуючій виразці шлунка, пилородуоденальної обструкції, стенозі шийки сечового міхура.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Димедрол допустимо використовувати під суворим медичним контролем у терапії вагітних. При необхідності його призначення жінкам, що годують, вирішується питання про відмову від лактації.

Спосіб застосування та дози

Димедрол у таблетках приймають перорально від 1 до 3 разів на день по 30 або 50 мг препарату. Курс лікування від 10 до 15 днів. Доросла максимальна разова доза – 100 мг, добова – 250 мг. При лікуванні безсоння Димедрол приймають по 50 мг за 20 або 30 хвилин перед відходом до сну. При терапії постенцефалітичного або ідіопатичного паркінсонізму спочатку вживають по 25 мг 3 рази на день з подальшим підвищенням дози до 50 мг 4 рази на день. При лікуванні кінетозів Димедрол приймають по 25 чи 50 мг кожні 4 чи 6 годин. Діти віком від 2 до 6 років отримують по 12,5 або 25 мг, від 6 до 12 років – по 25 або 50 мг від 3 до 4 разів на добу. Найвища добова доза для дітей від 2 до 6 років – 75 мг, від 6 до 12 років – 150 мг.

При парентеральному введенні Димедрол призначається внутрішньом'язово або внутрішньовенно по 20 або 50 мг. При внутрішньовенному введенні димедролу розводиться в 9% розчині натрію хлориду.

Перед введенням ректальних супозиторіїв хворому рекомендується встановити очисну клізму або провести природне спорожнення кишечника. Діти віком до 3 років отримують по 5 мг препарату, від 3 до 4 років – по 10 мг, від 5 до 7 років – по 15 мг, від 8 до 14 років – по 20 мг.

При використанні Димедролу у формі гелю препарат наносять тонким шаром на уражену ділянку шкіри від 2 до 3 разів на день.

Передозування

При прийомі Димедролу у збільшених дозах у пацієнта може виникнути сухість слизової оболонки рота, стійкий мідріаз, утруднене дихання, гіперемія шкірних покривів обличчя, пригнічення або навпаки збудження центральної нервової системи, сплутаність свідомості та летальний кінець.

Щоб не допустити загибелі хворого, рекомендується викликати у нього блювання або промити шлунок, призначити йому симптоматичне лікування та прийом енетеросорбентів.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Димедролу супроводжується загальною слабкістю, втомою, порушенням уваги, запамороченнями, порушенням координації рухів, підвищеною збудливістю, занепокоєнням, дратівливістю, тремором кінцівок, судомами, порушенням зору, шумом у вухах та різними алергічними реакціями.

Умови та термін зберігання

Димедрол необхідно зберігати в сухому, прохолодному та недоступному для дітей місці.

Термін придатності лікарського засобу – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії