Склад і форма випуску
Є комбінованим препаратом, склад діючих речовин якого залежить від форми випуску. Випускається препарат у вигляді пастилок (екстракт солодки, імбиру, левоментолу), інгалятора (ментол, камфора, метилсаліцилат, мінеральна олія), сиропу в об'ємі 100 мл і мазі (у складі присутні екстракт базиліка, голої солодки, куркуми, імбиру, васки адхатоди, індійського пасльону, оману, алое та бєлеріки терміналії).
Показання
Бронхолітик, який має відхаркувальні, протизапальні та протинабрякові властивості. Призначається для лікування фарингітів, ларингітів, трахеїтів, бронхітів, за пневмонії, кашлюку (на початковій стадії), хронічних форм цих хвороб, астми. Рекомендований у разі механічного або хімічного подразнення верхніх дихальних шляхів.
Пастилки також мають подразнювальну та антисептичну дію. Вдихання речовин, що входять до їх складу, усуває закладеність носа, полегшують дихання.
Протипоказання
Не застосовують у разі підвищеної чутливості до компонентів препарату, також не слід використовувати в разі бронхоспазму, пізніх стадій кашлюку (pertussis - лат.). Протипоказано застосовувати для лікування дітей віком до 6 років. У віці від 6 до 11 років слід застосовувати тільки під наглядом дорослих.
При лікуванні даним препаратом слід проявити обережність пацієнтам, у яких діагностовано цукровий діабет (сироп містить цукрозу), серцево-судинні захворювання, гіпертонія, надмірне сльозовиділення, пацієнтам зі збільшенням простати, наслідком чого є проблеми із сечовиділенням. При перелічених захворюваннях перед застосуванням слід порадитися з лікарем.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Протипоказаний.
Спосіб застосування та дози
Сироп приймається перорально, по 1-2 чайних ложки 3 рази на день. Дітям призначають по половинці або по одній чайній ложці сиропу.
Інгалятор застосовується для зрошення носових проходів. Проводиться процедура так: знявши ковпачок з пенала, зробити впорскування на вдиху, закривши другу ніздрю. Не слід проводити зрошення частіше ніж 1 раз на 2 години.
Після закінчення процедури слід протерти серветкою кінчик інгалятора, закрити його захисним ковпачком. Не рекомендується застосовувати один і той самий інглятор різним пацієнтам, оскільки це може призвести до поширення інфекції.
Максимальний термін лікування – 3 дні, потім слід звернутися до лікаря (якщо симптоми застуди не минають).
Пастилки розсмоктують у роті кожні 2 години, не частіше. Максимальна доза на добу – 10 штук. Лікування триває до 3-х тижнів.
Мазь: за головного болю намазують скроні, за нежитю – крила носа, за кашлю – шию і грудну клітку, до 3 разів на день, протягом 3-5 днів.
Передозування
Перевищення тривалості курсу лікування риніту за допомогою інгалятора (довше ніж 3 дні) може спричинити гіперемію слизової оболонки в носу та погіршення дихання. У цьому випадку призначається симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Можливе тимчасове відчуття дискомфорту в носовій порожнині: свербіж, відчуття печіння, збільшення кількості відокремлюваного слизу. Зрідка спостерігаються алергічні реакції, в астматиків можливий бронхоспазм.
У разі прояву подібних реакцій препарат слід відмінити і звернутися до лікаря.
Умови та терміни зберігання
Зберігають 3 роки за температури не вище 25°С.