Доктор МОМ : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Доктор МОМ
Виробник:
Юникем Лабораториз Лтд., Индия
Діюча речовина:
Эвкалиптовое масло (Eucalyptus oil)
Ментол (Mentholum)
Камфора (Camphora)
Терпентиновое масло (скипидар) (Terebіnthіna larіcіna)
Тимол (Thymolum)
мускатное масло
ATX-класифікація:

R05X - Прочие комбинированные препараты, применяемые при кашле и простудных заболеваниях

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Мазь Доктор МОМ призначена для зовнішнього використання, вона чинить протизапальну, відволікаючу, антисептичну, подразнювальну дію.

Фармакологічний ефект мазі зумовлений дією її компонентів:

  • ментол чинить легкий знеболювальний, судинорозширювальний та охолоджувальний вплив;

  • камфора має подразнювальну і знеболювальну дію;

  • тимол – засіб, що має антисептичний, протибактеріальний і протигрибковий ефект;

  • евкаліптові та скипидарні олії мають місцеву подразнювальну дію під час нанесення на поверхню шкіри;

  • мускатна олія інгібує синтез простагландинів.

Унаслідок коректного використання препарату Доктор МОМ вдається полегшити носове дихання, усунути нежить, знизити інтенсивність кашлю, полегшити головний і м'язовий болі.

Мазь не чинить системного впливу, оскільки її компоненти фактично не проникають у кровотік.

Склад і форма випуску

У складі одного грама мазі містяться такі активні компоненти: 30,5 мг ментолу (левоментолу), 52,5 мг камфори, 1 мг тимолу, 0,056 мл олії скипидарної, 0,015 мл олії евкаліптової, 0,005 мл олії мускатної.

Показання

Мазь Доктор МОМ застосовують у комплексному лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій, які супроводжуються нежиттю, закладеністю носа і кашлем.

Крім цього, мазь Доктор МОМ використовують у симптоматичній терапії м'язового болю, болю в спині, головного болю.

Протипоказання

Застосування препарату Доктор МОМ категорично протипоказано в разі індивідуальної чутливості до його основних і допоміжних компонентів, епізодів алергічних реакцій в анамнезі хворого на допоміжні та діючі речовини, що входять до складу мазі.

Даний лікарський засіб не призначається особам з бронхіальною астмою, кашлюком, схильністю до виникнення судом, псевдокрупом, порушенням цілісності шкірних покривів у зоні нанесення мазі, зокрема при екземі, опіках, шкірних гнійничкових висипаннях і дерматиті.

Мазь призначена тільки для зовнішнього нанесення.

Категорично заборонено наносити засіб на слизову оболонку очей, носа, аногенітальної зони та ротової порожнини, а також слід уникати її проковтування. Не слід наносити препарат на ділянки шкіри, на яких наявні пошкодження.

Якщо після використання препарату в стані хворого не відмічається позитивної динаміки або його стан значно погіршився, про це слід повідомити лікаря.

Категорично заборонено використовувати засіб у підвищених дозах, оскільки це може завдати здоров'ю пацієнта істотної шкоди.

Крім цього, не варто наносити мазь Доктор МОМ на великі ділянки тіла, оскільки це може стати причиною розвитку у пацієнта симптомів інтоксикації.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю клінічного досвіду застосування мазі Доктор МОМ у терапії вагітних або жінок, які годують груддю, вона протипоказана цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Дітям старше трьох років і дорослим хворим мазь радять наносити тричі на день. Засіб слід наносити на ділянки тіла, які знаходяться в проекції больових відчуттів.

Для полегшення стану в разі нежиті та закладеності носа слід наносити незначну кількість мазі на ділянку крил носа та ділянку гайморових пазух.

При лікуванні кашлю, асоційованого з гострими респіраторними вірусними інфекціями, мазь слід наносити на ділянку грудної клітки легкими масажними рухами.

Для усунення головного болю незначну кількість мазі слід нанести на ділянку скронь.

Для полегшення м'язового болю або болю в спині засіб наносять у ділянці проекції болю легкими масажними рухами, а потім прикривають цю ділянку тіла пов'язкою.

При використанні мазі Доктор МОМ у педіатричній практиці слід пам'ятати про те, що препарат не призначають дітям віком до трьох років через відсутність досліджень, які б підтверджували безпеку його використання в терапії цієї вікової групи.

Передозування

При використанні мазі Доктор МОМ у підвищеному дозуванні у хворого можуть виникнути побічні реакції, що проявляються болями в животі, блювотою, нудотою, почастішанням випорожнень, пригніченням центральної нервової системи, запамороченнями, судомами, атаксією, підвищеною сонливістю, порушенням дихання.

При виникненні симптомів інтоксикації, під час використання даного лікарського засобу, слід змити препарат з поверхні тіла хворого теплою водою з милом і призначити йому коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Під час використання мазі Доктор МОМ у пацієнта можуть виникати місцеві алергічні реакції, такі як шкірні висипання, свербіж шкіри, кропив'янка, гіперемія шкірних покривів, подразнення шкіри і слизових оболонок, розвиток дерматитів, зокрема й контактного дерматиту.

У поодиноких випадках у пацієнтів може відзначатися розвиток анафілактичних реакцій, що проявляються анафілактичним шоком та ангіоневротичним набряком.

Іноді під час використання засобу хворі скаржаться на появу головного болю, запаморочення, підвищеного збудження, виникнення судом, асоційованих з присутністю в його складі камфори.

В осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату може відмічатися розвиток бронхоспазму або утрудненого дихання.

У разі появи при використанні мазі Доктор МОМ будь-яких неописаних в інструкції побічних симптомів застосування препарату слід припинити і звернутися на консультацію до лікаря.

Умови та терміни зберігання

Препарат Доктор МОМ слід зберігати в прохолодному і недосяжному для дітей місці за температури довкілля не нижче 15, але і не вище 25 °С. Тривалість зберігання мазі з моменту виготовлення три роки. Для збереження лікувальних властивостей препарату Доктор МОМ щоразу після його використання слід щільно закривати банку кришкою.

Категорично заборонено використовувати мазь після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці препарату.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії