Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Апіксабан – це основна діюча речовина препарату Еліквіс. Апіксабан є потужним прямим інгібітором FXa, який здатний зворотно та селективно блокувати активний центр синтезу ферменту. Лікарський засіб призначений для перорального застосування.

Антитромботична активність апіксабану не потребує наявності антитромбіну III. Він гальмує дію вільного та пов'язаного FXa, а також інгібує активність протромбінази. Препарат не має прямої дії на агрегацію тромбоцитів, але при цьому опосередковано її уповільнює. За допомогою гальмування активності FXa апіксабан перешкоджає утворенню тромбіну та тромбів. Внаслідок придушення FXa відбувається зміна значення показників системи згортання крові: відзначається збільшення ПВ, АЧТВ та МНО.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Апіксабан (Apixaban)

Еліквіс виготовляється у формі двоопуклих таблеток, покритих плівковою жовтою оболонкою, на яку нанесено з одного боку гравіювання «893», а на інший – «2½».

Показання

Еліквіс таблетки застосовуються для попередження, виникнення венозної тромбоемболії у осіб, які перенесли планове ендопротезування колінного або кульшового суглобів.

Препарат використовують для профілактики системної тромбоемболії та інсультів у осіб, у яких можлива неклапанна фібриляція передсердь та відзначається один і більше факторів ризику, таких як інсульт, цукровий діабет, транзиторна ішемічна атака в анамнезі, артеріальна гіпертензія, хронічна серцева недостатність.

Даний лікарський засіб може використовуватися в терапії тромбозу глибоких вен та тромбоемболії легеневої артерії, а також для запобігання виникненню рецидивів цих захворювань.

Протипоказання

Еліквіс - препарат, який не призначається особам з гіперчутливістю до апіксабану або іншим допоміжним його компонентам.

Лікарський засіб протипоказаний особам, у яких є клінічно значущі кровотечі в активній фазі, захворювання печінки, при яких можливий розвиток коагулопатії та високий ризик виникнення кровотеч.

Еліквіс таблетки не призначаються хворим, у яких існує високий ризик розвитку масивних кровотеч (є злоякісні новоутворення, схильні до кровотечі, в недавньому часі вони перенесли травму або хірургічне втручання на головному або спинному мозку, є виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, аневризми судин, важкі внутрішньочерепні або внутрішньохребетні судинні аномалії).

Протипоказано спільне призначення препарату Еліквіс з іншими антикоагулянтами, за винятком випадків, коли пацієнт потребує введення нефракціонованого гепарину в дозах, які дозволяють забезпечити прохідність центрального венозного або артеріального катетера або введення нефракціонованого гепарину під час проведення катетерної абляції для усунення фібриляції передсердь.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Еліквіс не використовується в терапії жінок, які годують і вагітних, через відсутність клінічних даних про використання цього препарату в терапії цієї категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Еліквіс таблетки приймаються внутрішньо. Прийом препарату залежить від прийому їжі. Якщо хворий пропустив прийом лікарського засобу, то він повинен це зробити якнайшвидше, надалі прийом препарату слід продовжувати за схемою, призначеною лікарем.

Якщо хворий не в змозі проковтнути таблетку, її можна розвести в 60 мл води, яблучного соку або 5% розчину глюкози. При неможливості введення препарату будь-яким із перерахованих вище способів суспензія, що утворилася, може бути введена за допомогою назогастрального зонда. Апіксабан зберігає свої лікарські властивості при розведенні його у воді чи яблучному соку.

Передозування

Недотримання режиму дозування препарату пов'язане з виникненням кровотеч.

При прийомі апіксабану у підвищених дозах хворому слід дати випити активоване вугілля. Імовірно, проведення гемодіалізу при передозуванні апіксабану неефективне.

Побічні ефекти

При прийомі препарату Еліквіс може спостерігатися розвиток кровотеч, контузій, носових кровотеч та виникнення гематом.

Під час досліджень ВТЕП було встановлено, що у 11% осіб, які приймали апіксабан таблетки у дозуванні 2,5 мг двічі на добу, спостерігалося виникнення різних кровотеч.

Під час досліджень НФП виникнення кровотеч відзначалося у 24,3% випадків, у дослідженні, спрямованому на порівняння виникнення побічних ефектів від прийому апіксабану з варфарином та 9,6% випадків у дослідженнях, спрямованих на порівняння апіксабану з аспірином.

При прийомі препарату Еліквіс у деяких пацієнтів може відзначатися розвиток анемії, ангіоневротичного набряку, анафілаксії, крововиливу в головний або спинний мозок, очей, у тому числі кон'юнктивальні геморагії, також можливі кровотечі з носа, кровохаркання, кровотечі в черевну порожнину, кровотечі з органів дихання, шлунково-кишкові кровотечі, кровотечі з прямої кишки, крововилив у м'язи, гематурія, патологічні вагінальні кровотечі та кровотечі з сечостатевої системи.

Під час прийому таблеток Еліквіс існує високий ризик розвитку прихованої чи явної кровотечі з будь-яких органів і тканин, що може спричинити розвиток постгеморагічної анемії. Тяжкість побічних симптомів, що виникли, залежить від ступеня тяжкості та локалізації кровотечі.

Умови та термін зберігання

Препарат Еліквіс не потребує особливих умов зберігання.

Таблетки слід зберігати у недоступному для дітей місці, яке захищене від потрапляння вологи та прямих сонячних променів. Тривалість зберігання препарату становить три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії