Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Фастум гель виготовляється у вигляді в'язкого безбарвного гелю. Активний компонент – кетопрофен.

Показання

Фастум гель використовується в терапії захворювань опорно-рухового апарату. Його застосовують у комплексному лікуванні:

суглобового синдрому, спричиненого загостренням подагри;

ревматоїдного артриту;

остеохондрозу, що супроводжується корінковим синдромом;

анкілозуючого спондилоартриту;

псоріатичного артриту;

остеоартрозу;

бурситу;

запальних уражень сухожиль і зв'язків;

люмбаго;

ішіасу.

Використання Фастум гелю показано при міалгії і при постравматичному запаленні м'яких тканин і опорно-рухового апарату.

Протипоказання

Фастум гель не використовується, якщо у пацієнта є в анамнезі дані про те, що він переніс бронхоспазм, риніт, кропив'янку, які були викликані прийомом ацетилсаліцилової кислоти. Препарат не призначають при мокнучих дерматозах, інфікованих саднінах, екземі та гіперчутливості до інгредієнтів гелю та ацетилсаліцилової кислоти, а також інших нестероїдних протизапальних засобів. Фастум гель не застосовується в терапії дітей до 12 років, жінок у третьому триместрі вагітності та періоді лактації.

Препарат з особливою обережністю призначається хворим з виразково-ерозивним ураженням органів травлення, хронічною серцевою недостатністю, дисфункцією нирок, печінковою недостатністю, печінковою порфірією та бронхіальною астмою.

Після використання Фастум гелю рекомендується ретельно вимити руки теплою водою з милом. Необхідно остерігатися попадання гелю на запалені ділянки шкіри, відкриті рани та слизову оболонку рота, носа, статевих органів та очей. При використанні засобу заборонено накладати повітронепроникні пов'язки на ділянку нанесення препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Використання Фастум гелю в терапії годуючих та вагітних можливе лише за рішенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Дозування Фастум гелю підбирається індивідуально з урахуванням тяжкості симптомів захворювання.

Препарат слід наносити від одного до двох разів на добу тонким шаром на уражену ділянку, після чого легкими масажними рухами втерти до повного вбирання. Тривалість лікування може досягати 10 днів.

Передозування

У зв'язку з тим, що препарат призначений тільки для місцевого нанесення та не адсорбується загальний кровообіг, передозування Фастум гелем неможливе.

Побічні ефекти

При використанні Фастум гелю не спостерігається виникнення клінічно значущих побічних ефектів. Однак при тривалому застосуванні гелю можливий розвиток місцевих реакцій, таких як екземи, алергічні дерматити, почервоніння ділянки шкіри та бульозний дерматит. При виникненні місцевих реакцій прийом гелю слід припинити і повідомити про виникнення побічних ефектів лікаря, який призначить альтернативний препарат.

Умови та термін зберігання

Фастум гель необхідно зберігати в місцях, які абсолютно не доступні для дітей, оскільки попадання його на шкіру дитини може спричинити сильне подразнення. Термін придатності гелю – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії